فهرست
آگوئرو، مسیِ پپ در سیتی است
آگوئرو، مسیِ پپ در سیتی است

آگوئرو، مسیِ پپ در سیتی است

آی اسپورت – هفته قبل فرانک لمپارد صحبت های جالبی را در مورد آگوئرو به زبان آورد. این مرد آرژانتینی اعتبار جالبی در جریمه شدن دارد. او خیلی اوقات کمی دیرتر سر تمرین می رسد و چندان هم این مساله برایش مهم نیست. لمپارد که برای مدت کوتاهی با او هم تیمی شد هفته پیش گفت که اگوئرو اصلا برایش مهم نبود. او جریمه می شد و در جواب می گفت مشکلی نیست، اخر هفته هتریک می کنم و همه خوشحال می شن.

آگوئرو در این مساله تنها نیست. هم تیمی سابقش کارلوس توز هم از نظر بازیکنان منچستر یونایتد، بدترین تمرین کننده ای بود که در عمرشان دیده بودند. اما درست مانندِ اگوئرو، توز در مهم ترین لحظات، درست در مهم ترین لحظات مسابقه، کاری که باید را انجام می داد و تفاوت را رقم می زد.

احتمالا حالا می توانید تصور کنید آگوئرو در این یک ماهی که محروم بوده چگونه تمرین کرده. اما حالا می تواند دوباره برای تیمش بازی کند و در یک بازی فوق العاده حساس هم به میادین باز می گردد، برابر لیورپول.

از زمانِ آمدن از اتلتیکو مادرید، آگوئرو به نوعی خطرناک ترین مهاجم حاضر در جزیره بوده. بسیاری آمدند و رفتند، اما درخشش آگوئرو همیشه ادامه داشته. او همیشه در حساس ترین لحظات هم برای سیتی کارش را درست انجام داده، مثل گلی که در دقیقه 94 به کیو پی آر زد تا تیمش قهرمانِ لیگ شود.

از هر مربی در جزیره بپرسید که کدام یک از بازیکنان تیم رقیب را می خواهد، و احتمالا اکثرا به شما خواهند گفت آگوئرو. کسی که در یک چشم به هم زدن می تواند یک شکست را به برد تبدیل کند. اما حالا در همین فصل دو بار به خاطر رفتار خشونت آمیز محرومیت را تجربه کرده و حالا باید در آنفیلد دوباره خودش را ثابت کند.

با توجه به این که او تا همینجا در 19 بازی 16 گل زده، احتمالا گواردیولا حق دارد ادعا کند که بدون محرومیت اگوئرو در 7 مسابقه تیمش می توانست صدرنشین باشد. این برداشت اما وجود دارد که گواردیولا از زمان ورودش به سیتی خیلی رفتار خوبی با ستاره اصلی سیتی نداشته. و این احتمالا یکی از دلایل رفتار خشونت آمیز آگوئرو در زمین بوده. پایین ترین نقطه ارتباط این بود، نیمکت نشین شدن آگوئرو برای بازی بارسا بود و او مرتب از مردِ آرژانتینی درخواست کرد که بیشتر کار کند. آگوئرو هم در جواب گفته بود که گواردیولا بیش از اندازه وسواس دارد.

اما با تمام این اوصاف قطعا گواردیولا می داند که کلید موفقیت سیتی در این فصل در دستان آگوئرو قرار دارد. فاصله هفت امتیازی با چلسی نگران کننده اما قابل جبران است، و گل های آگوئرو بیش از هر زمان دیگری حالا مورد نیاز کل تیم است.

در رقیب مستقیم، دیگو کاستا به خوبی نشان داده داشتنِ یک گلزن در تیم چقدر حیاتیست. لیورپول و آرسنال در همه جای زمین گل دارند، اما هیچ کدام مهاجمی مانند آگوئرو را در اختیار ندارند، و حتی می توان ادعا کرد علی رغم فرم فوق العاده کاستا، این آگوئروست که همچنان خطرناک ترین مهاجم جزیره محسوب می شود.

با اضافه شدن، گابریل خسوس، حالا گواردیولا یک خط آتش خطرناک در اختیار دارد و او برای جلو رفتن به قدرت کل این خط حمله نیاز خواهد داشت. سیتی همچنان مشکل دفاع شکننده اش را دارد و کمپانی هم انگار از شر مصدومیت ها خلاص نمی شود.

گواردیولا این فصل اشتباهاتی داشته. یکی از آن ها انتخاب براوو به جای هارت بود. او نتوانست خط دفاعش را تقویت کند. او در بعضی بازی ها نتوانسته راه حل مناسب برای مقابله با حریفان را پیدا کند. اما در آگوئرو او بازیکنی را در اختیار دارد که می تواند روی بسیاری از این مشکلات سرپوش بگذارد.

هر دو نفر با هم بالا و پایین های خود را داشته اند. شاید هنوز هم به همدیگر شک دارند، اما گواردیولا بهتر از هر کس دیگری می داند که لیونل مسی مهره اصلی اش در بارسلونا بود و این فوق ستاره آرژانتینی نقشی کلیدی در موفقیت های پپ داشت. حالا هم آگوئرو به نوعی مسیِ پپ در سیتی است. بازیکنی که این توانایی را دارد تا از هیچ برد بسازد، و او می تواند سیتی را دوباره به قهرمانی نزدیک کند.

۴ ۱  
آی اسپورت
2016-12-29 18:48:00
نظر دهید

۱ نظر
بهنام
پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵، ۲۰:۵۸
تنها بدیش اینه زود ب زود محروم یا مصدوم میشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر