فهرست
پدیده 1-2 نفت تهران/ پدیده تهران، پدیده مشهد را برد/ مبعلی و مهندسیِ قهرمانی
پدیده 1-2 نفت تهران/ پدیده تهران، پدیده مشهد را برد/ مبعلی و مهندسیِ قهرمانی

پدیده 1-2 نفت تهران/ پدیده تهران، پدیده مشهد را برد/ مبعلی و مهندسیِ قهرمانی

آی اسپورت- در مشهد، مسابقه ای فاصله ای با مساوی تمام شدن نداشت که ناگهان یک کرنر، همه چیز را عوض کرد. کرنر ایمان مبعلی و ضربه کاپیتان عزتی، در روز توقف تراکتورسازی، نفت را در جدول رده بندی با این تیم هم امتیاز کرد. هر دوی این تیم ها، رقیبی جدی به نام سپاهان را در نزدیکی خود حس می کنند.

ترکیب ها:

پدیده:

مجتبی روشنگر (کاپیتان) ـ محمد نژادمهدی (44 ناصحی)، ایگور پراهیچ، مسعود نظرزاده، زوران کنزویچ ـ رضا حقیقی شاندیز، معین عباسیان، سعید قزل (69 نظری)، میلاد غریبی ـ محمد غلامی، یونس شاکری (81 نسیم اف)

سرمربی: علیرضا مرزبان

 

نفت:

 علیرضا بیرانوند ـ مهدی شیری (57 مطهری)، سیامک کوروشی، لئوناردو پادووانی، وحید حمدی نژاد ـ سعید لطفی، ایمان مبعلی، حسین ابراهیمی، علیرضا عزتی(کاپیتان)، آرش رضاوند (82 کامیابی نیا) ـ غلامرضا رضایی

سرمربی: علیرضا منصوریان

 

شرح گل‌ها:

0 ـ 1 (نفت): وحید حمدی نژاد مدافع باتجربه نفت قفل بازی را در دقیقه 25 شکست. شوت سنگین لئوناردو پادووانی با اشتباه روشنگر در جایگیری مقابل پای حمدی نژاد افتاد و او با یک ضربه کار را تمام کرد.

1 ـ 1 (پدیده): فشار حملات پی در پی پدیده نتیجه داد و روی ارسال بلند میلاد غریبی که توپ را از جلوی هجده قدم پدیده به طور مستقیم به عمق فرستاده بود، غلامی را روی غافلگیری مدافعان با بیرانوند تک به تک کرد. دروازه‌بان کم اشتباه نفت این بار از دروازه خارج نشد تا غلامی روی لبه خط هجده قدم کار را تمام کند.

2 ـ 1 (نفت): در دقیقه 89 برخلاف جریان بازی و در شرایطی که رضا ناصحی یک دقیقه قبل در یک موقعیت صددرصد نتوانسته بود گل بزند. تیم نفت روی یک ضربه کرنر گل برتری را به ثمر رساند. کرنر ایمان مبعلی با ضربه سر علیرضا عزتی گل دوم را سبب شد.

 

 

دقایق حساس:

دقیقه 24: شوت ایمان مبعلی روی یک ضربه آزاد به شکل خطرناکی از روی دروازه نفت به اوت رفت.

دقیقه 32: ارسال مواج غلامرضا رضایی روی تیر دوم در فرصتی بسیار ایده آل برای سرزنی مهدی شیری فراهم کرد اما او زیرتوپ زد و توپ با فاصله چند سانتی به اوت رفت.

دقیقه 32: مسعود نظرزاده در یک ضربه ایستگاهی چسبیده به خط هجده قدم اولین فرصت پدیده را ثبت کرد، توپ با فاصله اندک از روی دروازه به خارج رفت.

دقیقه 35: ضربه عالی مبعلی از 30 متری زوزه کشان به تیر دروازه خورد و تحسین طرفداران مشهدی را هم برانگیخت.

دقیقه 38: یک صحنه جالب دیگر از سوی نفتی ها با 3 ضرب آنها را در موقعیت تک به تک قرارداد؛ بیرانوند با پرتاب دست توپ را به پشت هجده حریف رساند، غلامرضا رضایی تک ضرب به مبعلی و مبعلی به شیری آن هم به صورت تک ضرب بازیکن جوان نفت را با مجتبی روشنگر تک به تک کردند که او توپ را به بیرون زد.

دقیقه 45 تا 47: تیزچنگی و سرعت عمل بالای بیرانوند مردان پدیده را روی سه صحنه متوالی ناکام گذاشت. پدیده که نیمه بدی را سپری کرده بود، ابتدا با شوت سنگین غلامی دروازه حریف را تهدید کرد که بیرانوند از زیرطاق دروازه توپ را به کرنر زد. کرنر را مردان پدیده از راست زدند و این بار میلاد غریبی ضربه سر زد و بار دیگر بیرانوند در آستانه ورود به دروازه توپ را به کرنر فرستاد و دفعه سوم روی همکاری یونس شاکری و محمد غلامی، مهاجم گیلانی پدیده با ضربه سنگین بیرانوند را برای مهار توپ از کنار دروازه به زحمت انداخت که این بار هم بیرانوند پدیده ای ها را ناکام گذاشت.  

 

حواشی:

* نفت‌تهران دوباره به چند مهره اصلی استراحت داده است. کمال کامیابی و وحید امیری روی نیمکت نشسته اند و احتمالا ارسلان مطهری از نیمه دوم به میدان می‌ آید.

* در غیاب اکبر صادقی، رضا حقیقی هافبک دفاعی اصلی پدیده ای هاست.

* زوران کنزویچ و ایگور پراهیچ دو بازیکن سفت و سخت پدیده وظیفه اصلی دفع ضربات ایستگاهی خطرناک نفت را برعهده دارند.

* امین حاج محمدی مدافع نفت روی نیمکت است و شاگردان منصوریان با زوج دفاعی پادووانی ـ کوروشی به میدان می‌ روند.

* رضا علیاری هم نیمکت نشین است و وحید حمدی نژاد باتجربه در پست دفاع چپ نفت بازی می‌ کند.

* پدیده در خط حمله از دو مهاجم قوی استفاده می‌ کند؛ یونس شاکری و محمد غلامی که در طول بازی تنه به تنه مدافعان حریف خواهند زد.

* با وجود بقای قطعی پدیده و حضور نفت‌تهران از جمع مدعیان قهرمانی، به نظر می‌ رسید پدیده که در نیم فصل اول جزو تیم های پرتماشاگر لیگ بود، در بازی امروز تماشاگر زیادی داشته باشد. اما در فاصله نیم ساعت مانده به بازی کمتر از هزار تماشاگر به ورزشگاه آمده است. احتمالا صعود سیاه جامگان و روز پرتماشاگر ورزشگاه ثامن مشهد و بالاخره قطعی شدن حضور 2 تمی مشهدی در لیگ‌برتر مشهدی ها را فوتبال زده کرده است.

* منصوریان در یک اقدام ویژه ساعت گرم کردن بازیکنانش را زیاد کرد و نفتی ها در حالی در ورزشگاه گرم می‌ کردند که پدیده میزبان در رختکن مشغول آماده سازی بود.

* اسپایدرکم ورزشگاه ثامن، دیگر تبدیل به یک خاطره شده و از این دستگاه ثامن، دیگر تبدیل به یک خاطره شده و از این دستگاه مجهز در ورزشگاه ثامن، تنها لاشه ای باقی مانده است.

* از طرف اعضای هیات مدیره باشگاه پدیده مشهد از رضا مهاجری و آرمین رهبر مربیان تیم سیاه جامگان که هفته گذشته به لیگ‌برتر صعود کردند، با اهدای دسته گل و لوح تقدیر، تجلیل به عمل آمد.

* محسن قهرمانی داور جنجالی لیگ‌برتر فوتبال ایران در ورزشگاه حاضر است و بازی دو تیم را از نزدیک تماشا می‌ کند.

* در دقیقه 70 درگیری محمدمهدی نظری که تازه به زمین آمده بود با وحید حمدی نژاد صحنه زشتی را در ورزشگاه پدید آورد که منصوریان برای دخالت وارد زمین شد. به محض ورود منصوریان تماشاگران پدیده به قصد برانگیختن اعصاب او شروع به تشویق قلعه‌نویی کردند.

     
آی اسپورت
2015-05-01 19:36:02
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر