فهرست
بارسلونا، زلزله‌ای به وسعت 8 ریشتر؛ کاتالونیا آماده استقبال از پپ
بارسلونا، زلزله‌ای به وسعت 8 ریشتر؛ کاتالونیا آماده استقبال از پپ

بارسلونا، زلزله‌ای به وسعت 8 ریشتر؛ کاتالونیا آماده استقبال از پپ

 بن هیوارد

بارسلونا در زمان درستی به اوج بازگشته است. در حالی که پپ گواردیولا قرار است با بایرن مونیخ به بارسلونا برود، بارسلونا در بهترین فرم از زمان ترک تیم توسط او قرار دارد. نیمه نهایی مقابل بایرن جدی ترین محک برای تیم انریکه از زمانی که او جایگزین تاتا مارتینو شده است، خواهد بود. اما به نظر آبی و اناری ها این توانایی را دارند که درخشش های اخیر را ادامه دهند، حتی در بازی با بایرن مونیخ. در ابتدای فصل انریکه تغییرات زیادی  در ترکیب تیم انجام داد و نتایج قابل قبولی هم نداشت و همین موضوع باعث شده بود تا هواداران و کارشناسان عملکرد او را زیر ذره بین ببرند.

اما حالا این طور نیست. پیروزی 8 بر صفر بارسا مقابل کوردوبا الگویی مناسب برای فوتبال تهاجمی بود و در آن بازی بود که لوئیس سوارس هم موفق شد اولین هت تریکش با لباس بارسا را انجام دهد. 6 گل فوق العاده برای مهاجمان بارسا به این معنی است که سوارس، مسی و نیمار حالا 108 گله شده اند و این در حالی است که تا پایان فصل برای بارسا هنوز 6 یا 7 بازی مانده است.

به غیر از آن در این فصل بارسا 45 بار پیروز شده است، 3 بار مساوی کرده و 5 بار هم شکست خورده است. 159 گل زده و 31 گل خورده است. 30 بار هم موفق شده در بازی ها دروازه اش را بسته نگه دارد. بعد از شکست مقابل سوسیداد در ابتدای ژانویه، آبی و اناری ها تنها یک بار دیگر شکست خورده اند، یک بار مساوی کرده اند و 27 بار برده اند.

\"\"

آن یک شکست هم سرپرایزی از بازی خانگی با مالاگا در اواخر فوریه بود و بعد از آن انریکه گفت: باید بگویم که این نتیجه یک اتفاق بود. زمان همه چیز را نشان می دهد.

همین طور هم بود. قبل از شکست مقابل مالاگا بارسا 11 بازی پشت سر هم را برده بود. بعد از آن تساوی 2 – 2 مقابل سویا رقم خورد. در آن بازی هم آبی و اناری ها 2 بر صفر پیش افتاده بودند. آن هم بعد از بهترین 35 دقیقه فصل که در آن بازی تجربه اش کردند.

در لالیگا صدرنشین و بالاتر از رئال مادرید هستند، باید در فینال جام حذفی با اتلتیک بیلبائو بازی کنند  و در نیمه نهایی لیگ قهرمانان هم به مصاف بایرن مونیخ می روند. حالا تیم انریکه در آستانه کسب سه گانه است، کاری که بارسا با پپ در فصل 90-2008 کرد.

البته که بارسا هنوز هیچ جامی نبرده است. انریکه هم می داند که همه او را با جام هایش قضاوت می کنند. نه بر اساس رکوردش از ماه ژانویه تا می. اما در حالی که آن ها در انتظار آمدن پپ به شهرشان به همراه بایرن مونیخ هستند، بارسا در بهترین فرم قرار دارد. البته بهترین فرم بعد از ترک این تیم توسط پپ در سال 2012. آن ها در دوران پپ از 19 جام ممکن 14 تای آن ها را به دست آوردند. به نظر بارسایی ها به بهترین شکل برای جدی ترین محکشان آماده اند.

     
آی اسپورت
2015-05-03 16:34:01
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر