فهرست
نادال-فدرر: سی و هشتمین ملاقات
نادال-فدرر: سی و هشتمین ملاقات

نادال-فدرر: سی و هشتمین ملاقات

آی‌اسپورت- فدرر و نادال در فینال مسترز شانگهای به مصاف هم خواهند رفت. رافائل نادال و راجر فدرر به ترتیب با شکست مارین چیلیچ و خوان مارتین دل پوترو حریف یکدیگر در دیدار فینال مسابقات تنیس مسترز شانگهای شدند.

در نخستین بازی از دور نیمه نهایی مسابقات مسترز 1000 امتیازی شانگهای رافائل نادال بخت اول قهرمانی مسابقات به مصاف مارین چیلیچ رفت و در نهایت موفق شد با نتیجه نزدیک 7-6 و 7-5 مقابل تنیس باز کروات به پیروزی برسد. و به دیدار پایانی این رقابت‌ها راه پیدا کند. مرد شماره یک تنیس جهان با این پیروزی برای دهمین بار در این فصل و صد و یازدهمین بار در کل دوران حرفه‌ای خود به دیدار فینال صعود کرد. اسطوره اسپانیایی تنیس جهان که 871مین پیروزی دوران ورزشی خود را جشن گرفت همچنین در فهرست تنیس بازانی که بیشترین تعداد برد را پس از حرفه‌ای شدن تنیس به دست آورده‌اند از آندره آغاسی عبور کرد و در جایگاه ششم ایستاد.

دیدار دوم دور نیمه پایانی نیز بین راجر فدرر بخت دوم قهرمانی مسترز شانگهای و خوان مارتین دل پوترو برگزار شد و در پایان این استاد سوییسی بود که علی رغم واگذار کردن ست نخست با نتیجه 6-3، در ست‌های دوم و سوم با نتیجه مشابه 6-3 به پیروزی رسید تا برای سومین بار در دوران ورزشی‌اش به فینال مسترز شانگهای راه پیدا کند. این هفتمین فینال فدرر 36 ساله در فصل 2017است. 

فینال فردا سومین رویارویی فدال در قاره آسیا خواهد بود. در هر دو مصاف قبلی که اتفاقا در همین شانگهای (مسترز کاپ‌های 2006 و 2007) اتفاق افتاده فدرر پیروز میدان بوده است.

به این ترتیب فردا در دیدار فینال رقابت‌های 1000 امتیازی شانگهای راجر فدرر و رافائل نادال از ساعت 12 ظهر به وقت ایران برای سی و هشتمین بار با یکدیگر رو به رو خواهند شد. نادال در مصاف‌های رو در رو 23 به 14 از رقیب سوییسی‌اش پیش است. اما در 4 دیدار آخر که 3 تای آن در فصل جاری بوده برتری با فدرر بوده است. از آخرین برد ماتادور برابر فدرر حدود 4 سال ( آزاد استرالیا 2014) می‌گذرد.

تنیس قا

۲    
آی اسپورت
2017-10-15 01:34:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر