فهرست
نکونام در کنفرانس؛ نمی‌خواهیم آدم خوب باشیم
نکونام در کنفرانس؛ نمی‌خواهیم آدم خوب باشیم

نکونام در کنفرانس؛ نمی‌خواهیم آدم خوب باشیم

آی اسپورت – اتفاقات دقایق پایانی بازی سپاهان و نساجی صدای جواد نکونام را درآورد و او در نشست خبری بعد از این بازی درباره داوری بازی‌های تیمش حرف‌های زیاد زد. صحبت‌های نکونام را بخوانید:

  • بازی خوبی بود و کسانی که آن را دیدند لذت بردند و تبریک می‌گویم به سپاهان که تیم قدرتمند و خوبی در این لیگ دارند. می توانستیم بازی را ببریم اما متاسفانه به نتیجه نرسیدیم. اگر گل دوم را می‌زدیم می‌توانستیم به نتیجه برسیم اما فوتبال است و گل نزدیم و گل خوردیم. داوری هم اشتباهاتی داشت و البته اگر بخواهیم درباره آن حرف بزنیم ...
  • تیم ما تنها تیمی است در لیگ که تاکنون اشتباهی به نفغ آن شکل نگرفته است. شش بازی به ضرر ما و البته به گفته کارشناسان. بازی پرسپولیس که بعد از بازی ما بازی آسیایی آن اتفاق افتاد اما زیاد مانور ندادند روی اشتباهات. بعد از آن بازی با استقلال که باید در دربی حاضر می‌شد و هیچ کس به داد ما نرسید. در این بازی هم اوج آن را دیدیم. یک پنالتی ما را نگرفتند و دقیقه 96 هم من صحنه را درست ندیدم اما از روی تصاویر بعد از بازی اکنون باید بگویم که یک پنالتی عجیب و غریب برای سپاهان گرفتند. امیدوارم اشتباه نبوده باشد و همواره این اشتباهات علیه مردم قائمشهر می‌شود. آدم خوب، اصلا ما نمی‌خواهیم آدم خوب باشیم (با اشاره به این موضوع که در لیگ جاری از رفتار هواداران نساجی بارها تمجید شده است). تا حالا دیدید در قائمشهر کسی به حریف و بازیکن و داور بی احترامی کند؟ اما اکنون کاری کرده‌اند که مردم قائمشهر واقعا عصبانی هستند.
  • من نمی دانم اعتراض آنها به چه دلیل بود اما واقعا صبر و تحمل تماشاگران ما تمام شده است. تا کی باید داوری به این شکل علیه تیم ما باید باشد. امیدوارم آن تصمیم درباره پنالتی حریف اشتباه بوده باشد اما چرا پنالتی ما را نادیده می‌گیرند؟ بازیکن حریف مچ پای بازیکن مرا زده و صد درصد حداقل کارتی که داشت زرد بود و حتی می‌توانست قرمز بدهد اما بازیکنم با توجه به مصدومیت تعویض کردم اما خطا اعلام نشده است. بازیکن کلیدی تیمم را به این دلیل از زمین خارج کردم اما داور کارت نمی دهد آن هم در دقیقه 2 بازی. سوت هایی که به نفع سپاهان زدند و خطاهایی که گرفتند که اصلا نمی‌خواهم درباره آن حرف بزنم. اتفاقاتی افتاد که در نتیجه کاملا تاثیرگذار بود. من اصلا نمی خواهم از داوری سوت ببرم اما حداقل اینکه اشتباه علیه ما نباشد. داوران ما همه باشرف هستند کسانی هستند که از انسان‌های پاک این فوتبال هستند. آقای فغانی به طور مثال به کارشان افتخار می‌کنیم اما واقعا نمی‌دانیم باید چه بگوییم. مردم همه شاکی شده‌اند در قائمشهر و می‌گویند چرا واکنشی نشان نمی‌دهید اما چه باید بگویم؟
  • مردم هم واقعا حق دارند اعتراض کنند و باید صدای‌شان در بیاید. اشتباهی شده که باید شهامت گفتن آن را داشته باشیم. اما امیدوارم بعد از بازی که حالا نتیجه مشخص شده و درست یا اشتباه بودن تصمیم به حال من فرقی نخواهد کرد شهامت گفتن اشتباه را داشته باشیم. تیم من ضرر کرده و من باید می‌بردم و حداقل اینکه مساوی. سپاهان اصلا موقعیتی روی دروازه تیم من نداشت. تیم سپاهان مالکیت داشت و تیم پرمهره‌ای است و ما می‌دانستیم چطور باید مقابل آنها بازی کنیم. روی یک اشتباه که البته این اشتباه اگر باعث باخت تیم ما شده باشد در سرنوشت یک تیم تاثیرگذار بوده است. ما طی 9 هفته از لیگ در شش هفته مستقیما از اشتباهات داوری ضربه خوردیم.
  • صد درصد سهوی است. عمدی در کار نیست. نه داوران و نه فدراسیون ما هیچ حرفی در این خصوص نیست. ما فقط خواسته‌مان این است که دقت بیشتری داشته باشند. فقط می‌خواهم بررسی کنند طی این 9 هفته سود داوری نساجی چه بوده؟ نمی خواهم سود ببریم و فقط عدالت رعایت شود. بازی دوم در تبریز، پارس جنوبی، تراکتور، پرسپولیس و... . واقعا نمی دانم باید چه کنم، با بازیکنانم دعوا کنم، تمرین کنم، تاکتیک یاد بدهم. همه کار می شود کرد اما اشتباهات داوری را چه کنم؟ خواسته من این است که دقت داشته باشند و نمی دانم دیگر باید چه بگویم. اگر بگویم عمدی بوده که دیگر هیچی و فردا باید جواب بدهم که چرا گفتید عمدی بوده! قطعا نمی گویم عمدی بوده است. اما یک نکته ای وجود دارد که در این شش بازی، یا 5 بازی من دو بازی را برده بودم و سه بازی را مساوی کرده بودم الان دو یا سه امتیاز و حتی یک گل بیشتر داشتم شرایط در جدول چطور بود؟ ببینید کدام تیم ضرر کرده و الان همه در قائمشهر شاکی هستند و صبر هم حدی دارد. من مربی هستم و تا جایی که بشود تحمل می کنم و به بازیکنانم می گویم داور هم اشتباه می کند اما یکسری اشتباهات واقعا نمی دانم چه بگویم.
۵    
آی اسپورت
2018-10-19 22:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر