فهرست
مربی موتورسواری نیکی‌کریمی: برای نقش دلیوری پیتزا تمرین کردیم
مربی موتورسواری نیکی‌کریمی: برای نقش دلیوری پیتزا تمرین کردیم

مربی موتورسواری نیکی‌کریمی: برای نقش دلیوری پیتزا تمرین کردیم

آی اسپورت-  بهناز شفیعی بانوی موتور سوار کشورمان در هر دو رشته ریس و کراس است. با توجه به مجاز شدن مسابقات موتور سواری بانوان گفتگویی را با بهناز شفیعی بانوی پر کار و موفق موتور سوار کشورمان ترتیب دادهشده که می‌خوانید.

با توجه به صدور مجوز برای مسابقات موتور سواری بانوان در حال حاضر چه می کنید؟

قرار شد بانوان در هفته یک بار در پیست موتور سواری آزادی تمرین کنند. روزهای یکشنبه مخصوص تمرین بانوان است. خوشبختانه پیست استاندارد است و ما هم از اینکه همگی کنار هم تمرین می‌کنیم خوشحال و راضی هستیم.

برای برگزاری مسابقات رسمی موتور سواری هم برنامه ای در پیش است؟

مسابقه رسمی موتور سواری بانوان هم بعد از برگزار شدن کلاس‌های آموزشی این رشته، پیگیری می شود. البته مسئولان شرط گذاشتند که مسابقه در محیطی کاملا زنانه برگزار شود و تمام امور مسابقه را بانوان خودشان انجام دهند. به همین دلیل باید داور و پرچم دار خانم برای مسابقات آموزش ببینند؛ همچنین تعداد شرکت کنندگان به حدنصاب برسد بعد از آن مسابقه رسمی بانوان برگزار خواهد شد.

رشته تخصصی شما موتور ریس است برای آن برنامه ای دارید؟

فعلا برای هر دو رشته کراس و ریس تمرین می‌کنم اما بیشتر روی موتور ریس تمرکز کرده‌ام و هدفم این است تا اولین مسابقه موتور ریس کلاس ۱۲۵ و ۲۵۰ سی سی را برای بانوان در ایران برگزار کنم. امیدوارم بانوان علاقمند را دعوت کنم تا تعداد زیاد شود و به حدنصاب لازم برای برپایی مسابقه برسد.

از همکاری خود با پلیس راهور ناجا بگویید.

برای هفته ناجا با اسپانسرینگ شرکت “انرژی موتور” کلاه ایمنی موتور سواری را با همکاری پلیس راهور ناجا برای فرهنگ سازی در کمپین استفاده از کلاه ایمنی به راکبینی که کلاه کاسکت نداشتند، اهدا کردیم. البته باید بگویم که پیشنهاد حضورم در این طرح از طرف خودم بود و حتی پیدا کردن اسپانسر و بیشتر هماهنگی‌های لازم را هم خودم انجام دادم.

هدف شما از حضور در این طرح چه بود؟

تعداد زیادی از موتور سواران و هم رشته‌ایهای خودم را می‌دیدم که به خاطر استفاده نکردن از کلاه ایمنی جان خود را از دست داده‌اند. متأسفانه وقتی علت عدم استفاده از کلاه ایمنی را از بعضی راکبین سوال می‌کردیم جواب‌ها بسیار مشابه هم بود، اکثرا یا می‌گفتند هوا گرمه یا مدل موهایمان خراب می‌شود. در هر صورت این کلاه‌ها اهدا شد و از مرم خواستیم تا به قوانین راهنمایی و رانندگی احترام بگذارند.

تمرینات موتورسواری نیکی کریمی
تمرینات موتورسواری نیکی کریمی


از همکاری خود با خانم نیکی کریمی بگویید؟

خانم نیکی کریمی باید برای ایفای نقشِ پیتزا دلیور در فیلم بندر تهران موتور سواری یاد می‌گرفتند و راحت‌تر بودند تا با یک خانم آموزش ببینند به همین دلیل از من خواستند تا موتور سواری را به خانم کریمی آموزش دهم. در بخش‌هایی از این فیلم سینمایی هم بدل ایشان هم خواهم بود.

 

ورزش بانوان

۴    
آی اسپورت
2016-10-14 10:38:00
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر