فهرست
با اعتراض برزیلی ها؛ فروش تی شرت های جام جهانی آدیداس متوقف شد
با اعتراض برزیلی ها؛ فروش تی شرت های جام جهانی آدیداس متوقف شد

با اعتراض برزیلی ها؛ فروش تی شرت های جام جهانی آدیداس متوقف شد

آی اسپورت- در پی اعتراض مقام‌های برزیلی به اینکه تی‌شرت‌های جام جهانی شرکت آدیداس تصویری "جنسی" از برزیل به نمایش می‌گذارد، فروش جهانی این تی‌شرت‌ها متوقف شد.

به گزارش بی بی سی، آدیداس فروش دو تی شرت تولید خود را متوقف کرده که روی یکی آنها در کنار تصویر زنی که مایو پوشیده است، عبارتی نوشته شده که معنای دوپهلو دارد. روی تی شرت دوم هم طرح قلبی به شکل پایین تنه زنی که مایو به تن کرده، نقش بسته است.

وزارت گردشگری برزیل گفته است که به شدت مخالف هرگونه محصولی است که بخواهد تصویری از جذابیت جنسی برزیل به نمایش بگذارد.

آدیداس یکی از اسپانسرهای اصلی جام جهانی برزیل و تامین کننده توپ رسمی این مسابقات است. پس از اعتراض‌ مقامات برزیلی، مسئولان آدیداس این دو تی شرت را از فهرست فروش جهانی محصولات خود خارج کرده‌اند و این تی شرت ها تنها به صورت محدود در آمریکا قابل خریداری خواهد بود.

این شرکت بزرگ تولید محصولات ورزشی در اطلاعیه که به همین منظور صادر کرده، آورده است: "شرکت آدیداس همواره به دقت به نظرات مختلف درباره محصولات خود توجه ویژه‌ای دارد."

پیش از این در روز سه‌شنبه، وزارت گردشگری برزیل با انتقاد از محصولاتی که "قصد دارند نمادها و یا تصاویر ملی را به جذابیت جنسی ربط دهند" آنها را ضد سیاست تبلیغات ملی برزیل دانست.


http://wallchips.com/wp-content/uploads/2014/01/Brazil-2014-Basic-Logo-Picture.jpg

آدیداس پس از افزایش انتقادها با انتشار بیانیه‌ای خبر از توقف فروش جهانی این محصول داد: "پس از مسایل به وجود آمده، اعلام می‌کنیم که این محصولات دیگر به فروش نخواهد رسید."

وزرات گردشگری برزیل در بخشی دیگری از انتقاد خود به شیوه تبلیغاتی که روی "جذابیت جنسی" برزیل تمرکز دارند، آنها را ترویج دهنده جرائم مختلف دانسته است: "این نوع نگرش به طور غیر مستقیم باعث بروز جرائمی مثل سوء استفاده جنسی و استثمار کودکان خواهد شد."

دیلما روسف، رئیس جمهور برزیل هم در واکنش به این موضوع در توئیتر خود نوشت که برزیل آماده پذیرایی از گردشگران برای جام جهانی است، اما آمادگی مقابله با گردشگری جنسی را هم دارد.

در قسمت دیگری از بیانیه وزارت گردشگری برزیل آمده است: "برزیل به هیچ وجه این گونه جرائم (گردشگری جنسی) را در خاک خود تحمل نخواهد کرد."

برزیل گفته است که سعی دارد از تصویر کلیشه‌ای جنسی که طی دهه‌ها از این کشور ساخته شده، فاصله بگیرد.

     
آی اسپورت
2014-02-26 20:29:17
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر