فهرست
قهرمانی بدون انجام بازی هرگز!
قهرمانی بدون انجام بازی هرگز!

قهرمانی بدون انجام بازی هرگز!

آی آسپورت – حالا که کرونا به رأس تیتر اخبار فوتبالی و غیر فوتبالی وارد شده و جا خوش کرده است همه درباره آینده فوتبال باشگاهی و فصل نافرجام فوتبال ایران می‌گویند. حدود دو هفته قبل بار اول این صحبت در لالیگا مطرح شد که آیا می‌توان صدرنشین فعلی لیگ را قهرمان مسابقات معرفی کرد یا نه و اگر این اتفاق بیفتد باید منتظر چه حاشیه‌هایی بود. در ایران خودمان از همان زمان برخی به این نکته اشاره داشتند که در صورت نافرجام ماندن لیگ نوزدهم می‌توان پرسپولیس را قهرمان زودهنگام این مسابقات دانست یا خیر.

همین حالا و بعد از نزدیک به یک ماه از تعطیلی مسابقات لیگ برتر و با تداوم شرایط قرنطینه، ابهامات در خصوص آینده لیگ برتر فوتبال ایران ادامه دارد و طبیعتاً مشخص نیست که پرسپولیس بدون انجام بازی‌های برگزار شده می‌تواند قهرمانی دیگری مال خود کند یا خیر.

حالا با تداوم این شرایط هواداران پرسپولیس دو دسته شده‌اند.گروه اول معتقدند با توجه به اختلاف ایجاد شده بین پرسپولیس و تیم دوم جدول، سازمان لیگ در صورت مختومه اعلام کردن مسابقات باید جام قهرمانی را دودستی به سرخ‌ها تقدیم کند اما گروه دوم اعتقاد دارند برای دوری از هر گونه حرف و حدیثی بهتر است مسابقات از سر گرفته شود و پرسپولیس با جمع آوری امتیازهای کافی از بازی‌های باقیمانده جام را مال خود کند.

این تقسیم بندی در بین اعضای تیم پرسپولیس شامل کادر فنی و بازیکنان نیز وجود دارد و بعضی بدشان نمی‌آید همین حالا لیگ را مختومه اعلام کنند اما گروه دوم معتقدند در صورت رخ دادن این اتفاق حاشیه‌های پیش روی باشگاه دوبرابر خواهد شد و بهتر است تحت هر شرایطی بازی‌ها از سر گرفته شود.

 گروه اول معتقدند با توجه به فاصله‌ای که پرسپولیس از رقبا گرفته حتی در صورت برگزاری مسابقات نیز با توجه به محاسبات ریاضی فوتبالی احتمال قهرمانی این تیم بسیار بالاست و بعید است تیم دیگری بتواند در مدت باقیمانده از فصل از این تیم سبقت بگیرد.

بعد از اعلام خبر خاتمه لیگ بلژیک و تعیین قهرمان این رقابت‌ها،این گروه حالا فکتی برای خود دست و پیدا کرده‌اند و معتقدند فرمول نجات بخش لیگ نوزدهم همین خواهد بود که همین حالا رتبه نهایی تیم‌ها را بر اساس موقعیت فعلی‌شان در جدول اعلام کنند.

اما گروه دوم که ظاهراً درون مجموعه پرسپولیس و هواداران تعدادشان بیشتر هم هست می گویند برای دوری از هر حرف و حدیثی بهتر است مسابقات تحت شرایطی خاص حتما ادامه پیدا کند.این گروه معتقدند در لیگ بلژیک با توجه به اختلاف 15 امتیازی صدرنشین با تیم دوم و تنها باقی ماندن یک هفته از این رقابت‌ها همین حالا چهار تیم به تصمیم فدراسیون فوتبال کشورشان معترض شده‌اند و مشکلاتی ایجاد شده، پس می‌توان احتمال داد این شرایط در فوتبال ایران و در خصوص پرسپولیس با شرایط سفت و سخت‌تری اتفاق بیفتد و سایر رقبا به تعیین قهرمان قبل از برگزار شدن یک سوم پایانی مسابقات به شدت معترض باشند.این مسأله با توجه به شایعات و حواشی که در همین فصل برخی تیم‌های رقیب در خصوص ارتباط بین وزارت ورزش و پرسپولیس ایجاد کردند، می‌تواند به حاشیه‌ها دامن زده پس بهتر است حتی شده مسابقات در قالبی فشرده و به صورت متمرکز انجام شده و به پایان برسد تا تیم‌ها با جمع آوری امتیاز در زمین مسابقه به آنچه استحقاقش را دارند دست یابند.

این بخش از بازیکنان و مربیان پرسپولیس می گویند با توجه به پتانسیل این تیم و کیفیتی که در این مجموعه وجود دارد چنانچه در ادامه راه شرایط عادلانه و مساوی برای همه تیم‌ها وجود داشته باشند می‌توانند قهرمانی را تکرار کرده و بی‌حرف پیش جام بگیرند.

این گروه معتقدند با توجه به اینکه پرسپولیس بازی با رقبایش در مسیر قهرمانی را برگزار کرده و حریفان نسبتاً راحتی روی کاغذ دارد می‌تواند با جمع آوری امتیازهای لازم به خواسته‌اش رسیده و با ثبت اولین پوکر قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران رکورددار شود. در آن صورت است که هیچ‌کس نمی‌تواند شایستگی‌های این تیم و پتانسیل‌هایش را زیر سوال برده و البته این قهرمانی برای مربیان، بازیکنان و البته هواداران طعم دلپذیرتری خواهد داشت و ماندگار می‌شود.

 

ایران ورزشی 

۱۰ ۲  
آی اسپورت
2020-04-04 17:30:00
نظر دهید

۲ نظر
پرسپولیس عشقه
شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹، ۱۸:۴۰
شما یه محاسبه بکن ببین هواداران پرسپولیس و سایر تیمها چی میگن
هوادار پرسپولیس: هروقت شرایط مساعد شد ادامه لیگ
هوادار تاس: اصلا و ابدا مصلحت ایجاب نمی کنه لیگ تداوم داشته باشه

هوادار پرسپولیس: خب پس جام رو بدین
هوادار تاس: نه جام نباید به پرسپولیس برسه
فقط باید سهمیه تعیین بشه

هوادار پرسپولیس: حق پدیده و نفت آبادان و فوباد خورده بشه مهم نیست اما فقط پرسپولیس قهرمان نشه ؟ :)))

پرسپولیس تو زمین حرفش رو می زنه و بزدلا هم بیرون زمین کری می خونن:)))
۱
كنت دراكولا
شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹، ۲۱:۲۴
لازم نكرده شماها زر زر كنين،مطمئنا اين حرفهاي تو زري بيش نيست و تيم ما قهرمان هست ،اگر ليگ ادامه پيدا كنه چه بهتر و بي حرف قهرمان ميشيم و اگر قراره همينجا تموم بشه بايد و صد بايد مارو قهرمان كنن و تو مثلا پرسپوليسي به همراه فوادي مادر به خطا هم نميتونين ذهنهارو اماده كنين تا گوهي بخورين و هيچ غلطي نميتونين بكنين.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر