فهرست
رفتار متفاوت کریمی لب خط/اهل هوچی گری نبود
رفتار متفاوت کریمی لب خط/اهل هوچی گری نبود

رفتار متفاوت کریمی لب خط/اهل هوچی گری نبود

آی اسپورت - با اینکه علی کریمی بازی را به پرسپولیس باخت اما چهره تازه‌ای از یک مربی باشخصیت در فوتبال ایران ارائه داد که می‌تواند برای بسیاری از مربیان داخلی الگو باشد. در شبی که چشم‌ها به کریمی دوخته شده بود او با اینکه در این حوزه تازه‌کار است و در ابتدای راه قرار دارد اما فوق‌العاده با دیسیپلین و بدون حرکات اضافه رفتار کرد و احترام دوباره پرسپولیسی‌ها و نیمکت این تیم را برانگیخت.

برخلاف آنچه از کریمی در دوران بازیگری و همین حالا در فضای مجازی سراغ داریم، او اهل تاختن به حریف نیست و لب خط اعتراض نمی‌کند. او مثل برخی مربیان تازه‌وارد به این عرصه و حتی خارجی‌هایی که مدام به هر اتفاق درون زمین و هر تصمیم داور معترض شده و بر سر این و آن فریاد می‌کشند، آرامش خود را در طول بازی حفظ کرد آن هم در شرایطی که تیمش تحت فشار بود.

کریمی برخلاف اینکه در رسانه‌ها تندخو و حالت تهاجمی دارد در تمام طول بازی با پرسپولیس هرگز رفتار عجیبی برای خودنمایی نداشت و دست به هوچی‌گری نزد. جالب اینکه او یک بار عصبانی شد و حالت تهاجمی گرفت که در آن صحنه هم دروازه‌بان خودش را آماج انتقاد گرفته بود. کریمی سعی داشت وجهه مربیگری‌اش را با آن دست مربیانی که دست به هر کاری می‌زنند تا امتیاز بگیرند متفاوت نشان دهد و ثابت کند با فن فوتبال دنبال رسیدن به امتیاز است.

کریمی همچنین بدن خود را کاملا فیت و آماده نگه داشته و از این حیث با  بیشتر همکاران لیگ برتری‌اش تفاوت دارد. او مثل بازیکنان تمرین می‌کند، همچنان مثل دوران بازیگری اهل زود خوابیدن شب‌ها و زود بیدار شدن صبح‌هاست.کریمی تمرینات تیمش را در ساعت 9 صبح فیکس کرده تا بازیکنان را مجبور به خوب زودهنگام و بیدارباش در اول وقت کند و از این حیث رفتاری متفاوت در پیش گرفته که می‌تواند در نهایت منجر به موفقیت نسبی‌اش در شروع کار مربیگری شود؛ حتی اگر تا الان امتیازها را از دست داده  و تیمش در قعر جدول جا خوش کرده باشد.

فوتبالی

۲۰ ۵  
آی اسپورت
2018-09-25 19:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
hadi
سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷، ۲۰:۵۴
یارو باخته تعریف چی میکنی. اگه نتیجه گرفته بود میتونستی بگی کارش درست بوده ولی وقتی باخته چه ارزشی داره
۳
آرش
سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷، ۲۱:۱۷
حالا مقایسه کنید با جواد چکش
احسان
سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷، ۲۳:۰۴
با آرزوی طول عمر برای این فوتبالیست نامی سالهای دور ‍پرس‍ولیس با توجه به سواد کم و تحصیلات مختصر کریمی توقعات از کریمی باید منطقی و در سطح مربیان کلاسیک فوتبال باشد . کریمی خودش را گواردیولا تصور می کنه بسادگی جوگیر می شه گاهی مثل آدم حسابی رفتار می کنه گاهی هم چاله میدانی . کریمی سالها زیردست کی روش کارکرده و سعی در پیاده سازی سبک و سیستم فوتبالی کی روش داره با این تفاوت که برخلاف نکونام که باهوش و ذکاوته و در اجرای سیستم کی روش موفق -کریمی فوت کوزه گری رو از کی روش خوب یاد نگرفته!
۳
رضا
سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷، ۲۳:۱۷
با توجه به حضور برانکو و کریمی ُ در یک جبهه مشترک علیه مربی تیم ملی باخت خفیف( !) تیم کریمی برابر پرسپولیس پس از ۷ نتیجه بد -برای کریمی به اندازه قهرمانی در لیگ باارزش و رضایتبخش بود و دلیلی برای نارضایتی نداشت
۴
فرهاد
چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷، ۱۲:۳۳
چون جلو پرسپولیس بود هوچی گری نکرد نمی توانست جایی که طرفدارانش تشویثش می کردند هوچی گیری کند وگرنه کم هوچی گری نیست
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر