فهرست
جهانبخش – ناپولی؛ شاید وقتی دیگر
جهانبخش – ناپولی؛ شاید وقتی دیگر

جهانبخش – ناپولی؛ شاید وقتی دیگر

آی اسپورت – 4 سال قبل، وقتی یک فصل از حضورش در ان‌ای‌سی نایمخن می‌گذشت و البته به ستاره این تیم هلندی بدل شده بود، با سوال‌های متعددی از سوی رسانه‌ها مواجه می‌شد. رسانه‌هایی که برای انتقال علیرضا جهانبخش به تیمی بزرگتر از ان‌ای‌سی نایمخن عجله داشتند و به هیچ وجه صبور نبودند. علیرضا اما صبرش بیشتر از رسانه‌ها بود. او وقتی ان‌ای‌سی به لیگ یک هلند سقوط کرد، در حالی که از چند تیم مطرح لیگ برتری هلند پیشنهاد بازی داشت ترجیح داد در شهر نایمخن بماند و دومین فصل حضورش در ان‌ای‌سی را تجربه کند. تصمیمی که با انتقاد خیلی از رسانه‌ها مواجه شد اما انگار جهانبخش 19، 20 ساله فکر بهتری در سر داشت. یک فصل رویایی برای علیرضا در ان‌ای‌سی سپری شد. او در دسته یک هلند عملکرد درخشانی ارائه داد. آنقدر گل زد و پاس گل داد که بهترین بازیکن فصل شد. جایزه گاو طلایی را دریافت کرد، آن هم از دستان مربی بزرگی چون لوییس فان خال. برای علیرضا انگار وقت جدایی فرا رسیده بود. او دیگر در ان‌ای‌سی نماند، حتی وقتی این تیم به لیگ برتر صعود کرد. علیرضا به پیشنهاد آلکمار پاسخ مثبت داد. پیراهن این تیم را پوشید و قرارداد 5 ساله‌اش را امضا کرد.

جهانبخش پس از درخشش در پیراهن آلکمار، وقتی با سوالی درباره انتقال به تیمی بزرگتر مواجه شد اینگونه پاسخ داد: «می‌خواهم پله به پله پیشرفت کنم. قدم بزرگ بر نمی‌دارم. بهتر است گام هایم را آهسته و پیوسته بردارم.» همین اتفاق هم رخ داد. فصل اول که گذشت بازهم جهانبخش در آلکمار ماند. او فصل دوم را هم با پیراهن این تیم سپری کرد، آن هم در شرایطی که یک پیشنهاد جدی از لیگ انگلیس در دست داشت. او حالا سومین فصل متوالی حضور در آلکمار را پشت سر می‌گذارد، با این تیم شرایط مناسبی را تجربه می‌کند و البته مثل چند فصل قبل در زمره بازیکنان کلیدی و برجسته این باشگاه قرار دارد.

گل‌هایی که جهانبخش در این فصل به ثمر رسانده را کنار پاس گل‌هایی که او برای هم تیمی‌هایش مهیا کرده بگذاریم به درخشش او پی می‌بریم. بی‌شک جهانبخش این فصل شاید درخشان‌ترین فصل حضور خود در هلند را سپری می‌کند و همین باعث شده تا چند تیم مطرح برای جذب بهترین پاسور اردی‌ویژه اقدام کنند. تیم‌هایی که جدی‌ترین آنها ناپولی است.

ناپولی بالاتر از یوونتوس به صدر جدول رده‌‌بندی سری آ تکیه زده و از بازیکنان مطرحی همچون کایخون، مرتنز، اینسینیه و میلیک در فاز تهاجمی سود می‌برد. مدیر ورزشی این باشگاه درباره جذب جهانبخش صحبت کرده و از اقدام ناپولی برای به تور انداختن بال راست آلکمار پرده برداشته. آن هم در نقل و انتقالات زمستانی و با رقم 8/6 میلیون یورو.

علیرضا اما نمی‌خواهد قدم‌هایش را بلند بردارد. حضور در ناپولی شاید قدم بلندی باشد، حداقل در این برهه زمانی که جام جهانی در پیش است و جهانبخش می‌خواهد همچنان شرایط مطلوب خود را در تیم ملی حفظ کند. او در تیم کی روش به بال راست اصلی تبدیل شده و از سایر رقبای خود سبقت گرفته. علیرضا این موقعیت را حدود سه سال است که به دست آورده و به همین راحتی‌ها نمی‌خواهد از دست بدهد. بخصوص که می‌داند اگر کمی دیر بجنبد یا تصمیم اشتباهی بگیرد بازیکنان دیگری هستند که بیایند و جایگاه او را بگیرند.

از طرفی حضور در دومین جام جهانی به تجربیات جهانبخش اضافه می‌کند و البته انجام یکی دو بازی درخشان می‌تواند پیشنهادهای دیگری هم به دست او برساند. همین دلایل شاید باعث شود تا علیرضا فعلا قید جدایی از آلکمار را بزند. او شرایط سختی در آلکمار ندارد، با فوتبال هلند آشنا شده و اگر به پیشنهاد ناپولی پاسخ مثبت هم ندهد نباید خرده‌ای از او گرفت. علیرضا که امیدوار است در جام جهانی یکی از بازیکنان کلیدی تیم ملی باشد، همه چیز را به تابستان آینده موکول کرده. او همچنان به دنبال ادامه بازی برای آلکمار است و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، در زمستان از این باشگاه جدا نخواهد شد. اگر دیدید پیشنهاد ناپولی رسمی شد اما علیرضا جهانبخش تصمیمی برای جدایی از آلکمار در نقل و انتقالات زمستانی نگرفت چندان تعجب نکنید. او می‌خواهد بماند و فوتبال خود را همچنان در لیگ هلند ادامه بدهد. او در آلکمار خوشحال است و می‌خواهد فصل را با کسب یک عنوان قهرمانی همراه این تیم به پایان برساند. به خصوص که آلکمار شرایط مطلوبی در لیگ دارد و در جام حذفی هم به مراحل بالاتر رسیده. این برنامه جهانبخش برای آینده‌اش در رده باشگاهی است. قدم بعدی فعلا نه. این خلاصه وضعیت او در روزها و احتمالا ماه‌های آینده است.

 

ایران ورزشی

۵ ۲  
آی اسپورت
2017-11-16 11:13:00
نظر دهید

۲ نظر
پیام
پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶، ۱۱:۵۱
ایندفعه کیروشی پور فهمیده قضیه سردار و بارسا و رئال لوث شده رفته سمت جهانبخش....
یاشار
پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶، ۱۶:۳۹
سالهاست ایتالیا زندگی میکنم، هرروز هم گاتزتا و توتتو اسپورت و ... رو‌میخونم. تلویزیون اسکای هم دارم، بخدا حتی یک بارهم اسم جهانبخش رو نه خوندم، نه شنیدم. بازیکن خیلی خوب و پسر گلیه، ولی این خبرها از کجا در میاد من نمیدونم بخدا
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر