فهرست
وقتی دقیقی به خاطر نیمکت نشینی ایران- آرژانتین را زیرسوال برد!
وقتی دقیقی به خاطر نیمکت نشینی ایران- آرژانتین را زیرسوال برد!

وقتی دقیقی به خاطر نیمکت نشینی ایران- آرژانتین را زیرسوال برد!

آی اسپورت-غایب بزرگ و ویژه بازی استقلال و پیکان سعید دقیقی بود. بازیکنی که گل زدن به سرخابیها را خیلی خوب بلد است و میتوانست امید اول گلزنی صمد مرفاوی در این بازی باشد. اما دقیقی که در بازی مقابل تراکتور،پنالتی از دست داده بود یک دقیقه هم فرصت بازی پیدا نکرد تا حسابی از دست صمد مرفاوی شاکی باشد. او این ناراحتی را با زیرسوال بردن فلسفه بازی پیکان در نیم فصل دوم نشان میدهد.

دقیقی در مورد این که چرا پیکان گل نمیزند گفت:«راحت‌ترین کار در فوتبال دفاع کردن است.نمونه این موضوع را هم در تیم ملی و در دیدار مقابل آرژانتین می‌توان یادآور شد. تیمی می‌تواند با ارائه بازی بسته شرایط را برای گل نخوردن فراهم کند اما برای گلزنی باید برنامه‌ای وجود داشته باشد البته این موضوع چیزی از شایستگی‌های مدافعان و دروازه‌بان ما کم نمی‌کند اما معتقدم که یک تیم برای رسیدن به گل باید با همه بازیکنانش و با برنامه‌ پیش برود. دقیقی در مورد اینکه آیا منظورش این است که کادرفنی برنامه‌ای برای حمله ندارد گفت:«منظور من این نبود. ما در بازی‌هایی پنالتی از دست داده‌ایم و شرایط برای حمله داشته‌ایم اما باید برای حمله برنامه داشته باشیم.در همه دنیا این گونه است که دفاع کردن خیلی راحت‌تر است.»

البته از گوشه و کنار شنیده میشود که بازی نکردن دقیقی مساله فنی نبوده و ارتباطی به مرفاوی نداشته. یکی از سایتها در مورد دلیل بازی نکردن دقیقی نوشت: دلیل اصلی نیمکت‌نشینی سعید دقیقی به بندی عجیب در قرارداد این بازیکن مربوط می‌شود. در قرارداد دقیقی که در زمان مدیریت سابق باشگاه تنظیم شده، آمده است که اگر دقیقی در 60 درصد از بازی‌های پیکان بازی کند، 30 درصد به مبلغ قراردادش اضافه می‌شود. به همین دلیل هم مسوولان تیم و باشگاه تصمیم گرفته‌اند که این بازیکن را نیمکت نشین کنند.

     
آی اسپورت
2015-05-02 20:32:22
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر