فهرست
برای دیدن دستپخت آندره‌آ صبر کنید
برای دیدن دستپخت آندره‌آ صبر کنید

برای دیدن دستپخت آندره‌آ صبر کنید

آی اسپورت - بعد از حاشیه‌هایی که ماجراهای نقل و انتقالات و اختلافات مدیریتی به‌وجود آورد، استقلال در جریان بازی‌های تدارکاتی توانست برای دوره کوتاهی رنگ آرامش را ببیند، ولی شکست غیرمنتظره در تبریز دوباره بحران را به این تیم برگرداند. شکست لحظات آخر مقابل ماشین‌سازی بدترین سناریو برای استراماچونی بود که در هفته‌های گذشته برای آماده کردن استقلال به سختی تلاش کرده و با توجه به برتری نیمه دوم، تیمش حداقل باید با یک امتیاز به تهران برمی‌گشت.

استقلال برای یک اشتباه چند بار جریمه شد و این را باید به حساب بداقبالی مربی ایتالیایی نوشت. دانشگر که نمی‌خواست نریمان جهان با حسینی تک به تک شود، به بهای اخراج مهاجم ماشین‌سازی را پشت محوطه جریمه سرنگون کرد. تصمیم مدافع استقلال منطقی به نظر می‌رسید، پیش از آنکه زارعی ضربه ایستگاهی را به زیبایی وارد دروازه حسینی کند. کسی نمی‌داند که بدون خطای دانشگر این توپ گل می‌شد یا حسینی مثل دقیقه اول مهاجم حریف را ناکام می‌گذاشت، ولی استقلال در نهایت هم شکست خورد و هم مدافعش را برای بازی با فولاد از دست داد.

با نگاه تقدیرگرایانه آبی‌پوشان بابت این ناکامی می‌توانند از بخت بدشان بنالند. آنها در جریان بازی فرصت‌های خوبی ساختند و بارها تا آستانه زدن گل برتری پیش رفتند، ولی سرانجام روی یک توپ ساده غافلگیر شدند. این نگاه زمانی تقویت می‌شود که اتفاقات این بازی را با مسابقه 24 ساعت قبل رقیب سنتی مقایسه کنیم. پارس جنوبی جم در نیمه اول مشابه همین ضربه ایستگاهی را به دست آورد، ولی توپ با برخورد به تیر افقی به زمین برگشت. در نیمه دوم همان تیر دوباره به یاری پرسپولیس آمد و شوت قوس‌دار ترابی را به داخل دروازه هدایت کرد. کالدرون هم مثل استراماچونی در مرحله شناخت و بازسازی است و برد بازی افتتاحیه با تنها یک شوت در چارچوب بهترین اتفاق بود تا تیمش یک گام بلند به سوی ثبات بردارد. این ماجرا می‌توانست برای مربی ایتالیایی هم اتفاق بیفتد، ولی حوادث بازی به زیان استقلال رقم خورد و حالا بیشتر نقاط تاریک بازی است که در ذهن هواداران و کارشناسان مرور خواهد شد.

مثلاً چرا روی دفع توپ ماشین‌سازی با وجود حضور دو مدافع میانی استقلال نریمان‌جهان باید تک به تک شود؟ این از بدیهیات است که وقتی دو مدافع نسبت به تک مهاجم حریف برتری عددی دارند، یکی یارگیری می‌کند و دیگری پوشش می‌دهد. اگر هم آنها قصد آفساید گرفتن داشتند، این کار را به ناشیانه‌ترین شکل انجام دادند.

فرصت‌های از دست رفته در خط حمله هم یک بار دیگر تداعی‌کننده کابوس فصل قبل است که تیم امتیازات زیادی را بابت نداشتن گلزن از دست داد. اکثر ضربات بازیکنان استقلال از درون محوطه جریمه به بالا و کنار دروازه رفت و با وجود این حملات پرشمار، مهارهای زیادی را از لک به خاطر نداریم. دیاباته در دقایق کوتاه حضورش مؤثر بود، ولی برای گلزنی نمی‌توان فقط به یک نفر تکیه کرد و اگر او هم راه دروازه را پیدا نکند، تکلیف چیست؟

بدبینی ناشی از شکست اما نباید مانع دیدن نقاط روشن استقلال شود. استراماچونی تمریناتش را خیلی زودتر از اکثر مربیان شروع کرده و این موضوع در گردش توپ روان استقلال مشهود بود. بازیکنان این تیم برای نزدیک شدن به دروازه حریف الگوی مشخصی داشتند و خبری از توپ‌های بلند و بی‌هدف نبود.

 پاس‌های تکضرب و کوتاه و مثلث‌های کنار زمین کمک کرد استقلال بارها از نزدیک نقطه کرنر به دروازه میزبان نزدیک شود. از لحظه ورود دیاباته سانترهای استقلال بیشتر شد و با کمی دقت این تیم می‌توانست به گل برسد. هماهنگی استقلال که در مقایسه با رقیبانی مثل پرسپولیس، سپاهان و تراکتور تغییرات زیادی داشته قابل توجه بود و این یعنی تیم استراماچونی در مسیر درستی پیش می‌رود.

هنوز خیلی زود است که بخواهیم برای استقلال حکم صادر کنیم و بخت این تیم برای قهرمانی را کمتر از رقیبانش بدانیم. هرچند در ترکیب تیم جای چند بازیکن باتجربه احساس می‌شود و گاف‌های مدیریتی مربی ایتالیایی را خشمگین کرده، ولی او در همین زمان کوتاه نشان داده که انگیزه زیادی برای موفقیت دارد و همانطور که در نشست خبری تأکید کرد به این زودی تسلیم نمی‌شود. پس برای دیدن دستپخت آندره‌آ بهتر است کمی صبر کنیم.

۴    
آی اسپورت
2019-08-25 23:37:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر