فهرست
ایران-مراکش، دیداری که بهتر است فراموش شود
ایران-مراکش، دیداری که بهتر است فراموش شود

ایران-مراکش، دیداری که بهتر است فراموش شود

آی اسپورت - یکی از انتقاداتی که از کارلوس کی‎روش می‌شود سبک بازی تیم او در برابر تیم‌های بزرگ است. اینکه کی‎‌روش با استفاده از یک بازی دفاعی عملا تماشاگران را از دیدن یک فوتبال جذاب محروم می‌کند. اگر خاطرتان باشد در حین برگزاری جام جهانی 2014 بود که رسانه‌های بین‌المللی از بازی ایران و نیجریه به عنوان کسل‌کننده‌ترین بازی جام نام بردند. سایت طرفداری درباره آن بازی نوشته بود: «اولین تساوی و بدترین دیدار جام جهانی برزیل، این بازی تنها 4 شوت در چارچوب از سوی نیجریه‌ای‌ها داشت و ایران تنها برای دفاع کردن به زمین آمد که به خوبی از پس این کار برآمد!»

حالا 4 سال بعد از آن بازی، دوباره یکی از نمایش‌های تیم کی‌روش در جام جهانی به عنوان دیداری غیرجذاب و کسل‌کننده معرفی شده. سایت 90min در گزارشی به معرفی 5 دیداری پرداخته که نتوانسته‌اند انتظار هواداران و فوتبالدوستان را برآورده کنند. در این گزارش به دیدار چلسی و منچسرسیتی در ژانویه 2015 و همچنین بازی یوونتوس و میلان در سال 2003 هم اشاره شده. ضمن آنکه دربی منچستر در اکتبر 2015 و دیدار انگلیس و الجزایر در سال 2010 هم جزو دیدارهای کسل‌کننده از دید نویسنده مطلب بوده‌اند. اما مهم‌ترین بازی‌ای که نامش در این گزارش دیده می‌شود دیدار تیم ملی مقابل مراکش در جام جهانی 2018 بوده. دیداری که با گل به خودی بازیکن مراکش به سود تیم کی‌روش به پایان رسید.

کریگ دوهارتی نویسنده این مطلب درباره اولین بازی تیم ملی در جام جهانی 2018 نوشته: «تعدادی از بازی‌های این جام جهانی به خاطر صحنه‌های مشکوکش نیاز به استفاده از سیستم کمک‌داور ویدیویی داشت اما بازی ایران و مراکش آنقدر بدون حادثه و اتفاق بود که هیچ احتیاجی به استفاده از VAR‌ نبود. پاس‌های اشتباه و حملات کم‌تاثیر و بدون نتیجه مهم‎‌ترین اتفاق این بازی بود و حتی تک گل آن هم روی یک گل به خودی بدست آمد تا ایران تبدیل به اولین تیمی شود که در نیمه دوم حتی یک حمله هم روی دروازه حریف نداشته. از طرف دیگر بعد از جام جهانی 1966، ایران اولین تیمی بود که بدون حتی یک ضربه به سمت دروازه حریف توانست به گل برسد.»

فوتبالی

۱۳    
آی اسپورت
2018-10-30 22:11:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر