فهرست
"دراگان" به روایت آمار؛ میانگین کمتر از یک گل‌خورده در بازی
"دراگان" به روایت آمار؛ میانگین کمتر از یک گل‌خورده در بازی

"دراگان" به روایت آمار؛ میانگین کمتر از یک گل‌خورده در بازی

\"دراگان اسکوچیچ\" در نخستین روزهای  حضورش در لیگ برتر ایران عملکرد خوبی نداشت. او به عنوان نخستین مربی غیر بومی  ملوان چند هفته با این تیم رنگ برد را ندید اما در ادامه عملکردش به قدری درخشان بود که بهترین نتایج تاریخ این باشگاه در لیگ برتر را به ثبت رساند. سرمربی فعلی فولاد خوزستان تاکنون در 48 درصد بازی‌هایش در لیگ برتر به پیروزی رسید ه؛ 27 بازی از 57 مسابقه. \"تونی اولیویرا\"، سرمربی تراکتورسازی با 53 و \"امیر قلعه‌نویی\"، سرمربی استقلال با 52 درصد پیروزی، تنها مربیان لیگ برتری هستند که در این زمینه عملکرد بهتری نسبت به اسکوچیچ داشته‌اند. نکته جالب دیگر درباره تیم‌های \"دراگان\"، اقتدار او در فاز دفاعی است. ملوان و فولاد در 57 باری که او را روی نیمکت تیم‌شان داشته‌اند، 55 گل دریافت‌ کرده‌اند؛ به طور میانگین کمتر از یک گل در هر بازی.

البته فولاد در این فصل با اسکوچیچ عملکرد چندان با ثباتی نداشته. تیم او پس از آنکه در دربی خوزستان از سد استقلال خوزستان گذشت، در هفت بازی متوالی در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا رنگ برد را ندید اما در ماه فروردین هر سه بازی خود مقابل استقلال تهران، نفت مسجد سلیمان و نفت تهران را با برد پشت سر گذاشت تا به عنوان مربی برتر این ماه انتخاب شود.

جالب اینکه او تنها کسی بود که در این فصل با تیمش استقلال و پرسپولیس را در هر دو بازی رفت و برگشت شکست داد. اتفاقی که هیچ تیم دیگری موفق به انجام آن نشد.

 

\"\"

 

خیلی‌ها معتقدند فولاد در نیم‌فصل اول نسبت به نیم‌فصل دوم عملکرد بهتری داشته جالب است که آمار عکس این موضوع را می‌گوید. فولاد در نیم‌فصل اول با میانگین 1.67 امتیاز در جدول چهارم بود. تیم او از 15 بازی نیم‌فصل اول 25 امتیاز گرفت اما اگر جدول نیم‌فصل دوم را از نیم‌فصل اول جدا کنیم، تیم او از 13 بازی نیم‌فصل دوم 23 امتیاز گرفته؛ یعنی میانگین 1.76 امتیاز از هر مسابقه.

تیم او در فصل اول 13 گل زد که در میان 9 تیم اول جدول بدترین آمار هجومی بود اما در مقابل فقط 9 گل خورد و عنوان بهترین خط دفاعی نیم‌فصل اول را به آنها اختصاص می‌داد. فولاد در نیم‌فصل اول تنها تیمی بود که تعداد گل‌های خورده‌اش یک رقمی بود. در نیم‌فصل دوم و با اضافه شدن الویس نانگ اما فولاد تا به حال در 13 بازی 17 گل زده اما در مقابل 15 گل خورده. میان گل‌های زده این تیم از 0.85 نیم‌فصل اول به 1.42 در نیم فصل دوم رسید؛ یعنی تقریبا دو برابر اما در مقابل قدرت دفاعی این تیم هم از میانیگن0.6 گل خورده در نیم فصل اول به 1.25 رسید. یعنی قدرت دفاعی آنها هم دو برابر ضعیف شد. به عبارت ساده‌تر فولادی که در نیم‌فصل اول بهترین خط دفاعی را داشت، در نیم‌فصل دوم بدترین خط دفاع را در میان 9 تیم اول جدول رده‌بندی دارد و فقط گسترش‌فولاد، راه‌آهن و استقلال خوزستان بیشتر از آنها گل خورده‌اند.

علیر ضا خطیبی/ ایفکا

     
آی اسپورت
2015-05-03 15:05:11
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر