فهرست
تراکتور به کدام سرخابی‌ها پیشنهاد داد؟
تراکتور به کدام سرخابی‌ها پیشنهاد داد؟

تراکتور به کدام سرخابی‌ها پیشنهاد داد؟

آی اسپورت – ماجرای جذب بازیکنان سرباز توسط تیم‌های نظامی و به خصوص تراکتورسازی یکی از معضلات اصلی فوتبال ایران بوده است. بازیکنانی که به خدمت سربازی نرفته‌اند، بدون رضایت باشگاه خود و با وجود داشتن قرارداد در چند سال گذشته توانسته‌اند خود را سرباز کنند و راهی تراکتور شوند. این مساله در نیم فصل لیگ هفدهم به دلیل باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی تراکتورسازی بعد از محرومیتی که فیفا برای این تیم در نظر گرفت، بیشتر به چشم آمد.

تراکتورسازان که به واسطه محرومیت نقل وانتقالاتی از دوپنجره به شدت با کمبود بازیکن مواجه بودند، برای اینکه ضعف‌های خود را پوشش دهند و تیم را ترمیم کنند، از امتیاز جذب بازیکن سرباز به نحو احسن استفاده کنند و توانستند 3 بازیکن از ذوب آهن، یک بازیکن از سیاه جامگان و یک بازیکن از بادران را بدون هیچ دغدغه‌ای به خدمت بگیرند تا صدای مسئولان این باشگاه در بیاید.

در این شرایط باشگاه ذوب‌آهن بیشترین ضرر را از این ماجرا کرد. آنها احسان پهلوان، مهدی مهدی پور و دانیال اسماعیلی فر 3 بازیکن ارزشمند خود را از دست دادند و مسئولان باشگاه با گذشت 3 هفته از نیم فصل اول همچنان از این موضوع ناراحت هستند.

برنامه نود شب گذشته با وجود اینکه مدت زیادی از سرباز شدن بازیکنان در نیم فصل می‌گذرد، به این مساله پرداخت و سعید آذری و رضا عنایتی را روی خط آورد. در مصاحبه‌هایی که مدیرعامل ذوب آهن و سرمربی سیاه جامگان با فردوسی پور انجام دادند، یک مساله مهم توسط آذری مطرح شد؛ اینکه مسئولان تراکتورسازی قصد داشته‌اند 4 بازیکن از استقلال و پرسپولیس را نیز سرباز کنند اما به هدفشان نرسیدند.

وقتی فردوسی پور از آذری خواست نام این بازیکنان را بیان کند، مدیرعامل ذوب‌آهن گفت: «چون این بازیکنان در باشگاه‌های دیگری فعالیت می‌کنند، من نامی نمی‌آورم اما خبر دارم که دو بازیکن پرسپولیس و دو بازیکن استقلال پیشنهادهایی را با ارقام مالی خوب برای حضور در تراکتورسازی برای سرباز شدن دریافت کردند.»

با پیگیری این ماجرا مشخص می شود که تراکتورسازان برای ترمیم خط دروازه و خط حمله شان به سراغ علیرضا بیرانوند و علی علیپور رفته بودند. علیپور جزو اولین بازیکنانی بود که از تراکتورسازی پیشنهاد دریافت کرد اما او به واسطه دانشجو بودن قراردادش را خیلی زود به مدت 3 فصل با پرسپولیس تمدید کرد و ماندنی شد. از این رو بیرانوند هم بعد از ماجراهایی که صحبت هایش درباره حضور در تراکتورسازی پیش آورد، از سرباز شدن پشیمان شد و ترجیح داد به عنوان دانشجو در پرسپولیس کارش را ادامه دهد.

در استقلال هم تراکتوری‌ها قصد داشتند دو مهره تدافعی این تیم را سرباز کنند. قبل از اینکه تراکتورسازی رضا شربتی را در پست دفاع چپ به خدمت بگیرد، یحیی گل محمدی به مسئولان باشگاه امید نورافکن را برای این پست معرفی کرده بود. با نورافکن در آن مقطع صحبت هایی نیز انجام شد اما او با توجه به اینکه فرصت برای سرباز شدن در اختیار دارد، ترجیح داد در استقلال بماند. سیدمجید حسینی دفاع جوان آبی‌ها که این روزها به شدت مورد تمجید قرار گرفته هم دیگر بازیکنی بود که تراکتوری ها قصد داشتند او را سرباز کنند اما با توجه به شرایط خوب این باشگاه در استقلال و اینکه فعلا دغدغه ای برای سرباز شدن ندارد، این مساله هم منتفی شد.

با توجه به حواشی که در ماجرای جذب سرباز توسط تراکتورسازی ایجادشده، اگر 4 بازیکن مذکور از دو باشگاه پرطرفدار پایتخت هم راهی تبریز می شدند، بی تردید حوادث عجیب و غریبی در لیگ برتر اتفاق می افتاد. اگر تراکتورسازان قصد داشتند هرطور شده مقدمات حضور آنها را فراهم کنند، قطعا شاهد جنگی بیرون از زمین می‌شدیم.

باید دید حالا که همه باشگاه های غیرنظامی از سرباز شدن بی موقع بازیکنان شان ناراضی هستند، چه اتفاقی پیرامون این موضوع رخ خواهد داد. فدراسیون فوتبال هم در این ماجرا قول پیگیری و همکاری داده و همه امیدوارند تصمیمی گرفته شود که به سود فوتبال ایران باشد.

 

ورزش سه

۵ ۱۰  
آی اسپورت
2018-01-09 13:32:00
نظر دهید

۱۰ نظر
تورک اوغلان
سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۵۳
این همه سال دو تا تیم تهرانی بیت المال رو تاراج کردند و می کنند کسی هم نمی گه بی قانونیه حالا همه این قضیه سربازای تراکتور رو کردن پیرهن عثمان . بازیکن خودش باید به تیمش عرق داشته باشه وسط فصل بیرون نیاد .
c
سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۴۳
من تورو گیر بیاااارم...
Kean
سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶، ۱۵:۳۹
آخه گیرم که تاراج میکنن،شما هم باید تاراج کنید ،این دوتا تیم از بدو تاسیسشون،افتخار فوتبال ایران هستن،دلیل رونق رونق فوتبال ایرانن،روی هم بیشتر از ۶۰ جام ملی و بین‌المللی دارن ،شما با یک جام حذفی در کل تاریختون ،صرفا به دلیل حمایت اون نهاد خاص میخوایید خودتونو با این دوتا تیم مقایسه کنید اصلا در این حدوحدودا هستید؟
آذری کیشی
سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۲۲
به سوز دنن که دوز اوسسون گارداش
آیری تیم لر دن بازیکن اوقورراماخ پیس ایش دی
تیراختورون مدیرلری دا اله بازیکنو فیشاردا گویورلار که بازیکن مجبور اولور گده وگرنه عواقبه دچار اولار
آذربایجان اوزی کم ایستیعدادی یخ، کشکی گنه کریم باقری لر، علی دایی لر ستار همدانی لر علیرضا اکبرپورلر خطیبی لر، انصاریفردلر شهباززاده لری آذربایجانی تیملر ده گرخ
در ثانی مگر آذربایجان فقط تیراختور دی؟ والا ماشین سازی و گسترش فولاد دا بیزیم حیمایتیمیزی ایستیرلر
ایستیقلال و پیرسپولیس ایرانین فوتبالین شیناسنامه سی دیلر آیری تیملر ده گرک تلاش ایلیه لر تا ایفتیخارنن جاودانا اولالار
امین
سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۱۱
متأسفم برای سردار باران چشمه که از دهان ملوان و فجر درمیاره و به حلقوم تراکتور میریزه
محسن
سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۱۸
دقیقا همین دلیل نتیجه نگرفتن تراکتور هست؛ بازیکن فقط به قصد گدروندن سربازی میره تراکتور و با قلبش به این تیم‌نمیره و عملکردش تو تراکتور هیچ وقت مثل قبل نمیشه.... چون قلبش با تیم نیست و فکر اینکه دوسالش تموم بشه و بره تیم دیگه
Kean
سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۲۶
به مفت خوری عادت کردن،وقتی هم چیزی میگی،میگن شما از کمک دولتی استفاده میکنید،هرچند که سالهاست دولت کمکی به سرخابیا نداره،بعدشم شما با چه رویی خودتونو بااین دوتا تیم مقایسه میکنید،باکدوم افتخار؟
90
سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۲۹
مسئله اینجاست که لطف مکرر تبدیل به وظیفه میشه داستان خیلی ساده اس ترترا یه مفتخوری عادت کردن
۴
یاشار
سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۳۷
اگه اسمش مفت خوریه مال شما گوه مفت خوریه تراکتور شده بلای جون تیمهای بیت المال خور پایتخت دارین عذاب میکشی تو خواب هم نمیدیدین یک تیم شهرستانی تو شهر خودتون نصف ورزشگاه رو پر کنه بر علیهتون شعار بده شما هم نتونین غلطی بکنین
۵
محمد
سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۵۶
سایت ورزش سه یه سایت کاملا مشکل دار با تیم تراکتور هست و ارزش خوندنم نداره
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر