فهرست
فتحی؛ مظنون همیشگی
فتحی؛ مظنون همیشگی

فتحی؛ مظنون همیشگی

آی اسپورت-  یک شب قبل از انتشار نامه فسخ قرارداد استراماچونی در خبرگزاری ایرنا، امیرحسین فتحی میهمان برنامه ورزشگاه شبکه پنج سیما بود. او با همان صورت خندان همیشگی و یکی از کت و شلوارهای شکیلش راهی تپه صبای جام‌جم شده بود و از موضع یک قهرمان با بینندگان تلویزیون صحبت می‌کرد؛ کسی که موفق شده بعد از ۴ سال استقلال را به صدر برگرداند و اینگونه جواب همه انتقادها را بدهد. او در قسمتی از صحبت‌هایش گفت: «امسال استقلال با هدایت استراماچونی و هنرنمایی بازیکنان خوب و با کیفیت استقلال، آنقدر خوب کار کرده که تحسین پیشکسوتان حریف را هم به همراه داشته است اما متأسفانه برخی از خودی‌ها انتقاد می‌کنند. فکر می‌کنم که تمام مشکلات چهار دهه استقلال را هم من باید پاسخ دهم! مثلاً در خصوص زمین تمرین، این مشکل تمام ایران است. کی‌روش هشت سال در ایران بود و تا روز آخر هم در این خصوص انتقاد می‌کرد. ما امسال دو زمین تمرین داریم. کمپ حجازی زیرساخت لازمه را نداشته و مرغوبکار هم شرایط خوبی ندارد. ما زمین تهرانسر و انقلاب را در اختیار داریم. ما یک پکیج خوب را در آنجا برای کادرفنی آماده کرده‌ایم.» 

بعد درباره انتقادها نسبت به خودش هم همان موضع همیشگی را گرفت: «قطعاً این شعارها خط دهی شده است. ما سه گل جلو هستیم، ولی به هواداران می‌گویند مدیریت نمی‌تواند. تیم وقتی می‌برد، همه عناصر باشگاه از بالا تا پایین یعنی از مدیریت تا کارمندان و کادر پزشکی و تدارکاتی در آن سهیم هستند. واقعاً فکر می‌کنم کسانی که آرامش استقلال را دوست ندارند، این ابهامات را در ذهن هواداران ایجاد می‌کنند. تا استقلال می‌آید به اوج برسد، شیطنت می‌کنند. خواهش می‌کنم کسانی که استقلال را دوست دارند، اجازه دهند این تیم آرامش داشته باشد.» 

یک روز بعد اما آرامش از چشمان استقلالی‌ها ربوده شد و بغض جای آن را گرفت. استراماچونی نامه فسخ قرارداد را ارسال کرد و همه را به شوک فرو برد. فتحی یکشنبه شب سختی را گذراند. جلسه اضطراری تشکیل داد، با بازیکنان مشورت کرد و بعد نزد استراماچونی رفت. دوساعت پشت در انتظار کشید و در آخر نتوانست او را ببیند. در فاصله کمتر از ۲۴ ساعت همه چیز عکس چیزی شده بود که او در شبکه پنج گفته بود. اینکه: «ما و ایشان تمایل به همکاری داریم.»

استراماچونی بامداد دوشنبه تهران را ترک کرد تا نشان دهد در استعفا دادن جدی است. ظاهراً مشکلات مالیاتی و بحث اتهام پولشویی او را در ایتالیا آزار داده. دیروز البته خبرنگار اسکای اصرار داشت اگر تا سه‌شنبه به او پول برسد، در تصمیمش صرف‌نظر می‌کند اما صرفنظر از همه این ماجراها، فتحی بازنده اصلی اتفاقات این چند روز بوده است. دیروز حتی خبرگزاری‌ها از استعفای او خبر دادند اما حضورش در جمع استقلالی‌ها قبل از بازی نشان داد که خبری از استعفا نیست و ظاهراً تا حکم اخراجش نیاید، علاقه‌ای به ترک باشگاه ندارد. 

امیرحسین فتحی، ۲۷ تیرماه ۱۳۹۷ مدیر استقلال شد و در این مدت با ۳ مربی متفاوت کار کرد: «شفر، مجیدی و استراماچونی» او از همان ابتدا مورد حمایت طرفداران نبود و با رفتن تیام در تابستان ۹۷، خیلی زود به شعار حیان کن رها کن هواداران عادت کرد. بعد هم رفتن شفر و پاتوسی او را جلوی هواداران قرار داد. مدیریت فتحی به گونه‌ای بود که حتی صدرنشینی استقلال در هفته گذشته هم باعث نشد تا طرفداران سهمی از این موفقیت را برایش در نظر بگیرند. به نظر می‌رسد مدیرعامل ۵۵ ساله استقلال که سابقه کار در شهرداری تهران و باشگاه بهمن و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی را هم در کارنامه دارد، باید به فکر شغل جدیدی برای خود باشد. رفتن او از استقلال شاید دیر و زود داشته باشد اما سوخت و سوز ندارد.

۵    
آی اسپورت
2019-12-10 00:04:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر