فهرست
بحران 4 امتیازی، هدیه بارسا به مادرید
بحران 4 امتیازی، هدیه بارسا به مادرید

بحران 4 امتیازی، هدیه بارسا به مادرید

آی اسپورت- بارسلونا در ترانسفرمارکت عملکردی ضعیف داشت و تا روز آخر هم در جذب کوتینیو و دی‌ماریا که اصلی‌ترین گزینه‎هایش بودند ناتوان بود. به اضافه این تیم یکی از اصلی‌ترین ستاره‎هایش، نیمار را هم از دست داده و شاهد پیوستن او به پاری‌سن ژرمن بود.

رئال مادرید به راحتی این تیم را در راه رسیدن به قهرمانی سوپرکاپ اسپانیا از پیش رو برداشته بود و در کل صحبت از این بود که آبی و اناری‌‎ها شدیدا در بحران هستند یا حداقل وضعیتشان مناسب نیست. اما واقعیت حالا خیلی متفاوت است و این نشان می‌دهد در دنیای فوتبال هر روز ممکن است شرایط تغییر کند.

امروز بارسلونا با 4 امتیاز بیشتر از رئال مادرید در صدر جدول رده‌بندی است. تیمی که زمانی به آن تیم B زیدان می‎گفتند روز شنبه نتوانست لوانته را شکست دهد و در نتیجه همه چیز به سود بارسلونا شد.

تصمیم بازی دادن به بازیکنان اصلی درست بود؟

والورده برای بازی در دربی به بازیکنان اصلی میدان داد. این حرکتی ریسکی بود و دلیلش این بود که بسیاری از آن‌ها در تیم‌های ملی‌شان بازی‌های زیادی انجام داده بودند. اما ارنستو والورده دوست نداشت شاهد هیچ سورپرایزی باشد.

او می‌دانست که این بازی برای تیمش یک بازی کلیدی است که بارسلونا نمی‌تواند در آن بازنده باشد. مخصوصا در حالی که روز قبل از آن رئال مادرید امتیاز از دست داده بود.

در سال‌های دیگر مربیان متفاوت مانند انریکه و مارتینو و گواردیولا اگر بودند مطمئنا به چندین بازیکن استراحت می‌‎دادند. اما بازی با یوونتوس هم در راه است و شاید کار برای این تیم کمی پیچیده شود، اما والورده انتخابش را کرده بود و جواب هم گرفت.

اسپانیول مستحق این شکست سنگین بود؟

این شکست شدیدا در رسانه‌ها سر و صدا کرد اما واقعیت این است که 3 لحظه در بازی بود که همه چیز را تغییر داد. وقتی بازی 2 بر صفر بود تیم کوئیکه سانچس فلورس 3 موقعیت عالی را از دست داد، 2 موقعیت از پابلو پاتی و یکی از لئو باپتیستائو و این در حالی است که یک گل می‌توانست شرایط بازی را تغییر دهد.

اما ناتوانی در به ثمر رساندن آن‌ها آن هم مقابل تیمی مانند بارسلونا چنین تاوانی هم دارد. در نتیجه ناتوانی آن‌ها بود که باقی بازی تبدیل به فستیوالی برای بارسلونا شد.

آندره گومس می‌تواند به قولش عمل کند؟

کار آسانی نیست. فصل گذشته کار برای ملی‌پوش پرتغالی بسیار بد پیش رفت و در بیشتر دقایق حضورش در زمین هو شد. در نتیجه می‌داند که این فصل باید خیلی خیلی بهتر باشد، مخصوصا بعد از این که باشگاه اعلام کرد از فروش او خوشحال خواهد شد.

در دقایق کمی که او در بازی مقابل اسپانیول در زمین بود عملکردی مناسب داشت و یک پاس زیبا هم به عثمانه دمبله داد و مشخص است از چیزی که فصل گذشته دیدیم بازیکن خیلی بهتری است.

سوارس و مسی پشت دمبله

اولین بازی بازیکن فرانسوی قابل قبول بود. او توانست روی صحنه گل پنجم تیمش به سوارس که زننده گل بود پاس بدهد. در نتیجه این گل بود که هم سوارس و هم مسی شادی گل را با بازیکن تازه‌وارد تیمشان تقسیم کردند. بعد از آن هم بازیکنان دیگر تیم به آن‌ها ملحق شدند.

اما به هر حال همه تمجیدها مربوط به مسی است. دو بازیکن دیگر هم که در این بازی عملکردی ویژه داشتند ایوان راکیتیچ و یوردی آلبا بودند. این‌ها بودند که پاس‌ها را به ستاره آرژانتینی رساندند و البته آلبا در سمت چپ زمین هم کنترل را در دست داشت و به بازیکنان حریف اجازه بازی کردن نمی‌داد.

۷    
آی اسپورت
2017-09-11 20:43:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر