فهرست
رونالدو-دایی؛ جنگ بر سر صدر/ بت‌شکن منم!
رونالدو-دایی؛ جنگ بر سر صدر/ بت‌شکن منم!

رونالدو-دایی؛ جنگ بر سر صدر/ بت‌شکن منم!

آی‌اسپورت- قصه اعداد و رکوردها بازی جذابیست که همیشه در فوتبال در تیول ستاره‌هاست. آنها که برای دست یازیدن به یک رکورد شخصی و پر زرق و برق کردن کلکسیون افتخارات، در این بازی یک رقابت نامرئی را آغاز می‌کنند. در دنیای رکوردها، ابرستاره‌ها همیشه یک پای ماجرا هستند تا نام خود را دست‌نیافتنی‌تر کنند. حالا این قصه قرار است دوباره تکرار شود. آنجا که یک پای ماجرا ما ایستاده‌ایم. علی دایی با ۱۰۹ گل ملی که رکوردی اعجاب‌انگیز است و از نگاه ما دست‌نیافتنی به نظر می‌رسد اما یک ابرستاره خیز برداشته تا غیرممکن را ممکن کند. کسی که به تعبیر کارلوس کی‌روش ستاره زمینی نیست و از جهان دیگری پای به مستطیل سبز گذاشته و گویی تنها مأموریتش گشودن دروازه‌ها، بردن جام‌ها و فتح رکوردهاست.

او که به تعبیر بزرگترین معلمش یعنی سرالکس ذاتاً برنده به دنیا آمده و می‌خواهد برنده بماند. همو که چمدان افتخاراتش از فرط مدال، جام و رکورد دیگر جا ندارد و موزه شخصی‌اش از منظر ارزش و قیمت تنه به موزه لوور می‌زند و جای خالی مجسمه‌اش در موزه مادام توسو یک شوخی تلخ است. ابرستاره‌ای که از پرتغال کشور مهمی ساخته که سری در میان سرها درآورده و از چمدان سنگینش چند‌تایی جام به پرتغال هدیه کرده. او کاری کرده که دیگر هیچ‌کس به یاد یوزپلنگ موزامبیکی یکی از اسطوره‌های مجسم فوتبال و جادویش نیفتد.

کریس رونالدو با تمامی این بزرگی پشت سر علی دایی ایستاده. اتفاقی که ابرستاره پرتغالی هرگز به آن عادت ندارد پس با آن عضلات تنومند و درهم تنیده که هرگز نشانی از ۳۴ سالگی ندارد، تصمیم گرفته اینجا هم اول صف باشد.

اعداد همیشه مقابل نوابغ و ابرستاره‌ها تسلیم بوده‌اند و به نظر می‌رسد که این فرمول این بار قرار است تا در قبال رونالدو کاربرد داشته باشد. رونالدو قدم به قدم با آن گام‌های بلند پیش می‌آید و حالا روی ۹۹  ایستاده؛ یعنی تنها ۱۰ قدم عقب‌تر از علی دایی. جایی که به نظر می‌رسد کریس با آن سرعت اعجاب‌انگیزش برای رسیدن به آن مشکلی نداشته باشد.

در این عدد بازی، البته قانون تناسب را نباید فراموش کرد. ۱۰۹ گل دایی در ۱۴۹ بازی در کنار ۹۹ گل رونالدو در ۱۶۵ بازی. در تناسب بندی، دایی قطعاً پیروز است اما بازی اعداد را هیچ‌گاه با تناسب روایت نمی‌کنند. در این بازی هر که جلوتر باشد، برنده است و بر تارک فوتبال جهان می‌نشیند. هدفی که تنها قله باقی‌مانده رونالدو در دنیای فوتبال است. یک مأموریت غیرممکن. اما فراموش نکنید که رونالدو ستاره مأموریت‌های غیرممکن است!

     
آی اسپورت
2019-11-21 08:37:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر