فهرست
آسنسیو، اتفاق شیرین فوتبال
آسنسیو، اتفاق شیرین فوتبال

آسنسیو، اتفاق شیرین فوتبال

آی اسپورت- فوتبالیست‎ها به بارها سر نمی‏زنند، در نتیجه به خوبی نمی‏توانند درک کنند که در چنین مکان‎هایی چطور آن‎ها قضاوت می‎شوند. در این مکان‎ها حتی افراد توصیه‏هایی برای مهار کردن مسی هم برای کاسمیرو دارند. یا این که بهتر است لوکاس واسکز چطور سانتر کند یا کریم بنزما چطور باید شوت بزند. اما حتی در این مکان‏ها هم برای آسنسیو توصیه‎ای وجود ندارد.

در عوض از او می‎پرسند چطور توانسته با این سن و این تجربه کم انقدر شبیه به اسطوره‏ها باشد. مطمئنا اگر بود از او می‏پرسیدند چطور زاویه‏ها را به این خوبی می‏بیند و چطور این کارها را می‏کند. چون او حالا یک توانایی دارد و آن هم وادار کردن دیگران به ستایش از خودش است. همین که توصیه‏ای برای او وجود ندارد فوق‎العاده است.  

پس زیدان درست می‎گفت وقتی گفته بود اتفاقی در حال رخ دادن است. اتفاقی که نامش آسنسیو است، نامش فوتبال ناب است، رئال مادرید از بازی کردن با توپ لذت می‎برد، مالکیت توپ را به زیبایی در اختیار دارد، خوب فوتبال بازی می‏کند، هویت بارسلونا را از آن‎ها گرفته است و کاری کرده که بازیکنان از آمدن به این تیم راضی باشند. همین فوتبال بوده که کاری کرده زیدان در دوران حضورش در رئال 7 جام ببرد.

مدت زمانی نگذشته که تیم‎ها به راحتی رئال را از پیش رو برمی‏داشتند. اما حالا زیدان موفقیتی را به تیم داده که در دوران بازی کردن خودش داشت. او می‏دانست باید از توپ لذت برد و این موضوع حالا به تیمش منتقل شده است.

حالا در رئال نه لیونل مسی که با افسردگی سانتیاگو برنابئو را ترک کرد و نه هواداران حاضر در ورزشگاه فراموش نمی‏کنند که آسنسیو چه شبی داشت. او از آن بازیکنانی است که بلد نیست صبور باشد. حتی رائول هم مجبور بود برای راهیابی به ترکیب اصلی تیم صبر کند، اما آسنسیو خیلی زود جایگاهش را به دست آورده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

۱۱    
آی اسپورت
2017-08-18 14:41:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر