فهرست
كاسميتو، ديناميت برزيلی كهكشانی‌ها
كاسميتو، ديناميت برزيلی كهكشانی‌ها

كاسميتو، ديناميت برزيلی كهكشانی‌ها

آی‌اسپورت- اگر کاسمیرو را بهترین و آماده‌ترین هافبک دفاعی این روزهای دنیای فوتبال ندانیم، بی‌تردید او یکی از آماده‌ترین‌هاست. این بازیکن برزیلی تدریجاً در حال اثبات توانایی‌هایش است و با شایستگی جایگاهش در ترکیب تیم مادریدی را مستحکم‌تر از قبل می‌کند.

این را می‌توان به سادگی از آمار گلزنی کاسمیرو دریافت: او در 4 بازی رسمی‌ای که در فصل 2018-2017 با پیراهن رئال برگزار کرده، 2 گل به ثبت رسانده و همراه با مارکو آسنسیو آقای گلی فعلی کهکشانی‌هاست. تعداد گل‌های کاسمیرو تابه اینجای سال 2017، برای تیم مادریدی 8 گل بود. البته رسیدن تا به اینجا، برای کاسمیرو کار ساده‌ای نبوده. اولین رقیبی که او برای رسیدن به روزهای بهتر از پیش‌رو برداشت، فقر و مصیبتی بود که در سائوژوزه برزیل تجربه می‌کرد.

وقتی کاسمیرو 5ساله بود، پدرش خانه را ترک کرد و او زود یاد گرفت بار سنگین زندگی را به دوش بکشد. کاسمیرو تدریجاً رشد کرد و به سانتیاگو برنابئو رسید. او در ماه دسامبر به رئال پیوست، وزنش 4 کیلو بیشتر بود و بعد از اتمام لیگ برزیل، دو ماهی به تعطیلات رفته بود و حسابی استراحت کرده بود اما او خیلی سریع بر اضافه وزنش غلبه کرد و مشکلات را از پیش‌رو برداشت. توریل، سرمربی کاسمیرو در تیم پایه‌ای رئال، سریعاً متوجه توانایی‌های او شد: «کاسمیرو باعث بهبود کیفیت فوتبالی دور و بری‌هایش می‌شود.» شاید به همین خاطر هم بود که زیدان او را به تیمش آورد. کاسمیرویی که در زمان مربیگری بنیتس در رئال نادیده گرفته می‌شد، زیر نظر زیدان به تیم اصلی منتقل و به یکی از مهره‌های کلیدی زیزو و تیمش تبدیل شد.

نیلتون موریه را، مردی که کاشف کاسمیرو بود، در مورد او گفته: «در کاسمیرو یک دونگا یا یک مائورو سیلوای جدید را دیدم.» البته کاسمیرو بیشتر از این دو بازیکن به گل می‌رسد. او یک مهره ارزشمند است و در بازی یک‌شنبه در حالی که همه از بن‌زما توقع درخشش داشتند، بار دیگر کاسمیرو ظاهر شد و ستاره تیمش شد و در گل به یاد ماندنی رئال که با رد و بدل شدن 44 پاس در 104 ثانیه از راه رسید نقشی کلیدی داشت.

کاسمیرو تنها 25 سال سن دارد و روزهای درخشان‌تری انتظار او را می‌کشد. این بازیکن برزیلی نشان داده که توانایی بالایی در زدن ضربات ایستگاهی دارد و برای مثال می‌توان از گل تماشایی او با پیراهن پورتو به بازل در لیگ قهرمانان اروپا یاد کرد. در هر صورت هواداران رئال در هر بازی بیش از قبل از او راضی هستند و در شبکه‌های اجتماعی به او لقب کاسمیتو (ترکیب نامش با کلمهdinamito  به معنای دینامیت) داده‌اند. تیته هم روی این بازیکن جوان به عنوان یکی از مهره‌های کلیدی سلسائو برای جام جهانی‌ 2018 روسیه حساب ویژه‌ای باز کرده است.

 غزال زیاری، خبرورزشی

۲    
آی اسپورت
2017-08-23 02:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر