فهرست
عملکرد مازادهای تراکتور؛ محبوب ولی کم‎اثر!
عملکرد مازادهای تراکتور؛ محبوب ولی کم‎اثر!

عملکرد مازادهای تراکتور؛ محبوب ولی کم‎اثر!

آی اسپورت – از زمان افشای بازیکنان مازاد تراکتورسازی در نقل و انتقالات نیم‏فصل حتی یک روز هم نمی‏گذرد اما در همین مدت کوتاه، بحث درباره علت قرار گرفتن نام محمد ابراهیمی، سینا عشوری، شهرام گودرزی و احتمالا محمد نوری در لیست مازاد تراکتورسازی، بحث اول روز فوتبال ایران و هواداران این تیم شده است. واکنش‏های منفی زیادی نسبت به مازاد اعلام شدن ابراهیمی و عشوری که جزو محبوب‎ترین بازیکنان حال حاضر تراکتورسازی هستند دیده شده و حتی تعدادی از هواداران این تیم به یحیی گل‎‏محمدی هشدار داده‎اند که این دو بازیکن خط قرمز آنها هستند و اگر قرار است کسی از تراکتورسازی برود، خود یحیاست! اما چرا گل‏محمدی این 4 بازیکن را در لیست مازاد تیمش قرار داده است؟ بررسی عملکرد آنها در این فصل می‏تواند تا حدودی جواب این سوال را بدهد. هر چند خود یحیی تا حدودی پاسخ این سوالات را در مصاحبه‎ای داده اما مرور عملکرد این بازیکنان، درست یا غلط بودن تصمیم سرمربی جوان تراکتورسازی را نشان خواهد داد.

محمد ابراهیمی، کم‎‏اثرتر از همیشه

ابراهیمی در ابتدای فصل هم با جنجال‏ها و حاشیه‎های فراوانی قراردادش را تمدید کرد. مصدومیت‎ها اما اجازه نداد تا ابراهیمی در فصلی که تراکتورسازی بیشتر از همیشه به او و تجربه‏اش احتیاج داشت، به این تیم کمک کند. ابراهیمی در نیم‎فصل اول فقط در 8 بازی به میدان رفت و تنها یک پاس گل به هم‏تیمی‎هایش داد. این در حالی است که او معمولا در فصول گذشته بسیارتاثیرگذارتر از این ظاهر می‏شد و آمار چند گل و چند پاس گل در یک نیم‎فصل را به جا می گذاشت. در نهایت به نظر می‎رسد همین کمرنگ شدن تاثیر ممد F14 و البته جذب چند بازیکن جدید در نیم‏‎فصل باعث شده تا یحیی نیاز چندانی به او احساس نکند و به راحتی نام او را در فهرست مازاد تیمش قرارد دهد.

سینا عشوری، مصدومیت و پنهانکاری!

او در اولین بازی فصل مصدوم شد و در نیم‏فصل اول فقط 4 بار برای تراکتورسازی بازی کرد. با این حال چیزی که باعث خشم یحیی گل‏محمدی و هواداران تراکتور شد، عمل جراحی سینا عشوری بعد از مصدومیت و پنهانکاری او درباره این اتفاق بود. درباره قرار گرفتن نام او در لیست مازاد نظرات متفاوتی وجود دارد. عده ای از هواداران معتقدند او در سخت‎ترین شرایط تراکتورسازی را ترک نکرد تا به این تیم کمک کند و به همین دلیل نباید در لیست مازاد قرار بگیرد اما عده‎ای دیگر مدعی هستند که باشگاه در زمان مصدومیت، قرارداد او را تمدید و لطف او را جبران کرده است. با این حال افشاگری یحیی درباره مصدومیت عشوری و پنهان کردن عمل جراحی از مربیان و هواداران باعث شده تا او بخش عمده‎ای از محبوبیت کم‎نظیرش را در تبریز از دست بدهد و بخش بزرگی از هواداران موافق کنار گذاشته شدن او باشند.

محمد نوری، محبوب نبود و نشد

او از لیگ شانزدهم و با نظر امیر قلعه‏نویی به تراکتورسازی پیوست. اما در این مدت هرگز نتوانست انتظارات کادر فنی و هواداران را برآورده کند. او در بیشتر بازی‎ها در ترکیب اصلی قرار می‎گرفت اما هرگز نشانی از آن هافبک تاثیرگذار پرسپولیس و تیم ملی نداشت. اوضاع برای او در لیگ هفدهم بدتر هم شد. او اولین بازیکنی بود که قراردادش را تمدید کرد و در شرایطی که تراکتورسازی از جذب بازیکن محروم بود و کمبود بازیکن داشت اما نوری آنقدر ضعیف بازی می‏کرد که همواره گزینه اصلی تعویض‎های یحیی گل‎محمدی بود. هواداران هم هرگز رابطه خوبی با او برقرار نکردند و شاید حتی حالا که در فهرست مازاد قرار گرفته، خوشحالند و معتقدند جای خالی او در این تیم حس نخواهد شد.

شهرام گودرزی، آچار فرانسه خنثی!

بازیکن سرعتی و تکنیکی تراکتورسازی در نیم‎فصل اول به دلیل بسته بودن دست یحیی گل‎محمدی، در پست‎های مختلفی به میدان رفت و همین باعث شد تا او هرگز نتواند تمرکز لازم را پیدا کند. گودرزی یکی دو بار هم به دلیل مصدومیت نتوانست بازی کند و مدتی پیش هم برادرش را از دست داد و بیشتر از پیش فرصت بازی کردن را از دست داد. در نهایت با باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی برای تراکتورسازی و جذب چند بازیکن سرباز، یحیی تصمیم گرفت او را هم در لیست مازاد قرار دهد تا جا برای جذب بازیکنان بیشتر در این تیم باز شود.

۱۴ ۳  
آی اسپورت
2017-12-11 16:15:00
نظر دهید

۳ نظر
تراکتور
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶، ۲۰:۱۴
کار یحیی به نظر من درسته، این بازیکنا م زحمت کشیدن و متشکریم، ولی وقتش بود تیم پوست اندازی کنه.
مهدی
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶، ۲۳:۳۰
هر مربی ای حق دارد که بازیکنان مد نظر خودشو در تیم نگه داره و بازیکن ها که نمی خواد و بازیکن ها که نمی خواد رد کنه این کاملا طبیعی هستش در همه دنیا . حداقل این در فوتبال حرفه ای دنیا این طور هستش شاید فوتبال ما حرفه ای نیست این بحث دیگه ای هستش . ولی ما در تیم نیستیم و مربی تیم با بازیکن ها تیم زندگی می کنه و حتما می تونه تشخیص بده کدوم بازیکن به درد تاکتیک تیم می خوره یا نه . بازیکن ها که از تیم کنار گذاشته میشن بازیکن ها بسیار خوبی هستند و من مطمین هستم همه تیم های لیگ برتری به خدمت گرفتن این بازیکن ها رقابت خواهند کرد ولی مربی تیم باید تفکر خودشو توی تیم اجرا کنه . برای بازیکن ها جدا شدن ارزوی موفقیت می کنم و ازشون تشکر می کنم به خاطر زحمات که کشیدن و در اخر هم این فوتبال هستش و به کسی رحم نمی کنه موفق باشید
۷
رامین
سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶، ۰۷:۵۹
بازیکنای سرباز بی انگیزه وبی غیرتن بعلت تعلق خاطر به تیم های پایتخت اکثرا به تیم ما خیانت کردن خوب بازی نکردن
ولی برخی بازیکنان هویت تیم هستند برای ما بالاتر از هر چیزی غیرت وتعصب تیمیه بازیکناست
همین یحیی هم ترک هم سابقه تراکتور رو داره
ولی تا عمر داره متعلق به پرسپولیسه مثل دایی مثل باقری وهزار بیغیرت دیگه ترک زبان
پرسپولیس دنبال ممد بود،ازادش کرد روزی پشت پرده این مسایل هم میاد،بیرون
مثل قضیه بختیار رحمانی
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر