فهرست
فیروز کریمی: این داور پایش به توپ نخورده! / دو تا پنالتی ما را نگرفت، نبردیم
فیروز کریمی: این داور پایش به توپ نخورده! / دو تا پنالتی ما را نگرفت، نبردیم

فیروز کریمی: این داور پایش به توپ نخورده! / دو تا پنالتی ما را نگرفت، نبردیم

آی اسپورت- «دوست داشتم امروز وقتی روی این صندلی می‌نشینم برد تیم ملوان در هفته بیست و هشتم را به همه پدران در انزلی تبریک بگویم اما این اتفاق رخ نداد. حیف شد که پیروز نشدیم.» فیروز کریمی نشست مطبوعاتی‌اش را بعد از تساوی بدون گل ملوان و فولاد با این جملات آغاز کرد. و در ادامه به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

آنالیز فنی؟ بازی نکات فنی خوبی داشت؛ بازیکنان فوتبال سالم و فنی خوبی به نمایش گذاشتند اما موقعیت‌ها یکی پس از دیگری از دست تیم ملوان رفت. ما باید کاملاً در طول بازی حمله می‌کردیم اگر بخواهیم تنها در یک نیمه حمله کنیم و امکان مانور را به تیم حریف ندهیم سخت است، آن هم تیم خوبی مثل فولاد.

سطح بازی؟ قابلیت‌های بازی امروز فراتر از لیگ برتر بود و این بازی ارزش دیدن را داشت. بازیکنان بازی با روحیه‌ای را از خود به نمایش گذاشتند اما ما امروز بدشانس بودیم البته سعی می‌کنیم بازی بعدی جبران کنیم و امتیاز بازی بعدی را کسب کنیم.

عملکرد هواداران؟ در بازی امروز شاهد بودیم که هواداران تیم ملوان را در طول تمام بازی تشویق می‌کردند آنها حتی یک دقیقه دست از تشویق برنداشتند و همین موضوع باعث می‌شد تا بازیکنان بیشتر تلاش کنند. این توافقی که بین هواداران و بازیکنان وجود دارد نشان می‌دهد که ملوان سالیان سال در بهترین سطح می‌تواند بازی کند. من سالها مربیگری کردم و در تیم‌های بزرگی مثل سپاهان، تراکتورسازی‌،استقلال تهران و ... که در آن دیدارها شور و هیجان زیادی وجود دارد فعالیت کردم.

وضعیت داوری؟ داور بازی امروز بسیار ضعیف بود.ما 2 موقعیت گل داشتیم که یکی پیراهن بازیکنان را کشیدند و دومی بازیکن ما را هُل دادند که هر دو اینها پنالتی بود. این موضوع را حتما برنامه 90 نشان خواهد داد. به نظرم داور به لحاظ روحی و جسمی خیلی از شرایط دور بود. او به قدری استرس داشت که چندین بار اسپری را گم کرد.

محرومیت بازیکنان کلیدی؟ ما نگاه مان به تیم‌های دیگر نیست، ما کار کرده‌ایم. خیلی تاکید داشتیم که بازیکنان به خاطر این که بازی را از دست ندهند و کارت دریافت نکنند اما شاهد بودید که دریافت کارت از سوی بازیکنان ما دو سه بازیکن کلیدی را برای بازی بعدی از دست داده‌ایم.

باز هم داوری؟ ما در روزی که از لحاظ روحی روانی شرایط خوبی را داشتیم و میزبان این دیدارها بودیم توانستیم چندین بار موقعیت گلزنی داشته باشیم اما این فرصت را دیدیدم که داور از ما گرفت. داور در عمر خود پایش به توپ نخورده و هر کسی این را بگوید من باور نمی‌کنم. او شرایط ما را درک نکرد اصلاً نمی‌دانست اوضاع به چه صورت است و نشان دادن کارت‌های مکرر نشان می‌دهد که او شرایط خوبی نداشت.

حرف پایانی؟ با دیدن دوباره فیلم بازی مشخص می‌شود که ما 2 بار پنالتی را از دست دادیم خواهش می‌کنم مسئولان سازمان کمیته داوران عملکرد داور را مورد ارزیابی قرار دهند و در انتخاب داوران دقت بیشتری داشته باشند.

     
آی اسپورت
2015-05-01 20:04:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر