فهرست
ستاره ایران مقابل آلمانی‌ها/ دلفی، از شوش
ستاره ایران مقابل آلمانی‌ها/ دلفی، از شوش

ستاره ایران مقابل آلمانی‌ها/ دلفی، از شوش

آی‌اسپورت- یونس دلفی جوانترین بازیکن و گلزن تاریخ لیگ برتر در بازی تیم ملی نوجوانان ایران برابر آلمان درخشان ظاهر شد و نام خود را بر سر زبان‌ها انداخت. یونس دلفی بازیکن اهل شوش کمتر از 16 سال داشت که توسط عبدالحسن زارعی، مربی تیم نوجوانان استقلال خوزستان به سید سیروس پورموسوی برای حضور در لیگ شانزدهم معرفی شد و البته پورموسوی نام این بازیکن را در لیست آسیایی خود قرار داد، این در حالی بود که دلفی سه سال قبل با تست دادن به تیم نوجوانان استقلال خوزستان پیوسته بود و این پیشرفت نوید آینده‌ای درخشان را به او می‌داد. پورموسوی که خودش نیز استعدادیاب بزرگانی از فوتبال خوزستان بوده،  علی‌رغم ترافیک شدید خط حمله تیمش (نانگ- افشین - زبیدی - بیت سعید - مومنی - جانفزا) او را به تیم آورد تا در کنار بزرگان مشق فوتبال کند و باتجربه‌تر شود.


دلفی اما خودش نیز استعداد فوق‌العاده‌ای داشت و زمانیکه تنها 16 سال داشت و در لیگ شانزدهم به بازی گرفته شد و علی‌رغم سن کم، بسیار پخته نشان داد. این مهاجم اما نمی‌توانست همراه استقلال خوزستان به سفرهای خارجی برود و تنها در بازی‌های خانگی نامش در بین بازیکنان استقلال خوزستان در لیگ قهرمانان آسیا دیده میشد. اواسط فصل قبل و پس از زدن چهار گل در مسابقات روسیه با تیم ملی، پورموسوی سرمربی وقت استقلال خوزستان خبر از پیشنهاد تیم ایتالیایی به این بازیکن داد و گفت باشگاه برای موافقت با پیشنهاد این تیم باید جلسه بگذارد و در نهایت موافقت کرد تا این بازیکن پس از حل شدن مشکل ویزایش راهی ایتالیا شود؛ اما در ابتدای فصل تغییر و تحول در کادرفنی استقلال خوزستان و مخالفت عبدالله ویسی با رفتنش باعث شد تا او در ایران بماند، ویسی که تیمش 20 بازیکن را از دست داده بود، دوست نداشت که دستش خالی‌تر شود و از چنین بازیکن با استعدادی تیمش را محروم کند.

سرمربی کنونی استقلال خوزستان اعتماد بیشتری نسبت به قبل به دلفی کرد، دلفی نیز با بازی های خوبی که به نمایش گذاشت، جواب اعتمادش را داد. این مهاجم اهل شوش حتی در بازی با پدیده یکی از بهترین تیم‌های لیگ هفدهم، موفق شد تا گلزنی کند و تیمش را از باخت نجات دهد. اما همه اینها باعث نشد تا دلفی نامش بر سر زبان ها بیفتد، بازی با آلمان در جام جهانی جوانان و در حالی که شاید خیلی از فوتبالدوستان به تساوی در این بازی نیز راضی بودند، او توانست با زدن دو گل واهمه از اسم آلمان را بشکند و البته خود را به فوتبال ایران و همچنین فوتبال جهان معرفی کند تا شاید روزی برابر الگویش کریستیانو رونالدو قرار بگیرد.

ورزش سه

۴ ۱  
آی اسپورت
2017-10-12 00:04:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
ناصر شجاعی
جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶، ۱۷:۴۷
ویسی با خودخواهی آینده این پسر رو خراب کرد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر