فهرست
سورپرایز ذخیر‌ه رحمتی در استقلال/ بالاخره کلین شیت
سورپرایز ذخیر‌ه رحمتی در استقلال/ بالاخره کلین شیت

سورپرایز ذخیر‌ه رحمتی در استقلال/ بالاخره کلین شیت

آی اسپورت- مهدی رحمتی را باید بهترین دروازه بان یک دهه اخیر فوتبال ایران لقب داد. دروازه بانی که روی ارسال از کناره ها مشکل دارد ولی چه کسی می تواند توانایی هایش در مهار مصاف های تک به تک و شوت های از راه دور و ضربات پنالتی را کتمان کند. از ابتدای لیگ یازدهم، رحمتی در  3/5 فصلی که در استقلال حضور داشته تنها در یک بازی جام حذفی (پیروزی یک بر صفر برابر کاسپین قزوین با حضور حسین حسینی)، یک بازی لیگ قهرمانان آسیا (پیروزی 3 بر یک برابر الریان قطر در تهران با حضور حسین حسینی) و 7 بازی لیگ برتر شامل 3 بازی در این فصل و 4 بازی در لیگ قبلی را به دلیل محرومیت (2 بازی) یا مصدومیت (3 بازی) یا به صلاحدید سرمربی (4 بازی) دروازه بان آبی ها نبوده.

در این 9 بازی، استقلال تنها 2 بار موفق به ثبت کلین شیت شده است که اولی برابر کاسپین قزوین در روز حضور حسینی و در جام حذفی بود و دومی بالاخره برابر نفت رقم خورد تا اولنی کلین شیت لیگ برتری استقلال بدون رحمتی درون دروازه اش باشد. در 7 بازی دیگر، دروازه طالب لو و حسینی باز شده است.

نکته دیگر اینکه استقلال در هیچکدام از این 9 بازی شکست نخورده و صاحب 4 برد و 5 مساوی شده است. سهم طالب لو یک برد و 4 مساوی و سهم حسینی هم 3 برد و یک مساوی است.

 

سیاه جامگان: وحید طالب لو به جای مهدی رحمتی درون دروازه استقلال قرار گرفت. تیم مظلومی بازی را 3 بر یک برد.

ملوان: بازهم وحید طالب لو دروازه بان استقلال بود ولی نتوانست کاری انجام بدهد تا تیمش برنده شود. استقلالی ها برتری 2 بر صفر را از دست دادند و با یک امتیاز به خانه برگشتند.

استقلال اهواز: این بار هم فرصت به وحید طالب لو رسید و او اجازه نداد تیمش مساوی را بدهد و باخت را بگیرد. واکنش فوق العاده او روی ضربه آزاد طالب ریکانی و بیرون کشیدن توپ از درون دروازه باعث شد استقلال در خانه یک امتیاز بگیرد.

استقلال خوزستان: مهدی رحمتی در آخرین بازی سال 1394 برابر پدیده با گرفتن اخطار از احمد صالحی، بازی مهم با استقلال خوزستان در اهواز را از دست داد تا طالب لو برای آخرین بار درون دروازه استقلال بایستد. این بهترین بازی طالب لو هم بود و او یک تنه برابر شوتهای از راه دور دقیق و محکم میزبان ایستاد ولی درنهایت یک بار مغلوب شد و استقلال با حداقل امتیاز به خانه برگشت.

نفت: مهدی رحمتی بابت اتفاقات بازی با تراکتورسازی در فصل قبل، محروم بود و حسین حسینی جوان فرصت پیدا کرد برابر نفت، سومین بازی رسمی اش برای استقلال را انجام بدهد. این بازی یک بر یک شد.

سپاهان: علیرضا منصوریان به دلایل فنی! رحمتی را نیمکت نشین کرد و حسینی را درون دروازه گذاشت. حسینی هم عملکرد خوبی داشت ولی این بازی هم یک بر یک شد.

نفت: رحمتی به دلیلی مشابه با بازی سپاهان، بسان بازی رفت، بازی برگشت برابر نفت را هم از دست داد و بالاخره در این بازی، جانشین او درون دروازه استقلال موفق به ثبت اولین کلین شیت شد.

۲ ۲  
آی اسپورت
2017-01-15 19:23:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
برزو(گفتم نرو_محمد عليزاده)
يكشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵، ۲۰:۱۱
استقلال از قديم گلرهاي خوبي داشته و اين قانون نانوشته هميشه بوده و به كوريِ چشم لنگي ها خواهد بود
۳
علی
يكشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵، ۲۰:۵۳
مهدی رحمتی کلا 10 ساله دروازه بانی میکنه و در دوره اول حضورش در استقلال ذخیره وحید طالب لو بود چه در زمان امیرخان بعد زمان مرفاوی و بعد هم که حجازی، طالب لو را نگه داشت و رحمتی را رد کرد آمار خودتون هم مشخصه " در بازی های بدون رحمتی، استقلال در هیچکدام از این 9 بازی شکست نخورده و صاحب 4 برد و 5 مساوی شده است" دلیل عمده عدم موفقیت استقلال در حضور رحمتی عقب نگه داشتن تیم و ایجاد استرسه
نه تنها بهترین دروازه بان ده سال اخیر بلکه بهترین دروازه بان تاریخ ایران وحید طالب لو هستش که رحمتی- بهترین دروازه بان دهه از نظر شما- هم ذخیره اش بوده منتها طالب لو به درد شما نمیخوره چون عاشق استقلال بود و هرگز حاشیه درست نکرد
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر