فهرست
کاستا چطور مهمترین بازیکن چلسی شد
کاستا چطور مهمترین بازیکن چلسی شد

کاستا چطور مهمترین بازیکن چلسی شد

آی اسپورت- از زمانی که آنتونیو کونته به چلسی پیوسته دیگو کاستا آماده تر و خوشحال تر شده و کنترل عصبانیتش را بیشتر از قبل دارد. همین موضوع هم برای تیم های لیگ برتری نگرانی ایجاد کرده است.
روز شنبه مطمئنا لسترسیتی برای مهار آماده ترین مهاجم این فصل لیگ برتر مشکل خواهد داشت. کاستا در 7 بازی اخیر در 8 گل چلسی نقش داشته است و در تعطیلات بین المللی برای تیم ملی کشورش هم گل زد.
کونته برای نگاه داشتن این مهاجم در تیمش در تابستان و زمانی که اتلتیکومادرید تلاش زیادی برای جذی او می کرد، تلاش زیادی کرد و از همان زمان می دانست که کار سختی برای بازی کردن بدون این مهاجم خواهد داشت.
این بازیکن این فصل سطح بازی اش را افزایش داده و تبدیل به مهم ترین بازیکن فصل چلسی شده است. حتی توانسته تاثیرگذاری اش را از بازیکنانی مانند ادن هازارد هم بیشتر کند. تاثیرات مستقیم رژیم و دو جلسه تمرینی باعث شده تا پیشرفت در بازی این مهاجم به وضوح دیده شود و دیسیپلینی که در زمین دارد نشان می دهد که تمرکزش بیشتر روی برنامه های کونته جلب شده است.

آمار کاستا در این فصل
آمار کاستا در این فصل

فصل گذشته و تقریبا یک سال پیش خود کاستا قبول کرد که چاق شده است. تمرینات پیش فصلش برای آماده شدن فیزیکی کافی نبود و در ادامه شاهد ناکامی های مورینیو و اخراج او از تیم بودیم. این فصل اما او این مشکل را هم حل کرد است.
کاستا شخصیت ویژه رختکن تیمش هم هست. او در میان هم تیمی هایش محبوبیتی ویژه دارد، اما کونته کاری کرده که این فصل او آرام تر شود و تمرکزش را بیشتر روی بازی کردن بگذارد. مهاجم آبی ها این فصل بازیکن سریع تری شده است و به خاطر وزن مناسب بهتر می تواند بدود و مدافعان حریف را خسته کند و در ضدحمله ها هم بهتر کار می کند. سرعت بالای او یعنی چه تیم ها بازتر بازی کنند و چه دفاعی تر، کاستا می تواند راهی برای ضربه زدن به آن ها پیدا کند. کونته همچنین به ذهن این بازیکن هم نفوذ کرده و خطاها و متوقف کردن های مدافعان حریف کمتر او را عصبانی می کند.
در این فصل 21 بار روی او خط شده و آمار نشان می دهد این بیشترین تعداد خطایی است که این فصل روی یک بازیکن در لیگ جزیره شده است. اما خیلی خیلی کمتر از فصول قبل دیدیم که او منفجر شود و کنترلش را از دست بدهد.
گل های او برای چلسی 5 امتیاز به همراه داشته و این مهاجم توانسته در بازی های وستهام، سوانسی و واتفورد تعیین کننده باشد. در واقع مهاجم 32 میلیون پوندی توانسته تیمش را در جدول رده بندی بالا بکشد. بعد از جدایی دیدیه دروگبا از چلسی او کاملا در پست یک شماره 9 جا افتاده است.
این کار از این نظر ارزش زیادی دارد که چلسی قبلا هم نشان داده در پیدا کردن جانشین هایی برای بازیکنان مسنش ناتوان است. مثلا به جان تری نگاه کنید که هنوز جانشین با استعدادی برای او وجود ندارد.
از زمان آمدن او به استمفورد بریج در سال 2014، کاستا رکورد فوق العاده ای را به نام خودش ثب کرده است. او توانسته 38 گل بزند، 11 پاس گل بدهد واین کارها را در 58 بازی انجام داده است. در مقایسه دروگبا در این تعداد بازی 27 گل زد و 17 پاس گل داد.

کاستا به خوبی جانشین دروگبا شده است
کاستا به خوبی جانشین دروگبا شده است

کاستا حالا تبدیل به ستاره کلیدی باشگاه و کشورش شده است و لوپتگی هم نتیجه کنار گذاشتن او از تیم در یورو 2016 توسط دل بوسکه را دید. کونته می تواند به بهبودی وضع تیمش ادامه دهد و مهم تر این که می تواند حساب ویژه ای روی کاستا باز کند. کاستا هم نشانه هایی از پیشرفت نشان داده و مطمئنا این انگیزه سرمربی ایتالیایی را به مراتب بیشتر خواهد کرد.
10 سال پیش کاستا در باشگاه کوچکی در سائو پائولو به نام بارسلونا اسپورتیوو کاپلا بازی می کرد و دستمزد هفتگی اش 100 پوند بود. او در خانواده ای فقیر در شمال شرقی برزیل متولد شد. حالا او تبدیل به بازیکنی شده که تیم چلسی در اطرافش ساخته شده و هنوز هم در حال پیشرفت است. حالا او یکی از مهم ترین بازیکنان یکی از بزرگ ترین باشگاه های دنیا است.

۹    
آی اسپورت
2016-10-14 12:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر