فهرست
همه در این خرابی سهیم هستید؛ ضعیف‌ترین مدیران
همه در این خرابی سهیم هستید؛ ضعیف‌ترین مدیران

همه در این خرابی سهیم هستید؛ ضعیف‌ترین مدیران

 آی‌اسپورت- مفهوم حقیقی اعتراض هوادار استقلال، تبعیض در فصل نقل و انتقالات نیست. آنها می‌پرسند وزارت ورزش به عنوان متولی این دو تیم چرا بر کفایت مدیرعامل ‎استقلال نظارت نمی‌کند؟ چند ماه است که ‎داورزنی دنبال گزینه جانشینی برای ‎افتخاری است؟ هوادار شاید با چند نتیجه خوب راضی شود اما وزیر و وکیل این مملکت که احتمالا تخصص و تجربه مدیریت دارند هم باید تحت تاثیر نتایج باشند؟ اگر این طور است چرا فردای شکست سنگین ‎استقلال مقابل العین، تغییری رخ نداد؟ این چه علم و دانش و تدبیری است که در هر حالت هیچ تغییری رخ نمی‌دهد؟ مگر سلطانی‌فر از خطاهای مدیران فعلی ‎استقلال در عقد قراردادها مطلع نیست؟ مگر ماجرای ‎مگویان و ‎مجتبی جباری را نمی‌داند؟

از وزارت ورزش می‌شنویم که می‌گویند: «هنوز گزینه خوب برای مدیریت ‎استقلال پیدا نکردیم.» پیدا نمی‌کنید؛ چون در جست‌وجوی مدیر متوسط و حرف گوش‌کن هستید. مدیری که همین رفتار را در باشگاه اجرا می‌کند و کار به جایی می‌رسد که پسر بوقچی متملق و گوش به فرمان با تیم شفر مشغول تمرین است. بارها منتقدها گفتند که مالک ‎استقلال و ‎پرسپولیس نباید یکی باشد. وزارت ورزش همین انتقاد صحیح را به رسمیت نمی‌شناسد. حاضر است هر تابستان در فصل نقل و انتقالات ناسزا بشنود اما یکی از این دو تیم را به سازمان و ارگان دیگری واگذار نکند. چرا؟ این قدرت و منفعت چه قدر می‌ارزد؟

‎استقلال، مدیر باانگیزه، شجاع، مقاوم و صادق می‌خواهد. دایره انتخاب مدیران‌تان را بزرگ‌تر کنید. دست بردارید از مدیران فدراسیون داریوش مصطفوی. یک روز دبیر کل آن فدراسیون را مدیرعامل استقلال می‌کنید و حالا هم انتخاب‌تان مسئول کمیته انضباطی آن فدراسیون است. با این انتخاب‌ها هر روز به ناامیدی این مردم اضافه می‌کنید. به سراغ حوزه‌های دیگر بروید. یک مدیر اقتصادی یا به قول خودتان جهادی پیدا کنید که نه از شعار هوادار بترسد و نه از رسانه‌ها و بازیکن. محکم بایستد و یک شرکت را در آستانه ورشکستگی با میلیاردها تومان بدهی مدیریت کند.

در این شرایط، یک مدیر خوب باید چه کند؟ اولین چیزی که به ذهن می‌رسد، رفتار صادقانه است. گفت‌وگوی شفاف با هوادار. ارائه گزارش دقیق از شرایط فعلی. رک و پوست‌کنده به ملت هوادار استقلال بگویی که با این اقتصاد خراب مملکت و شرایط سخت زندگی و قیمت ارز، فوتبال هم ضرر خواهد کرد. ‎رضا افتخاری و اطرافیانش اما راه دیگری را انتخاب کردند. وعده می‌دهند. دروغ می‌گویند. منتقدها را دشمن معرفی می‌کنند. بحران را به رسمیت نمی‌شناسند. می‌ترسند. نگران صندلی‌شان هستند. حاضر به استعفا نیستند. قدرت و موقعیت استقلال، چشم‌شان را به واقعیت بسته. لابی می‌کنند که بمانند.

در شرایط امروز، سهم مدیران قبلی را هم نادیده نگیریم و از همه مهمتر سهم دولت را. سهم دولتی که با تمامیت‌خواهی و انتصاب ضعیف‌ترین مدیرها سرنوشت تلخی را برای باشگاه استقلال رقم زده و این وسط دولت احمدی‌نژاد و روحانی یا خاتمی هم ندارد؛ همه آنها در این خرابی سهیم هستند.

۲۴ ۱۰  
آی اسپورت
2018-07-10 01:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۰ نظر
منتقد
سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷، ۰۲:۰۸
روز پر کاری رو سپری کردی جناب میرزا بنویس. احتمالا از اینکه پستت رو از دست دادی بسیار عصبانی هستی. صرف اینکه کسی لیدر باشه نباید به این سبک بهش تهمت زد و یه طرفه قاضی رفت. مدیران بالا دست جنابعالی رو هم دیدیم. نوبت شما دیگه گذشت. برو با همین قلم متعصب بختت رو تو یه دکان دیگه جستجو کن جناب نوری فر.
۸
كسري
سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷، ۰۲:۵۰
اقا ماهم به عنوان يه پرسپوليسي راضي هستيم كه وزارت مالك هر دو ايم نباشه به پير به پيغمبر اين وسط ما بيشتر از شما اسيب ميبينيم اگه جدا باشن و هر كي تونست بياد بگيره اين دو تيم رو(البته تجربه ثابت كرده تيم كيسه خريدار نداره و پاكتش پوچ هميشه)و خرج مارو از اون كيسه تنان جدا كنن روز عروسي ماست نشون به اون نشون كه طبق گفته ي سامانه ي طرفداري ،حدود ١/٦ ميليون نفر ما تو سامانه هستيم و كيسه ها حدود يك ميليون نفر و تيم ترتر هم حدود چهار صد هزار نفر و اين وسط به ما طبق گفته ي اسپانسر ٥٥ ميليارد تومان ميدن و تيم كيسه هم ٤٥ ميليارد و ترتر هم ٢٥ ميليارد نصيبش ميشه و با يه نسبت تناسب ساده ميشه فهميد كه با اين ميزان مشاركت اين وسط ميبايست سهم ما ٦٧ ميليارد و تيم كيسه ٤١ ميليارد و تيم ترتر ميبايست ١٧ ميليارد به هر كدوم برسه و در اين وسط از سهم مشاركت كننده هاي ما حدود ٤ ميليارد به كيسه ها و ٨ ميليارد هم به ترترميدن.به خدا اصلا بگو هزارتومن اگه من يكي راضي باشم از سمت ما به اونها برسه از گوشت سگ براشون حروم تر باشه ،اقاي نوري خان عزيز كه امروز داري ركورد مطلب رو ميزني اين وسط ما خيلي بيشتر از شما ضرر كرديم و خيلي از پولهاي ما به سمت كيسه و ترتر اومده و اينو بدونين مال حروم هيچ جا نميرسونه شما رو و اگه ادم زرنگي باشين بايد فهميده باشين از موقعي كه اسپانسر مشترك زده شده و پولهاي مارو به شما ميدن اب خوش از گلوتون پايين نرفته و هميشه مشكل داشتين اي كيسه و همچنين ترترها اينو بدونين بعد از اسپانسرمشترك و خوردن پول ما تو اين چند سال هميشه مشكل داشتين پول حروم براي كسي اومد مداره.
خجالت بكشيد
سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷، ۰۵:۴۲
من نميدونم آي اسپورت چرا به همچين نويسنده هاي كم سوادي اجازه نوشتن ميده، هنوز يك هفته از ٥٠٠ هزار يورو اهدايي جهانگيري نميگذره كه اين آقاي به اصطلاح نويسنده طلبكارم هست و از شرايط بد اقتصادي ميگه، دولت و جهانگيري توي اين دو سه سال اندازه ده سال به اين تيم حكومتي كمك كردند، چرا كسي نميگه ٤ ميليارد هزينه خريد شجاعيان از كجا اومد؟ بازيكنايي مثل چشمي، باقري، كنعاني، افشين و .. كه قرار بود با پرسپوليس قرارداد ٤٠٠ ميليوني امضا كنن چجوري شبانه با قراردادي ميلياردي به اين تيم حكومتي اضافه شدن؟ توي دو سال گذشته قراردادي دو ميلياردي با رحمتي، غفوري، ابراهيمي، حيدري، كاوه رضايي، منتظري، شجاعيان، بختيار، پادواني، جباري و ... چجوري و با كدوم پول بسته شد، چند صد هزاز دلار براي تيام و جباروف و بوبان از كجا اومد؟ قرارداداي چند ميلياردي با مظلومي، منصوريان، شفر با كدوم پول بسته شد و بادادن خسارت فسخ شد؟ با اين همه هزينه چندتا قهرماني آورديد؟ حالا به جاي اينكه عذرخواهي كنيد كه توي اين چند سال ميليارد ميليارد پول بيت المال رو حيف وميل كرديد و هيچ نتيجه اي نگرفتيد يه چيزيم طلبكاريد؟؟؟ يه نگاه به سامانه هاي هواداري و كمك دو براربري هواداراي پرسپوليس توي اين چند سال بكنيد شايد بفهميد كي مثل زالو به دولت چسبيده و با رانت و مفت خوري داره پول مردمو بريز بپاش ميكنه يه نگاه به آمار سازمان ليگ بكنيد تا ببينيد بيشترين هزينه رو بين تمام تيمهاي ليگ برتر كدوم باشگاه انجام داده، شرم باد به دزدي كه از سفره مردم دزدي ميكنه و چهره مظلوم به خودش ميگيره
اشکان4
سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۱:۴۹
شعر تحویل نده اوسکول
انقدرم بلند ننویس
مگه کور بودی نوشته که اعتراض هوادار به تبعیض نیست
مطلبو درست بخون بعد اسم پول بیار
کی از پول صحبت کرد آدم بی سواد دو زاری؟
۱
اصغر
سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷، ۰۸:۱۴
ظلم باقی نمی‌ماند
۴
سامان
سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷، ۰۹:۱۸
داداش داری اشتباه خدایی كدوم مدیر تونست تو استقلال بازیكن خارجی میلیون دلاری بگیره ولی افتخاری گرفت حتی اون فتل با اون همه هارت و پورتش جرات نكرد به این رقم ها نزدیك بشه ولی الان واسه تیام صحبت 3 میلیون دلار میكنن بابا
اشکان4
سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۱:۵۲
زنده باد فتل
***
سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۱:۱۳
مشکل اصلی استقلالیا همیشه طلبکار بودنه همین چند روز پیش 500 هزار یورو به حساب تون ریختن و اسپانسر هم 3 میلیارد!چطور ابتدای نقل و انتقالات افتخاری پرز بود و توفیقی پندارتایم حالا شدن بی لیاقت؟ قبول کنید یه سری کارها فقط با پول پیش نمیره شما شاید بتونید بازیکن 300 میلیونی پارس رو با 2/5 میلیارد اغوا کنی ولی در مورد ستاره ها اینطور نیست. مثلا Nبار به ترابی پیشنهاد دادین قبول نکرد. در ضعیف و بی تدبیر بودن مدیران شکی نیست ولی خداروشکر محبوبیت رو نمیتونید بخرید.
۶ ۱
اشکان4
سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۱:۵۲
الاغ میفهمی میگیم مشکل پول نیست؟
۱
00
سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۱:۱۶
اقای نوری فر یادتون نره وقتی پرسپولیس در به در دنبال 100 هزار دلار واسه پرداخت بدهی بود تا با امتیاز منفی لیگ رو شروع نکنه همین افتخاری و دوستانش با روابط شون 500 هزار یورو ارز دولتی گرفتن که اتفاقا ماجرا به مجلس هم کشیده شده. شماها کلا جماعت صبح زنده باد و شب مرده باد هستین.
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر