فهرست
تیم ملی جوانان؛ حیاط خلوت سرمربیان ناکام
تیم ملی جوانان؛ حیاط خلوت سرمربیان ناکام

تیم ملی جوانان؛ حیاط خلوت سرمربیان ناکام

آی اسپورت - نیمکت تیم ملی جوانان ایران دوباره دستخوش تغییرات شده است و با توجه به انتخاب های اخیر برای نیمکت تیم ملی جوانان، ظاهرا هیچ برنامه ای برای این رده سنی وجود ندارد. داوود مهابادی در شرایطی سکان هدایت تیم ملی جوانان را برعهده گرفت که پرویز مظلومی این تیم را رها کرده بود.

فوتبال در این رده دارای اهمیت بالایی است و بازیکنانی که در این سن برای تیم ملی به میدان می روند، آینده های فوتبال را می سازند. برنامه برای فوتبال پایه قضیه مفصلی است که با یک سال و دو سال عملی نمی شود. یکی از معضل های فوتبال ایران چرخه ای بسته از سرمربیان هستند که ظاهرا حتما باید تیم داشته باشند.

تیم ملی جوانان ابتدا در اختیار سیروس پورموسوی بود که ظاهرا برنامه هایی را برای تیم ملی داشت و کنار همین برنامه ها برای اجرایی کردن آن ها نیاز به امکاناتی داشت و همین اتفاقات باعث شد تا شرایط همکاری برای پورموسوی و تیم ملی جوانان مهیا نشود.

پس از این اتفاقات گزینه های زیادی برای هدایت تیم مطرح شد. مسئولان از رحمان رضایی برنامه گرفتند و قرار بود پرویز مظلومی هم به عنوان مدیرفنی در این تیم فعالیت کند. اما به دلایل نامعلومی پرویز مظلومی را سرمربی کردند و به رحمان پیشنهاد مربیگری دادند. این در حالی است که برنامه را از سرمربی می گیرند، نه مربی... رحمان با شرایط جدید راضی به ماندن نشد. برای یک روز اسم سهراب بختیاری زاده به عنوان سرمربی به گوش رسید اما قدرت نفوذ حامیان پرویز مظلومی از نفوذ معرف سهراب بیشتر بود و کار را به مظلومی دادند.

پرویز مظلومی هم که ظاهرا برنامه خاصی برای این تیم نداشت کار خاصی را برای جوانان انجام نداد و برای این تیم فقط اردوی آماده سازی برگزار کرد که همان هم به دلیل لغو مسابقات انتخابی جام جهانی ثمره ای برای تیم نداشت. اما پرویز هم با رسیدن پیشنهاد استقلال تعلل نکرد و تیم ملی را رها کرد.

بعد از مظلومی تیم جوانان را به مهابادی ای دادند که بهترین دستاوردش موفقیت با گهر دورود در لیگ دسته یک بود و در سال های آخر مدام روی نیمکت های مختلف تیم های لیگ یکی می چرخید. حمید درخشان را هم به عنوان مدیرفنی تیم انتخاب کردند. با لغو بازی های قهرمانی آسیا حمید درخشان هم کار را رها کرد و به دعوت نفت مسجدسلیمان جواب مثبت داد اما او را ظهر انتخاب کردندو شب کنار گذاشتند!

حالا هم با رسیدن پیشنهاد شاهین، داوود مهابادی تیم ملی جوانان را رها کرد. آیا بهتر نیست یک سرمربی جوان و با انگیزه که برنامه های مفصل برای هدایت جوانان ایران را دارد، سرمربی این تیم شود؟ تیم ملی جوانان، آینده فوتبال ایران است و باید تامین کننده نیروی انسانی فردای تیم ملی باشد. با این تیم بلاتکلیف، چه آینده ای می توان برای فوتبال ایران متصور شد؟

طرفداری

۲ ۱  
آی اسپورت
2021-03-10 21:02:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
سینا
پنجشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۹، ۱۰:۵۱
برای مشتی دلار چه کارها که نمیکنن واقعا تیم ملی جوانان کمتر از شاهین بوشهره(با احترام به تیم بوشهری) ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر