فهرست
آیا زنوزی با ما شوخی می‌‎کند؟
آیا زنوزی با ما شوخی می‌‎کند؟

آیا زنوزی با ما شوخی می‌‎کند؟

آی اسپورت - شاید گزاف نباشد اگر بگوییم با اظهارات مالک تراکتورسازی پس از شکست برابر پیکان، رکورد بی‌منطقی در تاریخ معاصر فوتبال ایران شکسته شد! محمدرضا زنوزی مطلق که پس از باخت به سپیدرود تیمش را ناشیانه به حاشیه کشاند و تمرکز را از سرخپوشان تبریزی گرفت، این بار نیز شکست برابر پیکان را بر نتافت و بهانه‌هایی گرفت که به راستی موجب حیرت است. بعد از حوادث رشت، او می‌توانست امور فنی و انضباطی را به زیرمجموعه‌اش بسپارد. در این صورت بدون کشیده‌شدن بحث به بیراهه‌هایی مثل شرط‌بندی و تبانی، تراکتور فرصت داشت پیکان را ببرد و جبران فاصله ۳ امتیازی با پرسپولیس را به بازی رودررو در تبریز موکول کند اما آدم تمامیت‌خواهی که ظرف کمتر از یک فصل ۳مدیرعامل و ۳سرمربی عوض کرده، طبیعتا طاقت سکوت و عاقبت‌اندیشی ندارد. او عنان اختیارش را به هیجانات آنی و القائات کور کانال‌های هواداری سپرده و هر لحظه بیش از قبل از منطق سازمانی و حرفه‌ای‌گری فاصله می‌گیرد. می‌گویند بعد از بازی با پیکان، در جمعه‌شب تلخ تبریز بیش از ۵۰ نفر زخمی شده‌اند؛ کاش جناب زنوزی توضیح می‌داد چقدر از خون این آدم‌های بی‌گناه پای او و موضع‌گیری‌های نسنجیده و تفرقه‌افکنانه اوست؟ بیایید نگاهی دوباره به آخرین مصاحبه آقای مالک بیندازیم تا ببینیم وقتی از بی‌منطقی سخن می‌گوییم، دقیقا از چه چیزی حرف می‌زنیم!

نفت و راه‌آهن دو قهرمانی از پرسپولیس گرفتند

زنوزی می‌گوید: «تیم‌هایی مثل سایپا و پیکان را چرا بدون هوادار در لیگ نگه می‌دارند؟ این تیم‌های تهرانی را نگه داشته‌اند تا نتایج خودشان را در پایتخت رقم بزنند». به‌عبارت ساده‌تر زنوزی معتقد است  که امثال سایپا و پیکان فقط در لیگ هستند تا سور و سات قهرمانی‌های پرسپولیس و استقلال را فراهم کنند. او این جملات حیرت‌انگیز را فقط 2 هفته بعد از آن به زبان می‌آورد که سایپا در ورزشگاه آزادی از استقلال امتیاز گرفت و وینفرد شفر را تا مرز برکناری پیش برد. حالا بماند که تلخ‌ترین اخراج عمر مرحوم ناصر حجازی بعد از باخت ۴-۳ برابر همین سایپا اتفاق افتاد. کاش محض رضای خدا فقط یک نفر در تبریز پیدا شود و به آقای زنوزی توضیح بدهد پرسپولیس قهرمانی لیگ سیزدهم را به‌خاطر تساوی۲-۲ برابر راه‌آهن در هفته ۲۹ از دست داد و قهرمانی لیگ پانزدهم را هم به‌دلیل شکست ۲-۰ برابر نفت تهران در هفته ۲۸ آن سال از دست رفته دید. راه‌آهن و نفت تهران هر کدام یک قهرمانی از پرسپولیس گرفتند، هر دو هم بی‌هوادار بودند، در بازی راه‌آهن علی علیپور خوش درخشید و در بازی نفت تهران جلال حسینی و بیرانوند و وحید امیری عالی بودند؛ این همه خودی برای آتش انداختن به تالار افتخارات. امروز نه راه‌آهنی در کار است و نه نفتی، اما داغ ۲ قهرمانی پر کشیده بر سینه سرخ‌ها می‌سوزد آقای «مهندس» زنوزی!

گسترش‌فولاد؛ مثال نقض

با تمام این اوصاف بارها در نقد ادامه فعالیت امثال سایپا و پیکان صحبت شده و همین رسانه‌های پایتخت‌‎نشین که ظاهرا مورد اعتماد آقای زنوزی نیستند، به دفعات فلسفه پوچ این قبیل تیم‌های فاقد هوادار را یادآوری کرده‌اند. پس حداقل در این بخش با زنوزی موافقیم، اما سؤال اینجاست که اگر ایشان معادله «حیات به شرط هوادار» را قبول دارد، چرا تیمی به نام گسترش‌فولاد را متولد کرد و سال‌ها خرج آن را داد؛ درحالی‌که هرگز حتی ۵۰۰ نفر هم به هواداری از این تیم در استادیوم حاضر نشدند؟ همان سال‌ها زنوزی می‌توانست دارایی‌اش را در اختیار تیمی مثل ماشین‌سازی قرار بدهد که ریشه‌های ستبری در تبریز داشت. البته که آن ماشین، این ماشین عاریه‌ای و بی‌هویت بنا شده بر امتیاز مجعول گسترش‌فولاد نیست. آن ماشین رفت، محو شد.

«مهندسی» یعنی چی؟

امسال هر کجا قافیه به تنگ آمده، زنوزی از «مهندسی نتایج» سخن به میان آورده است. شرمنده اما به‌نظر می‌رسد او صرفا یک کلمه شنیده و چون از ترکیب آن خوش‌اش آمده، مدام در حال تکرار این عبارت است. کاش مالک تراکتورسازی توضیح بدهد که اشتباه محمدرضا اخباری روی تنها حمله پیکان و شکست تراکتورسازی کجایش معنای مهندسی می‌دهد؟ شما گلری را که ۷ کلین‌شیت متوالی داشت بعد از یک باخت بیرون کردید و میدان را به دروازه‌بانی سپردید که 2 سال از آخرین بازی‌اش می‌گذشت؛ این وسط تقصیر بقیه چیست؟ زنوزی بعد از بازی رفت پرسپولیس و تراکتورسازی گفته بود قهرمان لیگ مشخص شده و بقیه باید برای دومی بجنگند. حالا که تراکتور چهارم شده اما مالک این باشگاه حرفش را اصلاح کرده و گفته ۳تیم اول از قبل معلوم شده بودند و بقیه باید تلاش کنند چهارم شوند. بالاخره دامنه این مهندسی چند تیم را در بر می‌گیرد؟ یک‌بار برای همیشه مرز این جعل تاریخی را برای ما عوام‌الناس روشن کنید تا الکی جوش نخوریم!

یک نفر نه، یک باور

مسئله اصلا شخص زنوزی نیست؛ مسئله تشدید روزافزون این باور خطرناک است که اگر ما موفق نشدیم، قطعا دلیلش عاملی بیرون از مجموعه خودمان است. حتما علیه ما توطئه شده، حتما دست‌های پشت پرده در این ناکامی دخیل‌اند و حتما پای نیرنگ و دسیسه‌ای در میان است. این سرزمین سال‌هاست که از ناحیه همین تفکرات «دایی جان ناپلئونی» آسیب دیده و حالا انگار فصل تازه‌ای از آن در فوتبال کلید خورده؛ فصلی خطرناک‌تر از همیشه که بدبختانه به سوءظن‌های قومیتی هم آمیخته شده و راه به جای خوبی نمی‌برد.

نگران تراکتور هستیم

واقعیت آن است که در اغلب موارد سرنوشت باشگاه‌های ایرانی با مالکیت یک‌نفره و پرسروصدا چندان خوشایند نبوده است. خرده آبراموویچ‌های وطنی در این سال‌ها میراثی جز خسران به جا نگذاشته‌اند. راه‌آهن با بابک زنجانی از میان رفت، داماش گیلان با امیر منصور آریا از هم پاشید، استقلال اهواز با برادران شفیع‌زاده به یک «خاطره» تبدیل شد و امثال ابومسلم و شیرین‌فراز و گهر دورود و دیگران هم با مالکان کمتر شناخته‌شده همین مسیر را پیمودند. حتی حضور حسین هدایتی در پرسپولیس یا ملوان هم هیچ‌گاه منشأ خیر نشد و بخت یار سرخ‌های تهرانی است که هرگز سهام این تیم به هدایتی انتقال نیافت، وگرنه خدا می‌داند امروز چه اتفاقی رخ می‌داد. البته که غرض به هیچ‌وجه مقایسه شخصیت حقیقی و حقوقی زنوزی با مالکان نامبرده نیست. مسئله فقط قیاس سبک مدیریتی زنوزی با آنهاست؛ آنجا که مالک تراکتورسازی هم همانقدر پرسروصدا، جاه‌طلب و عجول نشان می‌دهد. این به‌شدت باعث نگرانی است که زنوزی قهرمان نشدن احتمالی تراکتور در همین نخستین فصل سرمایه‌گذاری‌اش را تحمل نمی‌کند و زمین و زمان را به هم می‌دوزد. با این اوصاف اگر او2 سال دیگر هم خرج کرد و توپ به مرادش نچرخید، تکلیف چیست؟ آیا تراکتور را با این همه هزینه و تعهد ایجاد شده رها می‌کند و سراغ زندگی‌اش می‌رود؟ یا یک لشکر دیگر از متهمان خبیث و نامرئی برای توجیه ناکامی‌ها ردیف می‌کند و هزار کدورت و بدبینی دیگر راه می‌اندازد؟ وا مصیبتا اگر عاقبت این تب تند، دلسردی زودهنگام باشد.

همشهری ورزشی

۵۹ ۲۸  
آی اسپورت
2019-04-23 16:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲۸ نظر
سلام
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۷:۰۹
هرکی نگران تراکتور میتونه باشه ، غیر از تو، قلم فروش.
زنوزی
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۷:۱۹
سلام.بنده همچنان برمواضع قبلی خود اصرار خواهم داشت.شماهم اینقدر ازمهندسی مطالب استفاده نکنید.مردم آذربایجان تمام امیدودلخوشی شان به این تیم است.کمک کنید امیدشان ناامید نگردد.باسپاس محمدرضازنوزی مطلق اردیبهشت۹۸
۶
خوزستان
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۷:۲۶
بسیار زیبا نوشتی جناب بهروش.بخصوص اونجایی که نوشتی زنوزی دوست داره کلمه مهندسی رو زیاد بکار ببره با وجودی که چندان متوجه معنیش نیست. دمت گرم
چهارچرخ
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۷:۲۹
کل افتخار ۵۰ ساله چهارچرخ یه قهرمانی تو حذفی هست که اونم از صدقه سری علی کریمی تو این تیمه اونوقت این متوهم های بی منطق خودشون رو با پرسپولیس مقایسه میکنن کاش میشد نتایج رو یجوری مهندسی کرد که اینا برمیگشتن به خاستگاه اصلیشون لیگ یک
مهدی
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۰۰
اقا ما نخوایم شما نگران ترکتور باشید کی باید ببینیم ؟ شما ترکتور با راه اهن . شیرین فراز و غیره مقایسه می کنید . مقایسه دریاچه با اقیانوس ؟ حتی دو تیم پایتخت هم با ترکتور قابل مقایسه نیستن . وگرنه خیلی وقت پیش دو تیم پایتخت خصوصی شده بودن . هیچ کس طالب دو تیم پایتخت نیست . وگرنه حتی برای مطرح شدن اسمشون رو توی روزنامه می دید . اخه یک نفر امده بگه دو تیم پایتخت رو به من بفروشید . حاج زنوزی اگه دو تیم پایتخت مفت بدن بهش هم نمی خواد . ازش خواهش کنند که تو خدا بیا این دو تیم رو مفت بدیم به شما حاج زنوزی قبول نمی کنه . ولی پول فوق العاده زیادی برای خرید ترکتور خرج کرده . برای همین هستش که هوداران ترکتور ایشون رو فوق العاده زیاد دوست دارند . حاج زنوزی خودشو هوادار ترکتور می دونه نه مالک ترکتور . و همیشه گوشزد می کنه که مالک باشگاه هودارن ترکتور هستن نه شخص حاج زنوزی . این رو همیشه تکرار می کنه . و اینکه شما انتضار داشته باشید که حاج زنوزی مثل یک مالک رفتار کنه کاملا غیرممکن هستش . حاج زنوزی با هوداران ترکتور از نزدیک در ارتباط هستش . و اکثریت هوداران ترکتور چیزی بخوان حتما بهش عمل می کنه . اخراج فروزان هم اشتباه یا درست . با نظر اکثریت هوداران ترکتور و تصمیم حاج زنوزی صورت گرفته . حمله شما حاج زنوزی حمله به تصمیم جمعی هودارن ترکتور هستش که حاج زنوزی اجرا کرده . پس کمی دقت کنید چون هوداران میلیونی ترکتور همشون پشت باشگاه و حاج زنوزی هستن حاج زنوزی هر تصمیمی بگره کاملا توسط هودارن ترکتور تایید میشه .
خسته
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۲:۰۹
دوست عزیز وقتی میگن متوهم هستید بهتون بر میخوره.
وقتی از چیزی اطلاع نداری مگه مجبوری اظهار نظر کنی که همه به ریش نداشته ات بخندند؟
پرسپولیس و استقلال مشتری نداشت؟
اون همه جنجالی که سر واگذاری و مزایده بود رو توی رسانه ها ندیدی و نخوندی؟ با کلی فیلتر و حذف کلی از متقاضیان سه نفر رسیدن پای مزایده که رقم های نجومی هم حاضر بودند بدن، اما نهایتا سازمان خصوصی سازی مخالفت کرد! چرا الکی دهنت رو باز می کنی و در مورد چیزی که اطلاع نداری صحبت می کنی. حداقل مطالعه روزانه ات رو بیشتر کن که در جریان اخبار باشی!
در ضمن، باهات موافقم، دو تیم پایتخت با تراکتورسازی قابل مقایسه نیستند. چون در این چهل پنجاه سال سابقه فعالیتی که دارند هر کدوم بارها قهرمانی لیگ و جام های مختلف رو دارند و بارها در رقابت های آسیایی به مراحل نهایی رسیدند و ده ها افتخار دیگه. اما تراکتور؟! فقط یک قهرمانی جام حذفی و ولاغیر!
حتما تا فینال آسیا هم رسیدیم سال پیش با کمک فدراسیون بوده؟
البته بله در زمینه هزینه قابل مقایسه نیستند. پرسپولیس و استقلال با پول اسپانسر و کمک های مالی هواداران اداره میشه دو ساله و تراکتور از جیب یه بنده خدایی....!
همچین میگید تیم های حکومتی و پایتخت انگار ما گاگولیم و یادمون رفته که تیم شما تا همین سال پیش (و چه بسا همین الان) با پول و هزینه سپاه اداره میشد و هر چی بازیکن تاپ لیگ بود رو به زور و با تهدید می بردند توی تراکتور برای خدمت سربازی! حالا چند ماهه یه بابایی داره تیم رو با پول (ظاهرا) شخصی اش اداره می کنه زبون در آوردید؟
تیمی هم اگر حکومتی باشه و حمایت حکومت رو داشته باشه مطمئنا تراکتوره!
چه گلی زدید به فوتبال این مملکت که اینقدر ادعا دارید؟
چه چیزی اضافه کردید به فوتبال ایران که اینقدر روده درازی می کنید؟
به جای اینقدر سر و صدا و هیاهو به اندازه یک جو مرد باشید و مثل مرد از تیمتون حمایت کنید و براش وقت بذارید و هزینه کنید و بازیکنانتون رو تشویق کنید تا پنج ده سال آینده بتونید نتیجه اش رو ببینید و لذت ببرید.
مرد بودن به داشتن چهار تا تیکه .... توی شلوار نیست. رفتار و کردارتون رو درست کنید.
والسلام
ب
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۰۶
.....به تو نیومده مردک.مگه چنذ هفته پیش نگفته بودی چرا این تراکتور رو دوس نداری پس از همنون منطقت کمک بگیر نگرانیت بر طرف میشه .کاری با حرفهای زنوزی ندارم ولی دیگه هر بچه ای میفهمه فساد رو تو فوتبال ایران وجود داره اخه بی شرف مگه یادت رفته بازی نفت سالی که سپاهان رو تو شش هفته از زیر کشیدن صدر مگه یادت رفته قضاوت ترکی رو تو بازی استقلال تراکتور سالی استقلال با یک امتیاز بیشتر قهرمان شد بی شرف تاریخ مطالعه کن دو باری که تراکتور تا یک قدمی قهرمانی رفت چطور از دستش داد شرف داشته باشید یکم .هر چند بایدم یادت بره چون تو و سایتهایی مثل این سایت خودتون هم بخشی از فسادید
فرهاد
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۱:۱۳
جوجه عرضه نداشتید قهرمان شوید تهمت های مسخره زدید سپاهان سرور ابدی تراکتور برای 6 برد نیازی به فدراسیون نداشت سرورت از این شاهکارها زیاد کرده اخه هوادار تراکتور را چه به اظهار نظر در مورد بهترین تیم تاریخ ایران برو برای هواداران سپید رود رجز بخون که تیم 6 تایی 3 تا گل بهتون زد
۸
Majid
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۲۹
به نظرم ولش کنیم به حال خودش بهتره :|
۶
یاشاسین تراکتور
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۲۹
نویسنده نامحترم چرا اینقد سوزش چرا اینقد عقده چرا اینقد دشمنی مرتیکه وقتی داری راجع به تراکتور و زنوزی حرف میزنی دهنتو آب بکش همین والسلام
یاشار
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۹:۱۹
اولا این بهروش پانفارس متوهم و خبرناهار چرا باز در مورد تراختورکبیر مطلب نوشت مگه نگفتیم نا مقدس تراختور کبیر و به دهن ناپاکت نیار؟
دوما مگه شما نمیگفتی تراختور و دوست نداریم الان نوشتی نگران تراختور هستیم؟!!! ماذا فاز؟
میلاد
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۹:۲۴
راه دور نرو داوری همین دو بازی قبلی تراختور مقابل سپیدرود و پیکان و بررسی کنید بفهمید مهندسی نتایج یعنی چه. تازه این بازیهایی است که تراختور باخته بازیهای قبلتر و داوری اش روبررسی کنید ببینید چندتا پنالتی واضح تراختور و نگرفتن وچقدر داوری بر علیه تراختور بوده.
سپیدررود: پنالتی تراختور گرفته نمیشه،گل دوم سپیدرود خظا بود، گل سالمی که استوکس زد به اشتباه آفساید اعلام شد. شرط بندی وگل خوردنهای مضحک فروزان بماند
پیکان: حداقل سه صحنه مشکوک به پنالتی که دو صحنه اش پنالتی واضح بود پنالتی دقیقه 30 برای تراختور و پنالتی نیمه دوم. و آفساید اعلام شدن اشتباه تک به تک ساسان انصاری
فرهاد
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۱:۲۱
اره مخصوصا دو گل مردود تراکتور جلو سپاهان گل خطای انها برابر پدیده و 6 امتیاز اهدایی ماشین سازی این می شود 10 امتیاز از امتیاز تراکتور کم کن می شود مدعی سقوط
Saeed
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۹:۳۰
باز که هار شدی بهروش امیر مافیا حسابتو شارژ کرده پاچه بگیری تو نوکر نوکر زنوزی هم نمی‌شی قلم به مزد مزدور
Saeed
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۹:۳۰
باز که هار شدی بهروش امیر مافیا حسابتو شارژ کرده پاچه بگیری تو نوکر نوکر زنوزی هم نمی‌شی قلم به مزد مزدور
سعید
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۹:۳۱
پانفارس های دری زبان متوهم عامل اصلی تفرقه در کشور
هدف وبرنامه اینها دشمنی با اقوام کشور اعم از تورک و عرب و لر و بلوچ وگیلک و کرد و... وتفرقه افکنی در کشور در نهایت نابودی کشور است. یکی از همین باند پانفارسهای دری زبان همین بهروش است بارها با نوشته های تفرقه افکنش خط داده برای فحاشی طرفداران چرتپولیس به اقوام کشور از جمله تورک و عرب و لر وگیلک وبه تشنج کشیدن استادیوم و ایجاد آشوب و نا امنی که جزو اهداف اصلی اینهاست در راستای از هم پاشوندن کشور
جیگر
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۲:۱۴
خفلن بابا فوتبالدن دانیشیریخ
سنین کیمین شرف سیز آداملار فوتبالی گاتیب سیاسته و هر شی ای پوخا چکیپ.
سیکتیر گت بابا ایلهامیوین یانینا میلتین باشیننان ال چک.
دیوث گورومساغ
شیافپولیس
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۹:۵۶
فکر کنم این بهروش هم زیر دست حسن زاده پرونده داره ومفعول واقع شده ص 299 بند... نیان
حسین
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۰:۴۴
قشنگ وحشت از سر و روتون میباره. خیلی وقت بود منتظر بودین فرصتی پیش بیاد زنوزی روبکوبین. البته هر بچه ای که خاطرات نوجونیش معلومه اقای بهروش میدونین که چی میگم. ولی وحشت اصلی فصل بعده که یه تیم پرقدرت از هفته اول شروع میکنه برای قهرمانی. نه از نیم فصل دوم.
Saeed
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۱:۰۲
زنوزی شمارو آدم حساب نمیکنه
رضا
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۱:۴۷
مقاله خوبی بود.امیدکه نویسنده پول خوبی ازمافیای فوتبال گرفته باشد
سعید
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۲:۱۹
باز چرت و پرت نوشتی که حرام خور
خوزستانی
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۳:۱۱
...
۶
Saeed
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۳:۲۹
تو سگ کی باشی از نردبان زنوزی بالا نرو مزدور
تراختورچی
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۰:۰۵
بهروش از یه تورک خاطره بدی داری چنتا با همشون چپی جوجه قلمی
فرهاد
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۱:۱۹
با اینکه حرفهای زنوری و خودش 2 زار ارزش ندارد ولی اظهار نظز یک قلم فروخته ناهار خور بنام بهروش بدتر از اظهارات زنوری است جنان متمدن از سالها نفع و منفعت سرخابی ها از تیم های تهرانی فقط دو تا باخت انها را مثال می زنی؟ جنابعالی حواب بده چرا تهران با 7 نماینده باید رفت و برگشت بازیها در ازادی انجام می شد؟ چرا در بازیهای خانگی بقیه تیم های تهرانی قانون ده درصد اجرا نمی شد؟ اگر سپاهان و تراکتور و فولاد هر سال بجای 14 بازی خانگی 20 بازی خانگی داشتند با اختلاف اول می شدند انوقت تو قلم فروش انموقع ساکت می نشستی؟ سالها تیم های تهرانی رفت و برگشت در ازادی با سرخابی ها بازی کردند و 6 امتیاز ها را گرفتند بعد از اعتراض به حق برخی تیم ها انهم بعد از 10-15 سال سرانجام بازیهای خانگی تیم های تهرانی از ازادی خارج شد یادت می اید ؟ یا باز ه بهانه پر هوادار بودن این دو تیم توجیه برای دور زدن قانون پیدا می کنی تو که مثال نقض می زنی من 70 تا مثال در مورد صحت حرفهای زنوری می زنم بارزترین ان 3 امتیاز هدیه سایپا به پرسپولیس یبرای قهرمانی سال 1387 . البته شاید به یاد نداشته باشی چون سنت خیلی کمتر از این حرفهاست
رضا
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۱:۴۸
یک سوال ساده.اگرسری به دکه های روزنامه فردشی بزنیدمواجه با انواع تقویهای جیبی باموضوعات مختلف خواهید شدمثل مذهبی .پرسپولیس .استقلال .جوک .تاریخ و....ولی تنها تقویمی با موضوع تراکتور پیدانخواهیدکرد.حتی چاپ تقویم با عکس تراکتور ممنوع است.بااین تنگ نظری انتظا ردارید که مسابقات تراکتور مهندسی نشود
۲ ۱
خسته
شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۶:۳۸
یعنی احمقانه ترین و خنده دار ترین کامنتی که طی سال های اخیر خوندم!!!! :))
خب طرفدار دارند چاپ می کنند!
شما هم دو طرف باسن تون رو هم بکشید و برین تقویم چاپ کنین، کی جلوتونو گرفته.
فقط ببینید عمق حماقت رو!!!!!!!!!!!!!!
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر