فهرست
گزارشِ آماری: بهترین کاشته‌زن‌هایِ تاریخِ لیگ برتر
گزارشِ آماری: بهترین کاشته‌زن‌هایِ تاریخِ لیگ برتر

گزارشِ آماری: بهترین کاشته‌زن‌هایِ تاریخِ لیگ برتر

 آی اسپورت- 40 ساله شدن بکام، بهانه خوبی برای پرداختن به جنبه های گوناگون بازی او و تعمیم سوژه های ایجاد شده از این طریق به سایربازیکنان فوتبال است .یکی از اساتید بزرگ ضربات آزاد تاریخ فوتبال، قطعا در لیست 10 نفره سایت گل درمورد متخصصان ضربان آزاد، جایگاه اول را دارد.

 1-دیوید بکام

 شماره 7 طلایی شیاطین سرخ از وقتی در هفته اول فصل 1997-1996 لیگ برتر دروازه نیل سالیوان ویمبلدونی را گشود با ساق های طلایی اش، چشم جهان فوتبال را زد. او با ثبت رکورد بیشتری ضربه آزاد موفق در تاریخ لیگ برتر تا حدودی زیاد نام ضربه آزاد را دیوید بکام تغییر داد.! تا جایی که حتی فیلمی به نام «مثل بکام کاتش بده» ساخته شد. او با زدن 15 گل از ضربه آزاد در تاریخ لیگ برتر بی رقیب است.

2-جان فرانکو زولا

ستاره سابق چلسی در روزهای پوشیدن لباس آبی در انجام هر کاری متبحر نشان می‌داد؛ از 12 ضربه آزادی که گل کرد تا گلزنی با پشت پا و اهدای گل به کودک معلول پشت دروازه!

 3-تیری آنری

بهترین گلزن تاریخ آرسنال، برای هر دروازه‌بانی ترسناک بود؛ چه آن هایی که مقابل ضربات آزادش، دیوار دفاعی تشکیل می‌دادند و چه آن هایی که در تک به تک ها، مقابل سرعت تی‌تی، قدرت خود را از دست می‌داند.آنری در لباس آرسنال، 12 گل از طریق ضربات آزاد زد.

4-کریس رونالدو

بهترین بازیکن سال 2014 فوتبال دنیا، 11 بار رقبای منچستریونایتد را با سبک خاص ایستادن و سپس ضربات آزاد مرگبارش به زانو درآورد. آن ضربه آزاد سریع روی پا مقابل آستون‌ویلا، سبک جدیدی از ضربه زدن به توپ را عرضه کرد.

5- لوران روبرت

 یکی از گمنام‌ترین بازیکنان حاضر در این لیست 10 نفره در نیوکاسل، پورتسموث و دربی‌کانتی، 11 ضربه آزاد را به گل تبدیل کرد.

6-سباستین لارسون

بازیکن آرسنال، بیرمنگام و ساندرلند هم 11 گل دوران حضورش در لیگ برتر را از طریق ضربات آزاد ثبت کرد؛ هر چند اصلا در آرسنال فرصت خودنمایی نیافت.

7-مورتن گامست پدرسن

بازیکن نروژ دریکی ازمتوسط ‌ترین بلکبرن های تاریخ لیگ برتر، 10 گل به رقبای این تیم هدیه کرد که زیباترین آن مقابل آرسنال رقم خورد.

8- یان هارت

 خواهرزاده گری کلی در روزهای بازی همراه دایی اش درتیم طلایی مارتین اونیل، بهترین دفاع چپ دنیا تلقی می‌شد.او 9 بار با ضربات آزاد، رقبای طلایی ترین لیدزیونایتد تاریخ معاصر را به ته دره برد!

9-فرانک لمپارد

 بهترین گلزن تاریخ چلسی و گل‌زن‌ترین هافبک تاریخ لیگ برتر درجمع آبی های لندن و منچستر و وستهام، 9 گل زیبا از طریق ضربه آزاد ثبت کرد.

10-جیمی ردنپ

 پسردایی فرانک لمپارد دردوران بازی برای تاتنهام، سبک جدیدی برای زدن ضربه آزاد خلق کرد.او ابتدا با کمک یکی از پاهایش توپ را بلند می‌کرد و سپس با پای تخصصی به آن ضربه می‌زد.زدن 9 گل از ضربه آزاد در دوران بازی برای لیورپول، تاتنهام و ساوتهمپتون از زننده ضربه ای که منجر به دفع عقربی رنه هیگوئیتا کلمبیایی در یک بازی دوستانه شد، یک چهره ویژه ساخت. ردنپ به واسطه داشتن چهره ای فتوژنیک و همسری مشهور، قبل از بکام، سلبریتی فوتبال انگلیس و البته ستاره همیشه مصدوم و دوست‌داشتنی لیورپول بود. 

  ۱  
آی اسپورت
2015-05-02 18:36:56
نظر دهید

۱ نظر
-
شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۲۰:۲۴
عَر عَر
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر