فهرست
داغ قدیمی؛ جای شما خالی نیست آقای رحمتی
داغ قدیمی؛ جای شما خالی نیست آقای رحمتی

داغ قدیمی؛ جای شما خالی نیست آقای رحمتی

آی‌اسپورت- «جام جهانی و سنگربان»، کلیدواژه‌های اصلی‌ای هستند که‌ در صدر نگرانی‌ هواداران فوتبال قرار گرفته‌ است. راست هم می‌گویند؛ گلر محتمل تیم‌ملی ایران در جام جهانی روسیه، علیرضا بیرانوند ضمن این‌که بیشترین کلین‌شیت را داشته است بیشترین انتقادات را هم از سوی هواداران فوتبال دریافت می‌کند. عده‌ای بر این باور هستند دفاع مستحکم سرخ‌پوشان صاحب اصلی این کلین‌شیت‌هاست؛ اشاره می‌کنند به رهبری سیدجلال حسینی. اما آیا به راستی علیرضا بیرانوند هیچ نقشی در این رکوردشکنی‌ها نداشته است؟ آیا هیچ‌گونه سیو و یا هیچ خروج مناسبی در محوطه جریمه نداشته است؟ شیرجه‌ای که باعث بارقه امید باشد را تا به حال انجام نداده است؟ برای صحت یا رد این ادعا به عمل‌کرد علیرضا بیرانوند مقابل تیم‌ملی تونس که زمان زیادی هم از آن نگذشته است دوباره نگاه کنیم. با همه کج‌سلیقگی‌ها و انتقاداتی که به شخصه آن‌ها را دل‌سوزانه می‌پندارم باید یک مساله مهم هم گفته شود که نوسانات علیرضا بیرانوند به شکل قابل توجهی کمتر از قبل شده است. همان‌طور که اشاره شد بخشی از نگرانی هواداران برمی‌گردد به درون دروازه‌مان در جام جهانی، جایی که به احتمال زیاد اگر با سورپزایز دیگری از سوی کارلوس‌ کی‌روش مواجه نشویم علیرضا بیرانوند سنگربان اصلی‌مان مقابل مراکش، اسپانیا و پرتغال خواهد بود. جایی که راست‌اش خوشبینی افراط‌‌گریانه‌ای درون دروازه انتظارمان را نمی‌کشد، اما نکته‌ای که بسیار حائر اهمیت است برمی‌گردد به بحث‌ها و رایزنی‌هایی که این اواخر در میان اهالی فوتبال بسیار داغ شده بود؛ به این‌که سید حسین‌حسینی گلر کم‌تجربه و جوان استقلال‌تهران باید به تیم‌ملی دعوت شود و باید کارلوس کی‌روش از او در سه بازی حساس‌مان در جام جهانی استفاده کند. موضع‌ نه‌چندان درستی که گویی برای زنده نگاه داشتن پرچم‌های آبی و قرمز از سوی هواداران مطرح می‌شد. اما خوشبختانه این سناریو که از اساس مشکل داشت خیلی زود با حاشیه‌های حسین حسینی برچیده شد. جایی که حسینی جوان هنوز از برنامه نود به منزل نرسیده با همه هم‌بازیان‌اش قهر می‌کند، جایی که در عرصه بین‌المللی برای مهار یک پنالتی آنچنان در کنترل احساسات‌اش ناتوان می‌ماند، جایی که برای انتقاداتی به جا، به یک‌باره از کوره در می‌رود و می‌نویسد «خسته شدم،خداحافظ».

با همه احترامی که برای حسین حسینی، این جوان آینده‌دار کشورمان قائل هستم اما همین حاشیه‌های ریز و درشت به تنهایی کافی بودند تا آن دسته از تردیدها مبنی بر گلری حسینی در جام‌جهانی خیلی زود از بین برود. ماجرای امیر عابدزاده و اتفاق‌هایی که این روزها پر حرف و حدیث بوده است را هم به این نگرانی‌ها اضافه کنید (پیشنهاد رشوه یا تبانی تیم فوتبال پورتو به امیر عابدزاده). رشید مظاهری و علیرضا بیرانوند با توجه به سلایق متفاوت هواداران، تا حدودی در یک سطح هستند، و البته خبرهای زیادی، خبرهای خوشایندی از علیرضا حقیقی و حتی سوشا مکانی آنچنان در دست نیست. با این تفاسیر مناسب‌ترین گزینه‌مان، بهترین گزینه‌مان در جام جهانی کسی نیست جز علیرضا بیرانوند. امیدوارم این مقدمه را تحمل کرده باشید.

در زمان وقوع طوفان، تمامى پرندگان در جستجوى سرپناهند؛ به جز عقاب كه به تنهايى با پرواز بر فراز طوفان از آن اجتناب می‌كند. سرنوشت گلری که گمان می‌برد همان عقاب است؛ سید مهدی رحمتی. همواره یکی از منتقدان سفت‌وسخت سید مهدی‌رحمتی بوده‌ام. دلایل متعددی برای نقد اخلاقی مهدی‌رحمتی از لحاظ شخصیتی و حتی نقد در زمره فنی همواره وجود داشته است. تصمیم‌های غریبی که مهدی رحمتی گرفته بود، احساسی یا عجولانه، پنداشت که تنها عقاب این آشیانه است. راحت‌تر از آن چیزی که تصور می‌شد پشت تیم‌ملی را خالی کرد و رفت، بعدها که مسیر موفقیت یا همت پسران غیور ایران (پیروزی در دوحه مقابل قطر، پیروزی مقابل لبنان، پیروزی در اولسان مقابل کره جنوبی) طی شده بود، گفت نامه عذرخواهی را می‌خواست امضا کند تا دوباره برگردد به تیم‌ملی، اما حاشیه‌هایی به وجود آمد که نامه به دستش نرسید، دیر شد، فکس خراب بود و این حرف‌ها. بیان عذرخواهی‌های شفاهی‌اش هم چاره نشد. گلری که در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ مقابل لبنان یک گل پر حرف و حدیث را از رضا عنتر لبنانی دریافت کرده بود، پس از بازی مقابل ازبکستان که منجر به شکست تیم‌ملی ایران در ورزشگاه آزادی، شد کار را تمام شده پنداشت و دست به مصاحبه آتشینی زد. سید مهدی رحمتی اعتقاد داشت کی‌روش فقط یک دستیار است؛ در لفافه می‌گفت چیزی به اخراج سرمربی تیم‌ملی نمانده او هم دوباره بر می‌گردد و پیراهن‌ تیم‌ملی را صاحب می‌شود. آقای رحمتی اعتقاد داشتند تیم ملی از دست رفته است و در پاسخ به صعود غیرمنطقی تیم‌ملی به جام جهانی خندیدند و با طعنه‌شان آرزوی موفقیت کردند، از تیم‌ملی خداحافظی کردند و رفتند. به آن روزها فکر می‌کنم، به جایی که آقای رحمتی چگونه به دبل‌سیوهای رحمان احمدی در ورزشگاه مونسو شهر اولسان مقابل کره پرادعا خیره مانده بود، به جایی که علیرضا حقیقی را مقابل آنخل دی‌ماریا، لیونل‌مسی و میرالم پیانیچ دید چه اندازه حسرت بر دل مانده بود، به این‌که همه بازگشته بودند حتی سوشا مکانی، اما کسی سراغی از بهترین گلر دهه اخیر فوتبال کشور را دیگر نمی‌گرفت.

از کدام دلهره صحبت می‌کنید؟ مگر فراموش کرده‌اید آن‌قدر شوری قضیه درآمده بود که محمدرضا گلزار هم برای تیم‌ملی تعیین تکلیف می‌کرد؟ بازیگر سرشناس سینما، هواداران استقلال را نشان می‌داد که یک‌صدا می‌خواندند «تیم‌ملی بی‌سید نمی‌خوایم نمی‌خوایم». آنها تیم‌ملی کشورشان، ایران‌شان را دوست نداشتند؛ مگر یادتان رفته است پرچم تیم‌ملی را مزین به رنگ آبی کرده بودند؟ اما شما آقای رحمتی آیا یک بار تلاش کردید جلوی این شعارهای زشت و نابه‌هنجار از سوی هواداران‌تان گرفته شود؟ اما در عوض هواداران را بیش از پیش با کمک دوستان رسانه‌ای‌تان تحریک کردید، و جای آرزوی موفقیت در تیم‌ ملی بستر نفاق را تا هفته‌ها و ماه‌ها دامن زدید. از کدام اخلاق صحبت می‌کنید آقای رحمتی؟ مگر یادتان رفته است که ورزشکاران هم یک‌به‌یک پشت مهدی رحمتی درآمده بودند، از علی‌انصاریان تا علی‌کریمی به حمایت تمام‌قد از رحمتی پرداخته بودند تا با سلام و صلوات برگردد. مگر فراموش کرده‌اید آقای داریوش ارجمند که این روزها با گزندهای‌اش به فردین و بهروز وثوقی رحمی ندارد، در مصاحبه‌ای تند سرمربی تیم‌ملی را مورد حمله قرار داده بود و گفته بود «هی مردک اینجا ایران تمدن چند هزارساله دارد». آن‌یکی بازیگر کاندید سیمرغ جشنواره‌مان که دوست آقای رحمتی هم به حساب می‌آید ایده دیگری داشت، ایشان با تصویری از رحمتی می‌گوید برای بازگشت او هرچه زودتر تونل بزنید. هر که از راه می‌رسید یک چیزی می‌گفت. انگار هیچ کس گذشته‌ای نه چندان دور را به یاد نداشت. این روزها از هجران اسوه اخلاق برای بازیکنان جوان ایرانی می‌گویند که پنج ساله شده است. این دیگر چه حرفی‌ست؟ همانی که در حسینیه برهنه می‌شود و در شب مداحی‌های آقایان محمودکریمی و مجید بنی‌فاطمه سینه زنی می‌کند اما از طرفی دیگر در تختی انزلی دست به هر عمل غیراخلاقی و ناشایست دیگری می‌زند. متاسفانه بعضی دوستان خبرنگار، بهتر است بگویم بعضی از دوستان آقای مهدی رحمتی طوری صحبت می‌کنند که انگار ایشان در وصف اخلاق زبان‌زد عصر ورزشکاران باشد، تختی زمانه باشد. اما پاسخ آن همه نفاق و ذلت چه شد آقای رحمتی؟ کارلوس کی‌روش، همان دستیار بی‌خاصیت، در پاسخ به هجمه انتقادات با چهار گلر جوان‌اش در کنفرانس حاضر شد.

«آقایانی که می‌خواهید به استقلال برگردید و ظاهرا پوشیدن لباس ناصرحجازی در فینال جام حذفی به شما برخورد و زورتان آمد! خدا را شکر می‌کنم که در آن بازی روسفید شدم اما بعضی‌ها آتش گرفتند که من در آن بازی سربلند بودم، آقایان من می‌روم و اینقدر پیغام و پسغام ندهید، دو ماه دیگر با استقلال قرارداد دارم و مطمئن باشید بعد از قراردادم یک روز هم در استقلال نمی‌مانم.» این صحبت های مهدی رحمتی در فصل دوم حضور آقای پرویزمظلومی پس از بازی مقابل نسف قرشی ازبکستان بود. روزهایی که استقلال با ماتم رفتن بازیکنانی همچون فرهادمجیدی، جاسم‌کرار و ولیدعلی، و مصدومیت ستارگان‌اش همچون مجتبی جباری، میلاد میداوودی، کیانوش رحمتی، آرش برهانی، خسرو حیدری و آندرانیک تیموریان دست و پنجه نرم می‌کرد و در عین ناباوری از قهرمانی کوتاه نمی‌آمد. اما مهدی رحمتی خواسته یا ناخواسته تیم‌ را به حاشیه برده بود و استقلال آن روزها به دلیل نداشتن جایگزین مناسب برای مهدی رحمتی، قهرمانی لیگ را از دست داد و سال بعد آقای امیر قلعه نویی به استقلال آمد. فکر می‌کنید چه اتفاقی افتاد؟ درست است مهدی‌رحمتی اولین نفر قرارداد خود را تمدید می‌کند. با همه نقدهایی که به سیدمهدی رحمتی روا دارم اما به جرات اعتقاد دارم بهترین گلر دهه اخیر فوتبال کشورمان است. یک گلر ممتاز در چارچوب دروازه آبی‌ها و حتی آن روزها که از لحاظ بازیکن ملی سرآمد نبودیم در تیم‌ملی. امروز که مهدی رحمتی را می‌بینم که رقیب‌اش را پس از مهار پنالتی به آغوش می‌گیرد و دلداری‌اش می‌دهد، امروز که او را می‌بینم پس از اشتباه حسینی کم‌تجربه به عنوان اولین ‌نفر پشت او قد علم می‌کند، امروز که می‌شونم برای رقیب زودرنج‌اش تمرینات اختصاصی می‌گذارد و به او روحیه می‌دهد، امروز که می‌بینم میلی برای مبارزه‌های غیراخلاقی و دسیسه برای نیمکت‌نشینی و بازوبند را همانند گذشته ندارد بسیار حیرت‌زده می‌شوم. از اینکه چرا پشت باند منصور عظیمی‌ها و براداران عرب ماند، از این‌که چرا دنبال القاب بود، از اینکه چرا گمان کرد هم‌قواره عابدزاده است و از اینکه چرا برای لقب حجازی می‌جنگید. چه چیزهای ساده و کم‌اهمیتی که مهدی‌رحمتی را از منطق افراطی‌ترین هوادار سرخ‌پوش هم گرفت. آقای رحمتی! به راستی چرا جای الگوپذیریِ پوشالی، خودتان را در راس الگوی این و آن نمی‌دیدید؟

نه آقای رحمتی! با پوشیدن پیراهن ناصرحجازی کسی ناصرحجازی نشده بود؛ همان‌طور که با پشتک‌زدن‌ها کسی عقاب نشده است. اما یک مساله باید برای هواداران بازگو شود. آقای رحمتی چرا برای مردم و هواداران استقلال نمی‌گویید که سال ۱۳۸۶، آن روزها که ناصرحجازی ویرانه‌ای با نام استقلال را تحویل گرفته بود و از شما خواهش کرد که به این تیم بروید و کمک‌شان کنید دست رد به سینه کسی زدید که این سال‌ها پیراهن‌اش را بوسه می‌زنید و خودتان را پیرو راه و منش ایشان قلم‌داد می‌کنید؟ چرا نمی‌گویید برای صد میلیون تومان بیشتر جاده خوشبختی را در کرمان جستجو کردید و به ناصرحجازی پیغام دادید و گفتید «نمی‌آیم». (به گواه صحبت‌های آتیلا حجازی و بهناز شفیعی که هنوز هم مهدی رحمتی را بسیار دوست دارند؛ تاریخ مصاحبه در روزنامه خبرورزشی، یازدهم خرداد ۱۳۹۱) خلاصه‌اش کنم، ایام می‌گذرد و منجی امیر قلعه‌نویی در قهرمانی فصل دوازدهم، خواسته یا ناخواسته یکی از عوامل برکناری کادر پرویز مظلومی لقب گرفته بود. روزها گذشت و مهدی رحمتی از سوی میثم زمان‌آبادی به برنامه «خط قرمز» که آن‌ روزها از شبکه دوم صداوسیما پخش می‌شد دعوت می‌شود. هنوز لحظات زیادی از حضور مهدی رحمتی در برنامه نگذشته بود که مجری برنامه رو می‌کند به مهدی رحمتی و می‌گوید یک کلیپ پخش می‌شود تا شما و مردم آن را ملاحظه کنید. آن یک ویدئوی تاثیرگذار پنج دقیقه‌ای بود از تصاویر ناصر حجازی. ابتدای آن با صحبت‌های راوی که تصاویری از ناصرحجازی را نشان می‌داد دلهره‌آور آغاز شد «با او یاد خیانت میفتیم...» همان‌طور که کلیپ برای مردم نمایش داده ‌می‌شد چهره مهدی رحمتی هم لحظه به لحظه برای مردم مخابره می‌شد. اشک‌هایی که از چشمان مهدی رحمتی سرریز شده بودند. شاید به چیزهایی می‌اندیشید که همانند پرت شدن از یک ساختمان ۱۰طبقه از ذهن‌اش آشفته عبور می‌کند. به روزهایی که با پیراهن مزین به نام و تصویر ناصر حجازی بود محبوبیتی به دست آورده بود که در مخیلات‌اش هم نمی‌گنجید. به روزهایی که پیراهن سبز ناصرحجازی را به دوربین نشان می‌داد و با طعنه به فلانی‌ها می‌گفت «پاک و مقدس»، و بوسه‌اش می‌زد. راست و دروغ آن بر عهده دیگران، شنیده بودم همان شب پس از برنامه ماشین‌اش را روشن کرده بود و رفت به قطعه ۲۵۵ نام‌آوران ردیف ۵۸ شماره ۱۲.

امروز نگران‌تر از همیشه شده‌ام. خوشبینی‌ام به یک صعود لذت‌بخش و احمقانه‌ از جام جهانی کم‌رنگ و کم‌رنگ‌تر شده است. اگر یک درصد اعتقاد داشتم تیم‌ملی ایران با حضور سید مهدی رحمتی در گروه مرگ جام‌جهانی می‌درخشد و ایشان می‌تواند از لحاظ فنی کمک‌حال تیم‌ملی ایران باشد هرچه که داشتم و نداشتم را بسیج می‌کردم برای یک طومار، برای یک عذرخواهی، برای گرفتن یک فرصت دیگر از کارلوس‌ کی‌روش. اما مساله اینجاست شما آقای رحمتی به یک ملت پشت کرده بودید، حال چگونه مردم با این اعتقاد و حقایقی که به خوبی مطلع هستند می‌توانند خودشان را قانع کنند که برای یکی دو امتیاز به اصولی که آموخته‌اند پشت کنند؟ چگونه باید برای مردم گفت که پس از پایان نتیجه افتضاح مقابل ازبکستان با خیال این‌که امیرتان جانشین دستیار بی‌دانش تیم‌ملی می‌شود سرخوش بودید؟ با چه قلمی باید نوشت که شما منافع شخصی‌تان را به آرزوهای همان مردم ترجیح داده بودید؟ بی‌تردید مردم اگر گذشته را به یاد بیاورند پای دلهره با علیرضا می‌مانند، پای آرزوی محقق شده احمدرضا عابدزاده می‌مانند، پای یک سورپرایز دیگر در جام جهانی می‌مانند اما جای شما را هرگز در روسیه خالی نمی‌کنند. با جمله‌ای از ناصر حجازی تمامش می‌کنم که مختص این روزهای‌تان است آقای رحمتی. تیم ملی امید ایران در یک دیدار دوستانه با دو گل بازی را به حریف روسی خود واگذار کرده بود، ناصرحجازی دروازه‌بان تیم امید ایران بعد از پایان بازی با چهره ای ماتم زده و ناراحت توسط عکاس مجله کیهان دیده شده. عکاس کیهان خطاب به حجازی می‌گوید: «باختید که باختید، این یک بازی دوستانه بود، چرا این‌قدر ناراحتی؟ » حجازی جواب می‌دهد: «جواب بچه محل‌هایم را چه بدهم؟»

قرار نبود این حرف‌ها زده شود، قرار نبود وقتی از مهدی رحمتی می‌نویسم گریزی هرچه‌قدر کوچک هم به عابدزاده و حجازی را داشته باشم، قرار نبود از پیشنهاد حجازی، که شما آن را رد کرده بودید و خودتان را به بی‌تفاوتی می‌زنید بنویسم، قرار نبود این حرف‌ها که گفته شد و خیلی مسائل که گفته نشد روی کاغذ بیاید. خیلی قرارها نبود اما تمام این دغدغه و آشفتگی‌ این سطور به این دلیل بود که هواداران استقلال، دوست‌داران فوتبال مطلع باشند که آقای مهدی رحمتی تنها به تیم‌ملی پشت نکرد، او به کادر مظلومی و ناصرحجازی پشت کرد، به آرمان پاکی و قداست فوتبال پشت کرد، به خودش و آنها که بی‌دلیل امروز نگران دروازه تیم ملی هستند پشت کرد.

آقای رحمتی؛ شما پیراهن حجازی را پوشیدید، اما نه از کتف شکسته‌اش آگاه بودید و نه متاسفانه آن‌گونه که باید عرقی به تیم ملی داشتید، به راستی آقای رحمتی در این سال‌ها به این قضیه فکر کرده‌اید که شما چه اندازه به تیم‌ملی کشورتان وفادار ماندید؟ چه اندازه‌ای پای منافع شخصی‌تان را به یک بحث ملی ارتباط داده بودید؟ آیا اگر به گذشته بازگردید باز هم برای هواداران دست تکان‌ می‌دهید که بلندتر بخوانند تیم‌ملی بی‌شما نمی‌خواهند؟ به دست‌تان برسد یا نرسد می‌نویسم این شهر هرچه دارد و ندارد، جای شما در جام جهانی، در تیم‌ملی ایران و در باور مردمانی که پای کشورشان در سخت‌ترین برهه‌ها مانده‌اند هرگز خالی نمی‌ماند آقای رحمتی.

۳۵ ۴۵  
آی اسپورت
2018-04-29 15:00:00
نظر دهید

۴۵ نظر
رسانه لنگی
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۱۰
تو برو دوغته بنوش اخه اینا چیه نوشتی در حد انشا بچه سوم دبستانه
اصغر
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۱۵
توهم زده!!!!!! این همه مطلب علیه سرور تون!!
استقلالیم با افتخاااااااااار
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۱۶
خب الان که چی؟چی شده؟رحمتی چیزی گفته؟من تلگرامم وصل نمیشه بفهمم چی شده،اگه اتفاقی افتاده واین مقاله رو نوشتید که دستتون درد نگنه ،مقاله ی خوبی بود ولی اگه همینجوری یهویی یاد رحمتی وتیم ملی افتادید،باید بگم خیلی مزخرف نوشتید،رحمتی تا کی قرتره تاوان پس بده؟به بدترین شکل ممکن تنبیه شده کافی نیست؟خودکشی کنه زاضی میشید دست ازسرش بردارید؟
فرزاد مهریار
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۴۳
چی شد ؟ بهترین نویسنده سایت بود که ؟ چون حرف حق میزد ما «لنگیون خبیث و وطن فروش» باهاش دشمن بودیم . اصلا مگه نقشه های «دلال دلقک کروات» رو نقش برآب نمی کرد؟
آهان تا گفت بالا چشم عقاب ابرو ، شد بچه دبستانی و بی سواد و کم عقل ؟!نمی تونید بگید ما از ایشون حمایت نکردیم ، چون کامنت های شما موجوده...
در کل خوب شما دکتر مهندسا ریاکاری خودتون رو تابلو کردید..‌.
فرزاد مهریار
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۴۳
چی شد ؟ بهترین نویسنده سایت بود که ؟ چون حرف حق میزد ما «لنگیون خبیث و وطن فروش» باهاش دشمن بودیم . اصلا مگه نقشه های «دلال دلقک کروات» رو نقش برآب نمی کرد؟
آهان تا گفت بالا چشم عقاب ابرو ، شد بچه دبستانی و بی سواد و کم عقل ؟!نمی تونید بگید ما از ایشون حمایت نکردیم ، چون کامنت های شما موجوده...
در کل خوب شما دکتر مهندسا ریاکاری خودتون رو تابلو کردید..‌.
۶
استقلالیم با افتخااااااااااااااار
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۴۸
اولا من یادم نمیاد از ایشون طرفداری کرده باشم،ثانیا نویسنده ها هم نوشته های سیاه وسفید دارن،قرار نیست چون یه بار با مطلبشون موافق بودم به نوشته های دیگه شون انتقادی نکنم،این نوشته اگه در واکنش به صحبت خاصی ازطرف رحمتی نوشته میشد خیلی هم به جا بود چون هرچی گفته درسته ولی وقتی بی دلیل ویهویی چنین مطلبی نوشته شده واقعا بی ارزش وانتقادآمیز
مارال
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۱۸
به استقلالیم با افتخار : حالا گرفتی ی مقاله چقد میتونه برا هوادارا اون تیم بد و تلخ باشه ! تازه الان اینجا که چیزی نگفته !
امروزم تا الان که تلگرام فیلتره
۵
استقلالیم با افتخااااااااااااار
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۹:۱۳
مارال جان مشکل محتوای نوشته نیست ،مشکل اینه که امروز چی شده ؟رحمتی چه کارناشایستی امروز انجام داده که یهویی قضیه چهارسال قبل و پیش کشیدن؟
۷
مهدی
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۱۸
الان این متن چرت و پرت دقیقا چی بود؟! دیگه وقتی حرفی نداری بزنی گیر دادی به قضیه چند سال پیش رحمتی و داستان سرایی کردی؟! یه متنی که اگر چند سال پیش هم نوشته میشد ارزش نداشت چه برسه به الان که اصلا موضوعیتی نداره.
این خانم از لحاظ عقلی بدجور مشکل داره.....
فرزاد مهریار
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۲۵
تقدیم به شقایق اشک ریز : بانوی نویسنده ای که اشک در چشمانش دارد و خنجر ناجوانمردی در آستینش . که این روزها دیگر به هیچکس اعتمادی نیست . که خیانت تا پشت در اتاق خواب همه ما رسیده است...


باز بـــوی باورم خـــــاکستریست
واژه هـــای دفتــرم خاکستریست


پیش از ایــنها حـــال دیگر داشـتم
هرچــه میگفتند بـــــاور داشــتم


مــا به رنگی ساده عادت داشتیم
ریشـــه در گنـــج قناعت داشتیم


پیرهـا زهــر هـلاهــل خـورده انــد
عشق ورزان مـهر باطل خـورده اند


باز هم بحث عقیل و مـرتضی ست
آهن تفتــیده ی مــولا کجـــــاست


نه فقط حرفی از آهن مانده است
شمع بیت المال روشن مانده است


با خــــودم گفتم تو عاشق نیستی
آگـــــه از ســــر شقـــایق نیستی


غــرق در دریــا شدن کار تو نیست
شیعه مـــولا شــدن کــارتو نیست


بین جــمع ایســـــتاده بـر نمـــــاز
ابن ملجــــم هـــــا فـــراوانند بــاز


خواستم چیزی بگویم د یــــر شد
واژه هایم طعــمه ی تکفیــر شـد


قصه ی نـــا گفته بسیار است باز
دردهـــا خـروار خــروار است بـــاز


دستهارا باز در شبـــهای ســـرد
هــــــا کنید ای کودکان دوره گـرد


مژدگــانی ای خیابان خوابــــــــها
می رسد ته مانده ی بشقابــــها


سر به لاک خویش بردیم ای دریغ
نان به نرخ روز خوردیم ای دریــــغ


قصـه هــای خوب رفت از یادهـــا
بی خبر مـــاند یم از بـــنیادهــــا


صحبت از عدل و عدالت نابجاست
ســــود در بازار ابن الوقــتهاست


گفته ام من دردهـــا را بارهـــــــا
خسته ام خسته از این تکرارهـــا


ای کــــه می آیدصدای گــریه ات
نیمه شـــبها از پس دیوار هـــــا


گــــیر خواهد کــــرد روزی روزیت
در گلـــوی مــال مـردم خوارهـــا


من بــه در گفتم ولیکن بشنوند
نکته هـــا را مـو به مو دیوارهــــا
۶
میلاد
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۳۷
خانم اشک‌ریز بعدا در رزومه کاریتون بنویسید. یه روز نشستم یه مطلب نوشتم که حتی یک موافق هم نداشت
اشکان4
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۳۸
بنده خدا عذرخواهی کرد
بلاخره جوان بوده و یه اشتباهی کرده
الان این مهدی رحمتی اون مهدی رحمتی سابق نیست
خیلی پخته تر شده از همه جهت
ما هوادارای استقلال پشتش هستیم
نمی دونم نویسنده چه عقده ای داشته از رحمتی،پول میخواسته ،رحمتی نداده خدا می دونه! که ربطش داده به امنیت ملی و آرمان و فلان و بهمان،از قول مردگان هم نقل و قول کرده که رحمتی و هوادارای اس اس رو بزنه!
فقط ای کاش سید حسین جوان اشتباه سال های قبل مهدی رحمتی رو انجام نده
تا بتونه حالا حالا ها واسه استقلال و تیم ملی بازی کنه
فرزاد مهریار
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۴۹
آهان اتهام مالی هم اومد . یه توهین جنسیتی هم بکنید دیگه وحشتناک دستتون رو میشه
۶
مارال
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۲۲
به اشکان 4 : آره به نظر من دوتا دروازه بان استقلال الان خوب و قابل اطمینان البته برای استقلال، حسینی که هنوز خیلی بی تجربه است و رحمتی ام که چند وقته از تیم ملی دورشده و الان برای تیم ملی بهترین گزینه بیرانونده.
۶
Kean
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۴۲
خب این نبش قبر برای چی بود؟اتفاقی افتاده ؟حرفی زده رحمتی؟ این قضیه ۵ سال پیش تموم شده رفته،رحمتی بزرگترین اشتباه زندگی ورزشی شو انجام داد و به شدید ترین شکل ممکن هم تنبیه شد،توسط یه مربی حرفه ای،کاری که الان مربی تیم ملی سوئد با زلاتان بزرگ انجام داد و در مقابل درخواست زلاتان برای بازگشت و بازی در جام جهانی،دست رد به سینه اش زد،دیگه نبش قبر نکن خانم اشک ریز عزیز
مسعود
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۴۷
وقتی سنتی و صنعتی رو با هم بزنی میشه این مقاله
استقلال بزرگ
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۰۴
بعد می گین چرا کاربران تو بخش کامنت‌ها فحش می نویسن؟!!! قاعدتاً از روی استیصال از نوشته‌های بی سر و ته و بدون وجدان و لحن هواداری نویسندگان این سایت هست... خانم اشک ریز مهدی رحمتی اشتباهی کرد و تاوان اشتباهش را پس داد... شاید دچار سوتفاهم شد آنهم از درون فضایی که می دونیم چقدر زد و بند در آن وجود داره و طبعاً نمی دونیم در پشت پرده چه خبر بوده!!! ولی یک سوال از شما نویسندگان و مافیای سرخ: وجدانتان در زمینه فوتبالیست های محبوبتون کار نمی کنه؟؟ به نظر شما علی کریمی با مشتی که حواله داور کرد به یک ملت پشت کرد؟!!! یا وقتی لگدی حواله‌ی ساک تیم برانکو کرد؟!! یا زمانی که از تیم ملی قهر کرد و تمام رسانه‌ها تمام قد پشتش ایستادند و مربی وقت را مجبور به بازگشتش کردند!!! از این نمونه‌ها زیادند ولی متاسفانه فرهنگ هواداری در بین نویسندگان ورزشی - اوه کلمه بزرگیه برای چرک نویسان!!! چون بازی با کلمات و استفاده از جملات قراردادی که کاری نداره - به جایی رسیده که به خاطر منافع جمعی و موفقیت تیم محبوبمان چشممان را بر روی هر فساد و زد و بندی می بندیم چون مهم این است: تیم محبوبمان دو سال پیاپی قهرمان شود به هر قیمتی... و در آخر، مردم کارکرد رسانه رو متوجه می‌شن خانم اشک ریز... متاسفم
((
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۱۷
چی شد پس؟ چرا الان موافق بدوبیراه و فحش شدین ؟ مگه شما استقلالیا همونایی نبودید که بعد از هرمقاله توهین امیز ایشون به برانکو،پرسپولیس و کریمی ژست روشنفکری گرفتید و از اشک ریز دفاع کردین و رفتار و کامنت های هوادارای پرسپولیس رو نقد کردین؟لابد مرگ خوبه واسه همسایه!!!!!
۶
محمدرضا
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۲۰
به قدری این یادداشت و چک نویس مزخرف بود که اصلا حوصله نکردم تا انتها بخوانم. تنها در خصوص نویسنده محترم خانم شقایق اشک ریز میتونم بگم که برای حمایت از دروازبان مورد علاقه ات لازم نیست بقیه رقیبانو بکوبی تا به هدفت برسی.
۵
سجاد
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۲۱
خب بیرانوند مگه همه رفتاراش پخته بوده؟ کی بود که‌ یه هفته بعد قهزمانی‌تیمش به هوادارای خودی میگفت‌ ‘هواداری که ده سال تو خوابم‌همچین قهرمانی ای نمیدیدین.من فردا میرم’؟؟؟.شما به رفتار حرفه ای رحمتی توی این فصل اشاره میکردین هم بد نبود
۶
ویلی
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۳۴
متن بسیار خوبی بود....باید بهر بهونه چندوقت یه بار این ماجراها یادآوری بشه تا جوون ترا اشتباهات نسل قبلیو تکرار نکنن....سابقه بازی جام جهانی چند میلیارد میارزه برای یه فوتبالیست؟رحمتی خودویرانگری کرد با طناب قلعه رفت توچاه، رحمتی واقعن لیاقتشو داشت رکورددار بازی ملی و کاپیتان تیم کیروش بشه....
۶
استقلالیم با افتخااااااااااار
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۴۷
آقای مهریار،اولا من یادم نمیاد از ایشون طرفداری کرده باشم،ثانیا نویسنده ها هم نوشته های سیاه وسفید دارن،قرار نیست چون یه بار با مطلبشون موافق بودم به نوشته های دیگه شون انتقادی نکنم،این نوشته اگه در واکنش به صحبت خاصی ازطرف رحمتی نوشته میشد خیلی هم به جا بود چون هرچی گفته درسته ولی وقتی بی دلیل ویهویی چنین مطلبی نوشته شده واقعا بی ارزش وانتقاد آمیز
۳ ۱
لنگی ام جیگرم
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۸:۰۲
آقای نسبتاً محترم ، اولا که کامنت های شما موجوده پس حاشا فایده ای نداره . دوماً که بله ، حق با شماست : سفیداش مال شما نجیب زادگان آبی پوش پارسی ، ژن خوب‌ها ، دکتر مهندسا ، شما تاجیای کبیر و اصیل و شریف آسیا . سیاهاش هم مال ما لنگیای خبیث و شیطان پرست گدا گشنه وطن فروش بی سواد داعشی!عجب منطق منصفانه و عادلانه ای! من که دربست به راه راست هدایت شدم...
۱
ب
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۵۶
خسته نباشید
نویسنده یعنی این.
بدون تعصب به رنگ هر حقیقتی که مد نظرش هست رو بیان کنه.
به امید روزی که زامبی های قرمز و آبی جاشون رو به طرفدارهای اصیل سرخابی بدن.
۳
ریز گرد سرخ اسیا -خربین -ابو بکر بغدادی-مازیار زارع دروازبان -هدایتی رهبری فر
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۰۴
تو بیا درمورد کثافت کارها و تخلف های هدایتی برای پرسپولیس بنویس
۵ ۱
فرزاد مهریار
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۸:۰۱
ابوبکر بغدادی که مال شماهاست . شمایی که هموطنت رو ، به جرم هواداری از تیم رقیب تکفیر می کنی و شیطان پرست می‌خوانی
۴
&
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۱۶
خانم اشک ریز به جای مطالب توهین امیز و توهمی راجع به کریمی و برانکو بهتر نیست درمورد باند منصور عظیمی و فعالیت گسترده اش به خصوص تو دوره احمدی نژاد بنویسین؟
۶
!!!
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۱۷
کلاغ ریاکار عاسیا!
۴
مارال
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۱۹
چه عجب ی متن ضد ی استقلالی!!!!!
اما کلن دیگه خوشم از خودش و مقاله های چرتش نمیاد .
۵
یه ایرانی
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۱۹
و باز هم شقایق ....

استقلالی های گرامی
پرسپولیسی های عزیز

بیخودی احساساتی یا جو گیر نشین ؛ متنی هم ننویسین بر علیه همدیگه یا این .....

یادتون باشه چند روز پیش تمنی مزخرف نوشته بود درباره برانکو ایوانکوویچ و اون کلمه " سیرک " و پیش از آن هم متنی نوشته بود بر علیه علی کریمی . طبق روال گذشته این نویسنده که متنهاش پر از مالیخولیای متعفن هستش ؛ ربط همه هم میرسه به شغال پرتغالی .
انتقادات زیاد و سنگینی به این نویسنده و سایت شده ( طبیعتا این سایت هم علاقمند به جنجال و تعداد بالای بازدید کنندگان هستش ) و ظاهرا ایشون استقلالی هستش یا ادعای طرفداری استقلال رو داره.
بهش توصیه کردن چند مطلب بر علیه استقلال بنویسه ؛ بی ربط هم باشه اشکال نداره ؛ تا فردا منتقدین نگن بر علیه استقلال چیزی ننوشته .

البته لازم به ذکر هستش تا باد در بادبان مربی شغال تیم ملی میوزد از ایشان تا سرحد مرگ حمایت خواهد کرد ؛ همچین که مشخص شد ایشان رفتنی هستش و ریق رحمت رو سر کشیده ؛ منتظر نوشته های توهین آمیز نسبت به عشقشون کارلوس شغال هم باشین .
۵
كسري
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۴۵
بر
كسري
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۵۰
دمدمي مزاج تر و رياكار تر از كيسه تنان خودشونن.تا همين چندوقت پيش طرف بهترين نويسنده بود حالا شده اخي.تا بوده شما همين جور بودين ،همين دو سال پيش طرف رو براش بنر روزشمار زده بودين و صحبت از تمام شدن فراق ميكردين و اخر شد پيتزا فروش و با تيپا از اخورتون انداختينش بيرون الان هم شفر (گربه نره)شده كبير و از اين حرفها سال ديگه ديدن دارين.الان هم كه اين نويسنده شده چرت نويس.
۵
فرزاد مهریار
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۵۹
آقای نسبتاً محترم ، اولا که کامنت های شما موجوده پس حاشا فایده ای نداره . دوماً که بله ، حق با شماست : سفیداش مال شما نجیب زادگان آبی پوش پارسی ، ژن خوب‌ها ، دکتر مهندسا ، شما تاجیای کبیر و اصیل و شریف آسیا . سیاهاش هم مال ما لنگیای خبیث و شیطان پرست گدا گشنه وطن فروش بی سواد داعشی!
۳
استقلالیم با افتخاااااااااااار
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۹:۱۵
اگه موجوده نمونه بیارید،من فقط زیر پست مربوط به علی کریمی کامنت گذاشتم،اونم حرف خودمو زدم ایشونو تایید نکردم،مطلبشون در مورد کریمی کجا ومطلب الانش کجا،رحمتی مگه امروز کاری کرده؟مصاحبه ای انجام داده؟حرفی زده چی شده که این مقاله نوشته شده؟به نظرخودتون مسخره نیس؟
۲
استقلالیم با افتخاااااااااااار
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۹:۱۸
درضمن من هیچوقت به خودم اجازه نمیدم درمورد کسی که نظرش باهام مخالفه همچین صفاتی به کارببرم،برای خیلی از پرسپولیسیاش هم احترام قایلم ولی هستن پرسپولیسی هایی که هیچ بویی از ادب وشرافت نبردن نمونه ش زیر همین پست هم هست،البته که تو استقلالی ها هم همچین افرادی یافت میشه
۴
مارال
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۰:۰۲
آقای مهریار این خانم حتی ارزش بحث و دعوا ام نداره همه میدونن توهین های واضح ایشون و نسبت به پرسپولیس و ی سری آدم احمق اند که ازش ( از توهیناش ) حمایت میکنن ، من تا حالا ندیدم کاربر استقلایم با افتخار توهین های این خانم و تایید و حمایت کرده باشه و یا خیلی از استقلالی های باشخصیت ام تا حالا اینکار و نکردن و نخواهند کرد!
۴
sh
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۸:۳۴
متن که از لحاظ انشایی افتضاح بود...از لحاظ محتوایی هم با اینکه بنده خودم جزو اون دسته تاجی هایم ؛ که به شدت منتقد رحمتی و عملکردش هستیم..؛ فوق العاده ضعیف ؛سردرگم و سطحی بود...انگار نویسنده با مهدی رحمتی یه دفعه یه مشکل شخصی پیدا کرده...و وسط این همه مشکل در فوتبال و ورزش ایران یاد عملکرد و رفتار رحمتی افتاده...شاید هم پشت پرده یه چیزهایی شنیده که لازم دیده یه حمله ای به رحمتی بکنه...
۳
استقلالیم با افتخاااااااااااااار
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۹:۱۱
اگه موجوده نمونه بیارید،من فقط زیر پست مربوط به علی کریمی کامنت گذاشتم،اونم حرف خودمو زدم ایشونو تایید نکردم،مطلبشون در مورد کریمی کجا ومطلب الانش کجا،رحمتی مگه امروز کاری کرده؟مصاحبه ای انجام داده؟حرفی زده چی شده که این مقاله نوشته شده؟به نظرخودتون مسخره نیس؟
۲
shahab.ir
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۹:۱۷
چرا رحمتی...بهمین رحمتی اعث صعود ما به جام جهانی 2014 شد با خدتحافظی اش از تیم ملی ...وگرنه سانتر گل صعود بی صعود
۲
داود
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۹:۲۷
رحمتی بهترین دروازه بان حال حاضر ایرانه
۶
بهمن
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۰:۴۱
.......
AVA-86
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۱:۲۲
با اینکه پرسپولیسی ام اما به هیچ وجه دلیل نوشتن این مقاله بلند بالا برضد رحمتی رو توی این سایت درک نمی کنم. درسته رحمتی در سال های اخیر رفتارهای حاشیه ایی زیادی داشته اما دستکم این یکی دو فصل اخیر رفتارش توی استقلال زمین تا آسمون فرق کرده. خانم نویسنده بهتر بود قبل نوشتن این مقاله یک لحظه تصور میکرد کل این فصل جای رحمتی باتجربه حسینی احساساتی توی کل فصل توی دروازه استقلال قرار می گرفت. قطعا رتبه استقلال سوم نمی شد. دوم اینکه اصلا دلیل نوشتن همچین مقاله ایی برضد رحمتی چیه؟ دروازه بان باتجربه استقلال مگه توی روزها و حتی ماههای اخیر چیکار کرده که لایق اینطور نقد بی رحمانه ایی باشه؟ به نظر میاد خانم اشک ریز به دلیل نوشتن مطالب متعدد برضد برانکو، علی کریمی و پرسپولیس و اعتراض گسترده طرفداران پرسپولیس بهش تصمیم گرفت یه نفر از باشگاه استقلال رو برای ساکت کردن افکار عمومی بکوبه و گویا گزینه بهتری از رحمتی بخت برگشته پیدا نکرد
۶
خربین
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۱:۲۴
خانوم.. شما برو خونه بچه داریت رو بکن....
رحمتی فعلا از همه بهتره
۳
علیرضا
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۳:۰۵
این اشک ریزم یه چی تو مایه های علی سیاه لیدر طرفدار حجازی جایگاه 8 هستش.توهم فوتبال پاک و فاسد!!!مثلا" می خواد به پرسپولیسی ها نشون بده استقلالی نیست.پرسپولیسی ها اینو بدونین هیچ استقلالی شخص پرستی(از جمله اشک ریز)استقلالی محسوب نمیشه
۲
رامین
دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۹:۱۴
راستش طرفدار رحمتی نبودمو نیستم اتفاقا نقد به رفتارشم زیاد دارم، ولی اتفاقا جاش بینهایت خالیه برای جام جهانی، هنوز هیچ دروازبانی که بتونه به سرعت رحمتی واکنش نشون بده و در مواقع حساس بتونه با یه واکنش فوق العاده تیمو تو بازی نگه داره نداریم، حقیقی اصلا دروازبان خوبی نبود یه جورایی باخت به عراقو مقصرشو حقیقی میبینم، بیرانوند هم هرگز ازش واکنشای خارق العاده ای ندیدم، هرگز ندیدم تیمشو با یه واکنش خاص تو بازی نگه داره یا باعث بشه 3 امتیازو بگیرن، کلین شیت برای کل تیمه و اصلا معیار مناسبی برای سنجش خوبیه یه دروازبان نیست، در مورد این مقاله هم به نظر بیشتر دلخوریه نویسنده از رحمتیه که سالهاس تو دلش مونده و میخواسته حرفشو بزنه وگرنه دلیلی برای نوشتن این مقاله ی پروپیمون اونم این موقع نمیبینم
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر