فهرست
برانکو: ما پرسپولیسیم، نمی‌توانیم محتاط بازی کنیم/ باید با گل‌های بیشتری می‌بردیم
برانکو: ما پرسپولیسیم، نمی‌توانیم محتاط بازی کنیم/ باید با گل‌های بیشتری می‌بردیم

برانکو: ما پرسپولیسیم، نمی‌توانیم محتاط بازی کنیم/ باید با گل‌های بیشتری می‌بردیم

آی اسپورت- برانکو ایوانکوویچ بعد از کسب اولین پیروزی‌اش همراه با پرسپولیس، مصاحبه مطبوعاتی را با تبریک روز پدر و روز معلم آغاز کرد: «به همه همکارانم که آموزگار هستند و همه پدرها تبریک می‌گویم و خوشحالم عید فردا را برای هواداران زیبا کردیم و به طوری که همه می‌توانیم از تعطیلی پیش رو و این عید لذت ببریم.»

باید قاطعانه‌تر می‌بردیم

آنچه می‌خواهم تاکید کنم این است که به بازیکنان به خاطر برد تبریک می‌گویم چون نشان دادند تحت فشارهای بزرگ هم می‌توانند کار کنند و در سخـت‌ترین شرایط جنگجویان برای برد تمایل دارند و فقط متاسفم که نتیجه برد قاطعانه‌تر رقم نخورد. به طوری که آن میزان عصبی بودن بین کادرفنی و هواداران به حداقل می‌رسید اگر بیشتر گل می‌زدیم.

سقوط؟! نه، خطری نیست

پیکان نتوانست شانس گلی ایجاد کند به جز شلوغی‌هایی که گهگاه روی دروزه ما ایجاد می‌شد اما ما موقعیت‌های زیادی خلق کردیم و آنچه برای ما حائز اهمیت است اینکه به حاشیه امن رسیدن و خطری برای سقوط نیست و زیباتر اینکه با برد به مصاف بنیادکار می رویم.

محتاط نبودیم، تحت فشار بودیم

محتاط نبودیم بلکه تحت فشار زیادی بودیم و در اطراف بازیکنان ما مشکلات زیادی ایجاد شده بود و مدت ها به دنبال برد بودیم. این یک بازی مسئولانه بود نه محتاطانه. کارهای زیادی در خط حمله انجام دادیم که نزدیک بود به گل تبدیل شود و این واقعیت را هم در نظر بگیرید که هر سه چهار روز یکبار بازی می‌کنیم و هر زمان که فرصت داشتیم به دروازه پیکان حمله کردیم و به نظرم این برد بار بزرگی را از دوش بازیکنان ما برداشت و انتظار طراوت و شادابی بیشتر و بازی بهتر از بازیکنانم مقابل بنیاد کار دارم. این یک کیفیت است که در زمان نیاز حمله کنیم و خوب هم دفاع کنیم.

کفشگری در دفاع چپ

بله از او راضی بودم و برایم جای رضایت بزرگی دارد که بازیکنانم چند پسته هستند. البته که راضی هستم و مسابقه هرچه بیشتر جلو می‌رفت اهمیت پست او بیشتر می شد و مقابلش فشنگچی بود که بازیکن خطرناکی است. شکی نیست که کفشگری یک هافبک دفاعی است ولی نمی‌خواستم به خاطر علی عسگر و بازی با بنیادکار دست به ریسک بزنم و از او استفاده نکردم.

پرسپولیس همیشه باید حمله کند

بله شانس‌های زیادی ایجاد کردیم و برابر سپاهان، سایپا، استقلال خوزستان و لخویا شانس‌های گلزنی زیادی را از دست دادیم و زمانی من نگران می‌شدم که هیچ موقعیت گلزنی ایجاد نمی‌کردیم واکنون باید درصد گلزنی را بالا بکشیم و با وجود خستگی بازیکنان به خاطر فشردگی مسابقات ولی تمرینات گلزنی را انجام می‌دهیم زیرا پرسپولیس هرگز حق بازی دفاعی ندارد و به خاطر سنت و هوادارانش همیشه باید حمله کند و اینطور نیست که خط دفاع ما غیر مسئولانه بازی کند. ما تیمی هستیم که نمی‌تواند محتاطانه بازی کند.

     
آی اسپورت
2015-05-01 19:43:52
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر