فهرست
استتوس: درس بزرگ انگلیسی ها به تیم ملی و پرسپولیس/ ما، فراموشکارهای همیشه!
استتوس: درس بزرگ انگلیسی ها به تیم ملی و پرسپولیس/ ما، فراموشکارهای همیشه!

استتوس: درس بزرگ انگلیسی ها به تیم ملی و پرسپولیس/ ما، فراموشکارهای همیشه!

 یک/ توی این ساعت های غم انگیز، دیگر هیچ رسانه زردی در هیچ نقطه ای از بریتانیا، به داستان (Affair)های آقای ریو فردیناند توجهی نشان نمی دهد. مبارزه بسیار کوتاه ربکا با سرطان به خطوطِ صاف ممتد روی دستگاه بیمارستان رسیده و او برای همیشه به خواب رفته است تا فوتبال انگلستان، با یک شوک بزرگ دست و پنجه نرم کند. بدون استثنا همه باشگاه های انگلیسی، در حساب توئیترشان به ریو تسلیت می گویند. در پنجمین دقیقه از مسابقه من یونایتد و وست بروم، هواداران شیاطین سرخ به یاد شاره 5 سابق شان ایستاده دست می زنند، وین رونی و رفقا با بازوبندهای مشکی در زمین حاضر هستند و این بازوبندها، حتی در بازی لیورپول و کیوپی آر در آنفیلد نیز دیده می شوند. جویی بارتون و استیوی جرارد، دسته گل شیک و بزرگی را به یاد ربکا در کنار زمین دشمن همیشگی من یونایتد قرار می دهد و لروی فر، بعد از باز کردن دروازه قرمزهای مرسی ساید، جمله های زیر تیشرت اش را به نمایش می گذارد. جمله هایی برای تسلیت گفتن و روحیه دادن به ریو.

دو/ ایران؛ یک هفته قبل. باشگاهِ پرهوادار کشور در فاصله زمانی بسیار کمی، یکی از مدیرعامل های سابق و یکی از بهترین گلرهای تاریخ اش را از دست داده است. گفته می شود پرسپولیس در کرج، با بازوبندهای سیاه به میدان خواهد رفت اما جستجوی دوربین ها روی بازوی بازیکنانِ تیم حریفِ سایپا، هیچ نشانه ای از بازوبندها آشکار نمی کنند. قرمزها بی هیچ نشانی برای تسلیت به خانواده این دو چهره مسابقه را ادامه می دهند. دلیل؟ فراموشکاری فردی که قرار بوده بازوبندها را بیاورد. درست مثل وقتی که تیم ملی، تنها چند روز بعد از درگذشت دو خبرنگار ایرانی که برای پوشش اردوی تیم ملی به اروپا رفته بودند، بدون بازوبند مشکی با شیلی مسابقه می دهند تا پیروزی بزرگ اش، برای همیشه چیزی کم داشته باشد. 

سه/ تغییر پادشاه و وزیز که هیچ، در ایران حتی دعوای زن و شوهرها نیز گاهی به مداخله انگلیسی ربط داده شده است. اینجا همیشه کار، کار انگلیس بوده اما معلوم نیست در کدام نقطه از تاریخ طولانی انگلوفوبیا، دایی جان ناپلئون ها احترام و محبت آن ها بین خودشان را با فراموشکاری طاق زده اند.  حالا، انگلیسی ها برای عزیزهای فرعی شان کاری می کنند که ما برای عزیزهای اصلی مان نمی کنیم!

آی اسپورت/ محمدحسین عباسی

     
آی اسپورت
2015-05-03 13:27:35
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر