فهرست
سه ربع قرن حیات؛ آبی ها در دوران کهنسالی
سه ربع قرن حیات؛ آبی ها در دوران کهنسالی

سه ربع قرن حیات؛ آبی ها در دوران کهنسالی

آی‌اسپورت- استقلال در سالگرد هفتاد و چهارسالگی اش در سراشیبی کهنسالی حرکت می کند. پنج هفته از مسابقات لیگ گذشته و آبی های پایتخت تنها سه امتیاز برای خود اندوخته اند. علیرغم بازیکنان جوانی که این فصل به استقلال کوچ کرده اند، اما این تیم با یک مربی عصبی و متشنج هر چه «می ریسد پنبه» می شود. استراماچونی یک مربی تندخو و پرخاشگر است و آنقدر بی تجربه که ترجیح می دهد با ژست های «آلن دلونی» کنار خط حرکت کند و داد و بیداد راه بیندازد. چه استقلالی ها دوست داشته باشند چه نداشته باشند عاقبت تیم شان با این مربی عصبی خیلی خوشایند نیست. از همان هفته اول که استرا صندلی های کنفرانس مطبوعاتی را به هم ریخت و با عصبانیت از پاسخگویی به سوالات خبرنگاران طفره رفت، می شد روزهای تاریک تری را برای استقلال متصور شد. انتقال همین تنش ها و خشم ها از کنار زمین به بازیکنان سبب شده که آبی ها تمرکز لازم برای حفظ نتیجه و ارائه یک بازی حساب شده و روان نداشته باشند.

نیمکت استقلال هم یک نیمکت خنثی و فارغ از دغدغه های فوتبالی است. زمانی که استرا داد و فریاد راه می اندازد جواد زرینچه روی نیمکت تیم نشسته و بطری آب معدنی را باز می کند و آب می خورد. زرینچه برای سرپرستی این تیم چهره ایده آلی نیست. نه کاریزمای لازم را دارد نه اصول مدیریت بلد است. در صحنه اخراج سرمربی تیم، جواد زرینچه در دورترین فاصله ایستاده و به اتفاقاتی که رخ می دهد نگاه می کند و شجاعیان با داور مسابقه «چک و چونه» می زند. بی دلیل نیست که مرتضی تبریزی پس از تعویضش با خشم و خصم به وسایل نیمکت لگد می زند و آب از آب تکان نمی خورد.

بنابراین پس از هر شکست و ناکامی دار و دسته رسانه ای استقلال پس از چند ساعت سکوت، یک حمله نصف و نیمه را آغاز می کنند و در شیپور تیم ما حکومتی نیست و وزیر قرمز است و داور مقصر بود می دمند غافل از اینکه با تزریق توهم مظلومیت به تیم؛ کادر فنی و بازیکنان، خود را کاملا بی نقص دانسته و علت نتیجه های بد را خارج از چارچوب فوتبال می دانند. کاش می شد پیش بینی کرد استراماچونی نیم فصل اول را تمام می کند؟

۷ ۲  
آی اسپورت
2019-09-26 21:28:00
نظر دهید

۲ نظر
مازیار
پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۸، ۲۳:۱۷
اره اقای خبرنهار تقصیر‌ استراماچونیه تقصیر شفره تقصیر‌منصوریانه تقصیر قلعه ومظلومیه که تیم هرسال تیکه پاره میشه و‌مجبور‌میشه هرسال یه تیم جدید بسازه و تیم‌رقیب هم هرسال با کمترین تغییرات به کارش ادامه میده در صورتی که تصمیم گیر برای هردوتیم وزارت هستش...بخاطر مظلوم نمایی های بیخودی هستش که از شروع دولت روحانی ‌و وزرای رنگیش استقلال رنگ صدر‌ رو ندیده
بله خبرنهار محترم همه اینا اتفاقیه و ما متوهم هستیم
۲
Fem
پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۸، ۲۳:۴۴
احسنت
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر