فهرست
پرسپولیس ۰-۱ پیکان/ توقف در آزادی
پرسپولیس ۰-۱ پیکان/ توقف در آزادی

پرسپولیس ۰-۱ پیکان/ توقف در آزادی

آی‌اسپورت- شاگردان مجید جلالی موفق شدند روی ضربه ایستگاهی دیدنی مرتضی آقاخان در دقایق ابتدایی، پرسپولیس را در نیمه اول شکست دهند و با یک گل راهی رختکن شوند. پرسپولیس که اکنون به عنوان تنها نماینده فوتبال ایران در آسیا، توانسته به جمع چهار تیم برتر راه یابد، در جدال ششم خود در لیگ برتر برابر پیکان قرار خواهد گرفت. مجید جلالى که به همراه سایپا روزهاى سختى را براى برانکو رقم زده بود اکنون به دنبال اولین پیروزى خود روى نیمکت پیکان مقابل مربى کروات سرخپوشان است. او البته در این بازى با تصمیماتى عجیب بازیکنان سابقا سرخابى خود (رحمان احمدى و امیرحسین صادقى) را از ترکیب خارج کرده است.

استادیوم آزادى تماشاگر: حدود ٢٠ هزار نفر


پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، حسین ماهینی (کاپیتان)، شجاع خلیل‌زاده، صادق محرمی، شایان مصلح( 71 - علی علیپور)، فرشاد احمدزاده، کمال کامیابی‌نیا، بشار رسن(58 - محسن مسلمان)، سیامک نعمتی(58 - وحید امیری)، مهدی طارمی و گادوین منشا
سرمربى: برانکو ایوانکوویچ


پیکان: پیام نیازمند، مهران موسوی، حجت حق وردی، مهدی شیری، آرمان قاسمی، امیرحسین کریمی( 68 - سعید صادقی)، محمدصادق بارانی، بختیار رحمانی(60 - ابوالفضل ابراهیمی)، مرتضی آقاخان، مهدی مومنی و افرانگ دافه(62 - علی حمودی)
سرمربى: مجید جلالى

 

اخطار: مرتضی آقاخان(6)، مهدی مومنی(28) امیرحسین کریمی(61) از پیکان/ شجاع خلیل زاده(66) از پرسپولیس

 

شرح گل:

 پرسپولیس 0 پیکان 1: (دقیقه 4، مرتضی آقاخان): یک ضربه ایستگاهی از منطقه‌ای مناسب با خطای سیامک نعمتی بر روی امیر کریمی برای پیکان شکل گرفت که مرتضی آقاخان به زیبایی آن را به تور دروازه پرسپولیس رساند.

 

شرح بازی: پرسپولیس همانقدر که بازی را بد شروع کرده بود بد به پایان رساند تا هفته ششم برای آنها توام با شکست باشد. شاگردان برانکو ایوانکوویچ که خسته از دیدار نفس گیر برای الاهلی عربستان بودند و چاشنی غرور و دست کم گرفتن حریف را ضمیمه عملکرد خود کرده بودند، در نهایت با یک نمایش دور از انتظار اسیر حربه تاکتیکی مجید جلالی و شاگردانش شدند و بازی را با شکست به پایان رساندند تا پیش بینی سرمربی کروات در بحرانی و سخت بودن این بازی درست از آب در بیاید.پیکان همانند نیمه اول بازی را با حضور پرشمار در خط دفاعی دنبال کرد و این مساله باعث شد تا پرسپولیس شرایط خوبی برای مالکیت توپ در اختیار داشته باشد اما ناهماهنگی در نیمه اول به دلیل تغییرات پرشمار و دور از انتظار ظاهر شدن بازیکنان در نیمه دوم باعث شد تا آنها نتوانند مقابل پیکان و انگیزه‌هایش به برتری برسند و یک ضربه ایستگاهی تفاوت دو تیم را در کسب نتیجه پایانی رقم زد.

دقایق حساس: 

دقیقه 12: مرتضی آقاخان در حرکتی انفرادی و با عبور از شجاع خلیل زاده شانس خوبی برای ثبت گل دوم خود داشت که با بی دقتی ضربه اش را تک به تک با بیرانوند و از زاویه بسته راهی اوت کرد.
دقیقه 18: پرسپولیس علیرغم در اختیار داشتن توپ، هنوز نتوانسته فرصتی جدی برای محک دروازه بان پیکان شکل دهد و حرکات این تیم تا پشت محوطه ادامه می‌یابد و بعد از آن با اشتباه در پاس نهایی یا تصمیم برای ضربه آخر از دست می‌رود.
دقیقه 22: اولین فرصت جدی پرسپولیس روی ارسال شایان مصلح و اشتباه مدافعان پیکان در دفع توپ، با ضربه ناقص مهدی طارمی همراه شد که دروازه بان پیکان در دو مرحله با کمک مدافع تیمش آن را دفع کرد.
دقیقه 23: اینبار پرسپولیس توسط سیامک نعمتی از پشت محوطه جریمه صاحب فرصت شوتزنی شد که ضربه این هافبک شماره 88 با اختلاف راهی اوت شد.
دقیقه 28: مهدی مومنی با تکلی از پشت حسین ماهینی را متوقف کرد تا داور این بازیکن را نیز با کارت زرد جریمه کند. مومنی در کنار آقاخان بازیکنانی هستند که تا این لحظه از داور بازی کارت دریافت کرده اند.
دقیقه 41: بشار رسن قصد داشت همچون بازی با الاهلی با فرار داخل محوطه جریمه، اینبار مدافع پیکان را مجبور به پنالتی کند که اقدام او برای فریب فغانی ناکام ماند.
دقیقه 43: پاس منشا برای طارمی در محوطه جریمه فرصت خوبی برای این مهاجم فراهم کرد که پرس شدید مدافعان پیکان مانع از ضربه نهایی طارمی شد. در ادامه تماشاگران اعتقاد به برخورد توپ به دست مدافع پیکان را داشتند که فغانی و کمکش دستور به ادامه بازی دادند.
دقیقه 45: روی کرنر ارسالی فرشاد احمدزاده، فرصتی برای ضربه آکروباتیک نصیب شجاع خلیل زاده شد که ضربه مهاجم جنوبی سرخپوشان با کمترین اختلاف و به شکلی خطرناک راهی اوت شد.
دقیقه 65: ارسال خوب از شایان مصلح با ضربه سر مهدی طارمی همراه شد که دروازه بان جوان پیکان با واکنشی فوق العاده آن را مهار کرد و در ادامه تنها یک کرنر نصیب پرسپولیس شد.
دقیقه 69: ارسال شایان مصلح اینبار در آستانه دروازه خالی برای مهدی طارمی با ضربه سر این مهاجم راهی اوت شد.
دقیقه 73: حرکت علی علیپور از سمت چپ و ضربه این مهاجم تازه وارد به سمت دروازه از زاویه‌ای بسته به راحتی در اختیار پیام نیازمند قرار گرفت.
دقیقه 76: یک حرکت فوق العاده از مثلث مسلمان، گادوین منشا و در نهایت علیپور، فرصتی ایده آل و تک به تک برای شماره 70 قرار داد که علیپور بعد از عبور از نیازمند ضربه اش را از زاویه بسته به تیرک دروازه کوبید.
دقیقه 85: اشتباه عجیب بازیکن پیکان که بعد از پرتاب اوت هم تیمی اش آن را با دست لمس کرد یک ضربه ایستگاهی نصیب پرسپولیس کرد که ارسال مسلمان به راحتی در اختیار نیازمند قرار گرفت.
دقیقه 88: ارسال مسلمان برای احمدزاده و توپی که در یک رفت و برگشت به خود این بازیکن در شش قدم رسید با ضربه بی دقت شماره 10 سرخپوشان از بالای دروازه راهی اوت شد.


نکات ویژه:
* در شرایطى که قبل از بازى مناقشه شدیدى بین باشگاه پرسپولیس و مسوولان بلیت فروشى شکل گرفته بود، در نهایت این بازى رایگان شد.
* امیرحسین صادقى و رحمان احمدى از سوى مجید جلالى در این بازى در ترکیب پیکان قرار نگرفتند.
* برانکو ایوانکوویچ برخلاف پیش بینى مجید جلالى به برخى از شاگردانش استراحت داد. محسن ربیع خواه، محمد انصارى، وحید امیرى، محسن مسلمان و على علیپور بازیکنانى بودند که در این بازى با استراحت همراه شدند.
* سیامک نعمتى و گادوین منشا، بازیکنان فصل گذشته پیکان در این دیدار در ترکیب اصلى حاضر شده اند تا با انگیزه خود به دنبال اثبات شایستگى مقابل مجید جلالى باشند.
* علی اکبر طاهری که پیش از بازی جلسه پرفشاری را با مسوولان برهان مبین بر سر بلیت این دیدار داشت، در کنار گرشاسبی و ترکاشوند از جایگاه ویژه این دیدار را نظاره می‌کنند.

۳۸ ۱۹  
آی اسپورت
2017-09-17 21:51:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۹ نظر
حمید
يكشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۲۱:۵۸
حقمون باخت بود بخاطر غرور بازیکنامون. اینجور که بازیکنا بازی را شروع کردن مثل روز روشن بود که میبازیم. این باخت یه سیلی بود که بازیکنامون باید میخوردن تا بازیها را جدی بگیرن
میرزا وحشی خان جنگلی
يكشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۲۱:۵۹
ای خاک بر سر برانکو کنن با این طرز بازی کردن بدون حتی یه ضربه در چارچوب در مقابل الهلال 55555تایییییی میشیم.
دلالوویچ
يكشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۲۲:۰۲
((ما تخصصمون کامبک زدنه ))خخخخخخخخخخخخخخخخخی
مهدی
يكشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۲۲:۱۱
حالا دلم میخواد اون آقایی که خودش نماد ادعاس ولی جلالی رو گفته پرادعای متوهم بیاد حرف بزنه!آقایی که حتی وجودشو نداری با اسم خودت کامنت بذاری،بیا با تخلیلای شخمی تخیلی و فضاییت بگو که پس چی شد؟!تو که گفته بودی جلالی چرت میکه پاشنه آشیل پرسپولیس رو پیدا کرده!!خدایی یه عده هستن که فکر میکنن اگه هیچی نگن و کامنت نذارن بقیه گله میکنن ازشون!
m
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۰۳:۳۱
شر نگو مومن.پیکان ده بار دیگه با پرسپولیس بازی کنه عین ده تا رو میبازه.ی کاشته روی جای گیری بده دروازبان زده و رفته توو دفاع شد پاشنه آشیل؟اگه جلالی میدونست پاشنه آشیل چیه الان صدر جدول بود.پاشنه آشیل پرسپولیس اینه به دستور فدراسیون مثله خر از ایران برن دبی بازیکنا بعد بیان تهران بعد برن تبریز بعد دوباره برن کره واسه تیم ملی بعد بیاد تهران بعدم هفته دیگه بره اصفهان و همه رو ببره که تو راضی شی.اخه تورو چه به فوتبال بچه جوون برو سر درس و مشقت
۴
مهدی
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۰۷:۳۱
بچه جون اونیه که وجودشو نداره حتی با اسم خودش کامنت بذاره!شما که فکر میکنی خیلی حالیته تصورت اینه که منظور از پاشنه آشیل فقط نحوه گل خوردنه؟ نخیر.اینکه نود دقیقه با حریفت جوری بازی کنی که حتی یک موقعیت نتونه درست بکنه روی دروازه هم همون میشه.بچه جون تویی که هنوز نمیدونی فدراسیون پرسپولیس رو نفرستاد دوبی.تو که دانسته هات از فوتبال اندازه ادبته چرا کامنت میذاری آخه؟
عمو عموری
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۱۰:۲۰
مرسی مهدی جان
اومدم جواب این از غار در اومده ها رو بدم دیدم شما کاملن مفصل و جامع زحمتشو کشیدی.
این بنده خداها تو ای کیو یه سور به حلزون میزنن
m
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۱۵:۱۶
اولا که من پرسپولیسی ام بعدشم منظورم از فدراسیون مسولان برگزاری مسابقات و نحوه چیدمان بازی های پرسپولیس و خسته کردنشون بود.اونی هم که تو منتظرشی کامنت بزاره من نیستم.پرسپولیس اگه نتونست پیکان رو ببره فقط و فقط خستگی بازیکناش از ده نفره بازی کردن و پرواز های طولانی بود نه دانش جلالی که اگه خیلی بارش بود ته جدول نبود.در ضمن بازی رو نگاه کن ی بار دیگه تیم از فرط خستگی در اجرا کردن دستورات تاکتیکی نتونست موقعیت خلق کنه که البته تک به تک به تیر هم زد.اگه فکر میکنی خیلی حالیته تا بازی برگشت همو پیدا نمیکنیم صبر کن تا برانکو نشونت بده بازی یعنی چی.مجید جلالی هم نشون میده کجای جدول میمونه
۳
sirvan.f
يكشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۲۲:۱۶
دم بازیکنا گرم اما چقدر بد بودیم امروز...این باخت با همه ی باختای فصل قبل یه فرق اساسی داره اونم اینکه بدبودیم و به بدبودنمون باختیم درست برعکس فصل قبل که با وجود داشتن شایستگی می باختیم.............فکر میکنم به اندازه ی کافی ثابت شده زوج منشا-طارمی هم به درد نمیخوره..چون امروز مثل بازی با تراکتور یکی از کم موقعیت ترین روزای پرسپولیس برانکو رو دیدیم.. درضمن خدمت دوستان استقلالی که الان میخوان کری بخونن عرض کنم باختیم درست ولی باختامون یک چهارم شماس و بردامون چهاربرابر شما........گل زدمون یازده برابر شما و گل خوردمون نصف....تیممونم قرارنیست سه هفته متوالی ببازه چون یه تیم واقعا قدرتمنده..نه مدعی قدرت:)درنهایت فدای سربازیکنا و برانکو مطمینم جلوی سپاهان جبران میکنن.
ساساش
يكشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۲۲:۲۲
تماشاگر 20 هزار نفر؟؟؟ حالتون خوب نیست
۲
عارف
يكشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۲۲:۵۴
برانکو از جلالی رودست و باخت مصاحبه دیروز جلالی به جور جنگ روانی بود که جلالی را انداخت مثلا وقتی گفته بود من نقطه ضعف پرسپولیس رو میدونم در صورتی که هیچی حالیش نبود و تو کل 90 دقیقه تیمش به موقعیت هم نداشتن و روی یه ضربه ساده که زاویه هم نداشت بیرانوند میتونست با یه جایگیری درست اونو راحت بگیره گل خوردیم درباره منشا و نعمتی هم گفته بود همیشه رو نیمکت هستن باعث شد که برانکو ترکیب تیم رو عوض کنه و هیچکس جای خودش نبود برانکو نباید به حرف جلالی اهمیت میداد و تیم پرسپولیس با اینکه بهتر از حریفش بود اسیر بازی دفاعی و وقت کشی حریف شد
فرهاد
يكشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۲۳:۱۷
نقطه ضف پرسپولیس شوت در چارچوب بود که جلالی شناخت و گل زد پاشنه اشیل تیمتان را هم شناخت و خط هافبکتان را از کار انداخت اشکال شما پرسپولیسی ها اینه با چند تا برد چنان غروری می گیرید که دیگر تیم ها را ادم حساب نمی کنید همین جلالی دو بار برانکو را برده و برانکو یکبار .
دوست عزیز
يكشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۲۳:۳۱
ما به خودمون باختیم جلالی هیچی حالیش نبود ترکیب پرسپولیس درست نبود در ضمن این رو هم بدون در حال حاضر در ایران تیمی در حد پرسپولیس وجود نداره و این غرور نیست حقیقته محضه و به شما هم توصیه میکنم بجای حسادت از بازی این تیم دوستداشتنی لذت ببر
۲
m
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۰۳:۳۴
فرهاد همون بازی که جلالی برد اون بازی بود که داور توپ خورد توو صورت رامین بعد اشتباهی دقیقه 90 پنالتی گرفت و برد تا تو بیای جزو برد های هوشمندانه حسابش کنی.درست مثله مربیه باهوش و شومنتون که فکر کردید خیلی حالیشه
۶
فرهاد
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۰۹
دوست عزیز حق هم داری تیمتان 10 سال جام ندید و بازی درست حسابی هم نمی کرد که الان از این فوتبال سر در گم لذت می بری در بازی با پیکان چه حرکت زیبا و تاکتیک مناسبی وجود داشت که لذت بازی را بردی؟ هر تیمی بلاخره 4 تا بازی قشنگ در یک فصل ارائه می دهند من مانده ام شما که اینجور پر مدعا ادعا دارید بهترین تیم هستید بالای سرتان را ندیده اید که تیمی بهتر از شما 3 امتیاز هم بیشتر دارد و نصف شما هم ادعا ندارد؟ به بردتان در برابر اللهلی می نازید که هر دو بازی تا دقیقه 82 باخه بودید و فقط بر اثر اتفاقات فوتبال و تکنیک فردی و شانسی بازیکن پنالتی گرفتید و حذف نشدید شانس همیشه یاریتان نمی کند و بازیهایی خواهد رسید که دیگه در ده دقیقه اخر عرضه و شانس عوض کردن نتیجه را نداشته باشید جالبه در بازی با الاهلی در کنار دوستان پرسپولیسی بازی را می دیدم همه تا دقیقه 80 فحش می دادند و خودشان را حذف شده می دانستند با یک پنالتی شانسی ورق برگشت و دوباره ادعاهایشان زیاد شد. واقعیت تیم شما همین بازی با پیکان بود و کم کم پیکان ها از راه می رسند چون همه تیم ها پاشنه اشیل تیمتان را پیدا کرده اند شما را اخر فصل ملاقات می کنم که چطور در وسط جدول برای سهمیه م دوید
در جواب m
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۴۷
آره همون بازی که دقیقه 20 باید رامین رضاییان اخراج میشد ولی داور نگرفت و امثال شما صداش رو درنمیارید. 2زار درک فوتبالتون رو ببرید بالاتر و انقدر حقیرانه بازیها رو تفسیر نکنید
جواب فرهاد
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۱۵:۲۲
ی جوری میگی ده سال انگار تویه این ده سال شما جام درو میکردید؟پرسپولیس 3 ساله داره خوب بازی میکنه.بعدشم شما تیمت ته جدوله و به هیچ تیمی نه نمیگید چه ربطی داره به ما؟از دکل تیم بی ادعای پارس بالا نرو.بعدم دوستات اگه فحش میدادن دوستای در سطح تو بودن .زمانی که ما داشتیم بازی الاهلی و پرسپولیس رو میدیدم همه مطمئن بودن تیم میره بالا و رفت تا خاری بشه تو چشم تو و امثال تو
۳
فرهاد در جواب جواب فرهاد
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۱۹:۴۲
بعله دوست عزیز ما اصفهانی ها در این ده سال جام درو می کردیم و در 10 سال 11 تا جام گرفتیم .
جواب فرهاد
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۰۲:۱۰
خخخخخخ تو بالاخره شله زردی یا کیسه؟ البته جفتتون 6 تایی هستید.این هفته که باختی به سرورت جوابت رو میگیری.کلا افتخاراتت نصف پرسپولیس هم نیست .برو برا تراکتور کری بخون
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر