فهرست
اتفاق روز: اولین برخورد انضباطی یحیی در ذوب
اتفاق روز: اولین برخورد انضباطی یحیی در ذوب

اتفاق روز: اولین برخورد انضباطی یحیی در ذوب

آی اسپورت- وقتی هیاهوی پرسپولیس را ترک کرد و نتایجی درخشان روی نیمکت نفت تهران گرفت، خیلی ها به این فرضیه رسیدند که یحیی گل محمدی تنها در باشگاه های آرام و بی هوادار توان نتیجه گرفتن را دارد. انتخابِ بعدی سرمربی بااستعداد و کم حرف ایرانی، باشگاه فوتبال ذوب آهن بود. باشگاهی که نه به اندازه پرسپولیس حاشیه و اتفاق داشت و نه به اندازه باشگاه نفت تهران، در آرامش به سر می برد. یحیی، کاریزمای مربیگری اش را این بار در اصفهان به نمایش گذاشت. او تیمی جوان، پرانرژی و سرشار از روحیه ساخت که بعد از هماهنگ شدن، بهترین بازی های ممکن در لیگ را ارائه کرده و از رده های پایین جدول، به جمع مدعیان قهرمانی و سهمیه رسیده است.

برای اولین بار در طول فصل، یحیی گل محمدی در هفته بیست و هشتم به یک مورد انضباطی در باشگاه برخورده است. مسعود حسن زاده بعد از تعویض در دقیقه 66 دیدار با نفت مسجدسلیمان، با عصبانیت از زمین خارج شده و تصمیم گرفته مستقیما به رختکن برود. یحیی البته پیش تر در بسیاری از بازی ها نیز این بازیکن را تعویض کرده و در دیدار با نفت نیز او را به واسطه اخطاری که گرفت از بازی خارج کرد تا مسابقه بعدی را از دست ندهد اما این نخستین بار بود که مهاجم خوش قد و قامت ذوب اعتراضی جدی به تعویض اش  نشان می داد.

چند روز بعد از مسابقه ذوب و نفت، یحیی گل محمدی تاکید کرده که برخوردی جدی با حسن زاده نشان خواهد داد. این برخورد که البته قاعدتا باید متناسب با رفتار این بازیکن باشد و دلیلی ندارد که به شکل اغراق آمیزی سنگین باشد، برای ادامه کار یحیی در ذوب حیاتی به نظر می رسد. این مربی علاوه بر نتایج، بازی های زیبا و تاکتیک، برای تبدیل شدن به یک مربی بزرگ به فاکتورهای مهم دیگری نیز نیاز دارد. مثلا کمی خشونت و البته عزم جدی برای جاری کردن انضباط در تیم.

     
آی اسپورت
2015-05-03 15:55:30
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر