فهرست
گزارش روز: لواندوفسکی پادشاه گلزنی در اروپا
گزارش روز: لواندوفسکی پادشاه گلزنی در اروپا

گزارش روز: لواندوفسکی پادشاه گلزنی در اروپا

آی اسپورت- روبرت لواندوفسکی مهاجم 25 ساله دورتموند در دیدار شب گذشته مرحله حذفی لیگ قهرمانان مقابل زنیت موفق شد 2 گل از 4 گل تیمش را وارد دروازه تیم روسی کند.
این مهاجم لهستانی علاوه بر اینکه با گلزنی در این دیدار توانست راه صعود تیمش به دور بعدی رقابت ها را تا حد زیادی هموار کند شمار گل های اروپایی خود را نیز به 18 رساند. 17 گل در لیگ قهرمانان و 1 گل در لیگ اروپا او اکنون بهترین گلزن بوروسیا دورتموند در رقابت های اروپایی است و از افسانه ی گلزنی باشگاه اشتفان چاپیوسات که 16 گل در رقابت های اروپایی به ثمر رسانده بود عبور کرد.
17 گل روبرت لواندوفسکی در لیگ قهرمانان اروپا تنها در 26 بازی به ثمر رسیده است این آمار حتی از میزان گلزنی بزرگان فوتبال اروپا و جهان مانند لیونل مسی، کریستیانو رونالدو و زلاتان ابراهیموویچ نیز بالاتر استهتر است.
لواندوفسکی بهتر از مسی، رونالدو، ابراهیموویچ و رئال!
لیونل مسی در 26 بازی نخست خود در لیگ قهرمانان اروپا 13 گل به ثمر رسانده، رائول افسانه ای در این تعداد بازی 11 بار موفق به گلزنی شد لازم به توضیح است که رائول با 71 گل در 142 بازی رکورددار گلزنی در چمپیونزلیگ است.
زلاتان ابراهیموویچ نیز که در دیدار مقابل بایرلورکوزن دو بار موفق به گلزنی شد در 26 بازی ابتدایی خود در لیگ قهرمانان اروپا که با پیراهن آژاکس و یوونتوس انجام گرفت تنها 6 گل به ثمر رسانده بود. 
اما نکته ی جالب تر اینکه کریستیانو رونالدو اولین گل خود در این رقابت ها را در 27 امین بازی اش با پیراهن منچستر یونایتد و در آن برد به یادماندنی 7 بر 1 مقابل رم جشن گرفت این آمار می تواند ارزش های مهاجم لهستانی دورتموند را به خوبی نمایان کند.
     
آی اسپورت
2014-02-26 20:05:22
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر