فهرست
ضعف لاماسیا کار والورده را دشوار می‌کند
ضعف لاماسیا کار والورده را دشوار می‌کند

ضعف لاماسیا کار والورده را دشوار می‌کند

آی اسپورت- یوردی امبولا آخرین ستاره‌ای از آکادمی جوانان بارسلونا بود که به او اجازه دادند برود. سطح این بازیکن کاملا نشان می‌دهد که لاماسیا در سال‌های اخیر به اندازه‌ای که باید در سطح بالا کارش را دنبال نکرده است.

صبوری سران باشگاه برای جذب بازیکن از آکادمی فوتبال کم شده و هزینه‌های جذب بازیکن جدید هم بالا رفته است. این موضوع باعث شده بارسلونا در سال‌های اخیر از نظر بازیکن دچار مشکل باشد و همان طور که دیده شد در فصلی که گذشته به خاطر نداشتن نیمکتی قوی در بسیاری از بازی‌ها ضربه خوردند. از روزهایی که لاماسیا بازیکنانی مانند اینیستا و ژاوی را تولید می‌کرد گذشته و اخیرا در مطبوعات کاتالونیا از لاماسیا و سیستم تولید بازیکن انتقاداتی زیادی شده است. حتی بازیکنانی که با امید رشد به تیم‌های دیگر قرض داده شدند هم نتوانستند انتظارات را برآورده کنند، بازیکنانی مانند تیو و دلوفو. از بازیکنانی که محصول خوب آکادمی بودند و به امید دوباره خریدنشان به تیم‌های دیگر فروختند بازیکنانی مانند تیاگو آلکانتارا و هکتور بیرین هستند که این روزها باید برای بازگرداندنشان تلاش زیادی کنند و احتمال موفق نشدنشان هم بیشتر است.

طبق نظر مشترک بیشتر کارشناسان فصل گذشته بارسلون به خاطر نیمکت ضعیف‌تر نسبت به رئال مادرید قهرمانی در لالیگا را از دست داد و از طرفی رئال هم به پشتوانه نیمکت قدرتمند توانست فصلی درخشان داشته باشد. با‌ آمدن ارنستو والورده او حالا برای شروع کارهای پیچیده‌ای در باشگاه خواهد داشت و مهم‌‎ترینشان هم سامان دادن به نیمکت و ترکیب تیم است. انریکه تجربه ناموفقی در خرید چند بازیکن داشت و هرگز نتوانست آن طور که توقع داشت از بازیکنانی مانند الکس ویدال‏‌، اومتیتی و دینیه بهره ببرد. جدا از این بازیکنانی مانند ژاوی و دنی آلوس از تیم جدا شدند که هنوز هم باشگاه جانشینان مناسبی برایشان پیدا نکرده است. در نتیجه از ابتدایی‌ترین کارهایی که والورده باید انجام دهد مرتب کردن ترکیب تیم چه در زمین و چه روی نیمکت است که با توجه به ضعف لاماسیا و اوضاع مالی باشگاه به نظر کار سختی دارد.

 

۳    
آی اسپورت
2017-06-18 18:35:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر