فهرست
سپاهان 1  - السد قطر 3/ رحمان باز هم مسبب پیروزی السد!
سپاهان 1 - السد قطر 3/ رحمان باز هم مسبب پیروزی السد!

سپاهان 1 - السد قطر 3/ رحمان باز هم مسبب پیروزی السد!

آی اسپورت
هفته نخست مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا- ۲۰۱۴
السد قطر- سپاهان ایران

ورزشگاه: جاسم بن حمد(دوحه)
تماشاگر: نزدیک به دو هزار نفر
گل‌ها: خلفان ابراهیم(۱۸)، نادر بلحاج(۸۷) و رودریگو تاباتا(۴+۹۰) برای السد- مهدی شریفی(۷۸) برای سپاهان
اخطارها: حسن الهیدوس و سعد الشیب از السد- اروین بولکو از سپاهان 
السد قطر: سعد الشیب، مسعد الحمد، المهدی المختار، عبدالکریم حسن، محمد کاسولا، خلفان ابراهیم(۴+۹۰- یوسف)، حسن الهیدوس، روریگو تاباتا، صالح الیزیدی(۶۴- علی اسدالله)، نادر بلحاج و جونگ سو لی.
سرمربی: حسین آموتا
سپاهان: رحمان احمدی، شجاع خلیل‌زاده، هادی عقیلی، حسین پاپی(۹۰- جواهیر سوکای)، علی کریمی(۵۸- محرم نویدکیا)، امید ابراهیمی، مهدی شریفی، احسان حاج صفی، بولکو، علی حمودی و یعقوب کریمی(۵۸- سرجیو فن دایک)
سرمربی: زلاتکو کرانچار
کادر داوری: توجو مینورو، یاکی آکا، ایگارا شی هیروشی همگی از ژاپن و روآن از هندوستان
ناظر بازی: جاسم سونیل از سریلانکا
ناظر داوری: جاسم محمد از بحرین
شرح بازی: 
تیم‌های السد و سپاهان در حالی به مصاف هم می‌رفتند که هیچ کدام دوست نداشتند در اولین گام خود در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا نتیجه بدی کسب کنند.
السد که میزبان این دیدار بود برای کسب ۳ امتیاز و سپاهان که در اولین دیدار خود مهمان بود برای حداقل امتیاز به قطر رفته بود.
این دیدار با برتری نسبی سپاهان از لحاظ مالکیت توپ در دقایق نخست بازی همراه بود اما رفته رفته السد سوار بر بازی شد و در دقیقه ۱۸ روی اشتباه مدافعان سپاهان در آفساید گیری گل نخست را به ثمر رساند. هنرنمایی تاباتا با پاس در عمقش و ضربه تمام کننده خلفان ابراهیم گل اول بازی را به همراه داشت.
در ادامه اشتباهات خط دفاعی سپاهان در آفساید گیری چند موقعیت تک به تک دیگر را هم به مهاجمان السد هدیه کرد اما درخشش رحمان احمدی یا بی دقتی مهاجمان مانع گلزنی دوباره آنها شد. البته نباید از نقش مهاجمان و هافبک‌های سپاهان روی به وجود آمدن این موقعیت‌ها گذشت زیرا آنها توپ‌های زیادی را در زمین حریف از دست می‌دادند که در ادامه تبدیل به موقعیت برای بازیکنان السد می‌شد.
در اواخر نیمه نخست سپاهان کمی بازی را در دست گرفت اما نتوانست موقعیت جدی ایجاد کند و در نتیجه گلی به ثمر برساند و نیمه نخست با برتری تیم میزبان به پایان رسید.
در نیمه دوم سپاهان برای جبران گل خورده به میدان آمد و نمایشی بهتر از نیمه نخست داشت، آنها از نظر مالکیت توپ بهتر از حریف خود بودند اما در ایجاد موقعیت ناتوان بودند. بعد از به زمین آمدن نویدکیا و فن دایک سپاهان روند بهتری داشت و رفته رفته بهتر شد تا بالاخره در دقیقه ۷۸ با ضربه مهدی شریفی به گل تساوی رسید.
انتظار می‌رفت پس از این گل سپاهانی‌ها بتوانند نتیجه را حفظ کنند اما السد بر فشار خود افزود و بالاخره در دقیقه ۸۷ گل برتری را توسط بلحاج به ثمر رساند.
پس از گل دوم نیز سپاهانی‌ها با به زمین آوردن سوکای قصد داشتند گل تساوی را به ثمر برسانند اما در حالی که در حالت حمله بودند روی یک ضد حمله گل سوم را هم خوردند تا همه چیز برایشان در این بازی تمام شود.
شرح گل: 
۱-۰(۱۸- السد): در حالی که حاج صفی آفساید را پر کرده بود، پاس در عمق تاباتا به خلفان ابراهیم رسید تا او در موقعیتی تک به تک دروازه رحمان احمدی را باز کند.
۱-۱(۷۸- سپاهان): با یک و دوی پاپی با نویدکیا در سمت چپ، او توپ را روی دروازه فرستاد که شریفی خودش را پرتاب کرد و توپ را به زیر طاق دروازه السد کوباند.
۲-۱(۸۷- السد): ضربه فنی و زیبای بلحاج از گوشه چپ محوطه جریمه تبدیل به گل شد.
۳-۱(۲+۹۰): روی یک ضد حمله و زمانی که خط دفاع سپاهان به هم ریخته بود تاباتا در محوطه جریمه سپاهان صاحب توپ شد و با ضربه ای محکم توپ را به زیر طاق سپاهان کوبید.
دقایق حساس:
دقیقه ۲۵- پس از چند یک و دو الهیدوس به رحمان احمدی تک به تک شد اما ضربه اش در چارچوب نبود و به بیرون رفت.
دقیقه ۲۸- باز هم اشتباه خط دفاع سپاهان در آفساید گیری الیزیدی را در موقعیت تک به تک با رحمان احمدی قرار داد اما ضربه او را رحمان احمدی راهی کرنر کرد.
دقیقه ۳۹- باز هم به راحتی دفاع سپاهان باز شد و الهیدوس در موقعیتی خوب برابر دروازه سپاهان توپ را به اوت زد.
دقیقه ۷۴- با پاس نویدکیا به شریفی او با جا گذاشتن یک مدافع قطر در موقعیت خوبی قرار گرفت اما ضربه پای راست او به راحتی در دستان دروازه بان السد جای گرفت.
دقیقه ۸۰- شوت شریفی از فاصله‌ای ۳۰ متری در دستان دروازه بان السد آرام گرفت.
اتفاق ویژه: 
سپاهان در حالی در قطر با نتیجه ۳ بر یک شکست خورد که آنها سال گذشته نیز با همین نتیجه در قطر و در برابر الغرافه شکست خورده بودند.
بهترین بازیکن:
رودریگو تاباتا بازیساز السد در این بازی بود که با پاس در عمق خود بارها عمق دفاع سپاهان را نشانه رفت و موقعیت‌های زیادی روی دروازه به وجود آورد.

     
آی اسپورت
2014-02-26 21:24:59
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر