فهرست
خریدار جنجالی پرسپولیس: امپراتوری دارم، عاشق بازی‌های حسن روشن در پرسپولیس بودم
خریدار جنجالی پرسپولیس: امپراتوری دارم، عاشق بازی‌های حسن روشن در پرسپولیس بودم

خریدار جنجالی پرسپولیس: امپراتوری دارم، عاشق بازی‌های حسن روشن در پرسپولیس بودم

آی اسپورت - خریدار ناشناس، پراید سوار یا صاحب یک امپراتوری در اروپا؟ علیرضا معظمی‌نیا، ناشناس‌ترین و در عین حال جنجالی‌ترین خریدار باشگاه پرسپولیس بود. خریداری که می‌خواست با 300 میلیارد تومان نقد باشگاه را بخرد اما با پراید ساختمان خصوصی‌سازی را ترک کرد. او در گفت‌وگو با خبرآنلاین درباره ثروت انبوهش صحبت کرده و گفته 300 میلیارد برایش پولی نیست: «300میلیارد تومان پولی نیست. برای امثال ثروتمندانی تازه به دوران رسیده مثل (...) شایدخیلی پول است، برای من که سال 70، هزار میلیارد تومان پول در حسابم داشتم، رقمی نیست. اگر فقط یکی از برج هایم در نیاوران را بخواهم بفروشم، برای خرید تیمی مثل پرسپولیس بس است. من یک قایق تفریحی دارم که حداقل سه میلیون دلار قیمت دارد، جت خصوصی دارم. در اروپا یک امپراتوری دارم، باید ایرانی به وجود ماها افتخار کند و ما به ایرانی بودن خودمان افتخار می کنیم.»

معظمی‌نیا سندی برای اموال، شرکت‌ها و هتل‌هایش نداشت و حتی حاضر نشد نام آن‌ها را هم بگوید. او شایعه پراید داشتنش را هم تکذیب کرد و گفت بنز دارد: «دروغ است. من از فرودگاه امام با تاکسی ویژه فرودگاه آمدم؛ پروازم دو ساعت تاخیر داشت، یک ساعت و نیم هم ترکیه با ایران اختلاف ساعت دارد، به همین دلیل با راننده ام تماس گرفتم و گفتم شما برو در سازمان خصوصی سازی بایست تا من بیایم. چون جای پارک نبود، راننده ماشین من را سر یک خیابان بالاتر پارک کرده بود، شاید دیده باشید، یک بنز مشکی اس 500بود. منتها من آمدم بیایم، داخل آسانسور همکارهای شما هجوم آوردند، ترسیدم آسانسور سقوط کند. همکارهای حراست خصوصی سازی من را بیرون بردند. گیر کرده بودم که چطور بروم، مامورین انتظامی که آنجا بودند گفتند یکی از همکارهای ما می آید و تا کنار ماشین شما را می رساند. در حقیقت من اصلا راننده آن پراید را نمی شناختم.»

نکته جالب، نیت معظمی‌نیا برای خرید پرسپولیس است. مردی که ادعا می‌کند عاشق بازی‌های حسن روشن در پرسپولیس بوده و می‌خواسته به باشگاه کمک کند: «از بچگی عاشق پرسپولیس بودم و علی پروین و حسن روشن در این تیم بازی می کردند، از بچگی ارادت و علاقه خاصی به این تیم داشتم.» لازم به توضیح نیست حسن روشن اسطوره استقلالی‌ها بود و هیچوقت قرمز نپوشید!

     
آی اسپورت
2015-05-03 16:20:11
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر