فهرست
علیفر و ماجرای نود: تصمیم فروغی را تایید می‌کنم!
علیفر و ماجرای نود: تصمیم فروغی را تایید می‌کنم!

علیفر و ماجرای نود: تصمیم فروغی را تایید می‌کنم!

آی اسپورت - برنامه نود پس از بیست سال پخش مداوم از شبکه سه  ناگهان از کنداکتور دوشنبه شب ها کنار گذاشته شد تا داستان عادل فردوسی پور و برنامه اش به یکی از مهمترین و بحث برانگیزترین موضوعات هفته های اخیر بدل شود. علیرضا علیفر گزارشگر با سابقه تلویزیون در این رابطه صحبت هایی کرده است که در زیر می خوانید:

-نه فقط در فضای ورزش که در اقتصاد، هنر و خیلی از بخش های جامعه ما هیچوقت ثبات وجود ندارد و هیچکسی بیمه عمر ندارد. شاید برای خیلی جوان تر ها درکش کمی سخت باشد اما من اصولا معتقدم به هیچ چیز دنیوی نباید دل بست و هرکس در شغل و حرفه خودش انتظار هر حادثه ای را باید داشته باشد.

-من نظر شخصی ام را می گویم. همه همکارانم برای من محترم هستند و همه در کارشان خبره اند. کسی که در کار خودش عالی نباشد نمی تواند به تلویزیون وارد شود، نه فقط در گزارشگری و اجرا و برنامه های ورزشی که در کلیه بخش ها کسی که صدا و تصویرش پخش می شود قطعا از نظر تلویزیون و مردم و حکومت آدم صالحی است.

-عادل فردوسی دوست عزیز و 25 ساله من است. من به خودش همیشه گفتم که "خیلی خوشحال هستم که  در این بیست سال هیچوقت تعویض نشده ای"

-نظر من این است که این حاشیه هایی که برای برنامه نود ایجاد شده کاملا غیرمنطقی است. یک برنامه با یک تهیه کننده و مجری به مدت بیست سال خوب یا بد کار کرده! اگر برنامه خوبی نیست که دلیل تغییراتش مشخص است و اگر برنامه خوبی است که بیست سال در اختیار ایشان بوده و کمترین کسی چنین ثباتی را تجربه کرده است. کسانی که در صدا و سیما حکمشان تهیه کننده است می توانند برنامه دیگری را بگیرند یا حتی در شبکه دیگری برنامه بسازند. بازهم می گویم اگر نود پردردسر و استرس بوده فردوسی پور نباید ناراحت باشد.

-ما همه اجزای یک کل که سازمان است هستیم. سازمان صدا و سیما با این عظمتش به هر آدمی که برنامه ای را می دهد طبیعتا حمایتش می کند. سازمان برای فردوسی پور زحمت کشید و منم اگر جای او بودم " همینطور" می شد. محبوبیت برنامه "نود" به خاطر علاقه مردم به فوتبال داخلی و بویژه استقلال و پرسپولیس است. اگر همین امشب این برنامه با حضور فردوسی پور پخش شود اما نتواند راجع به استقلال و پرسپولیس حرف بزند چه کسی آن را نگاه می کند؟ عادل تهیه کننده نود بود و این کار بسیار سختی است ولی من نظرم این است که فرقی نمی کرد و هرکسی جای او هم بود وضعیت به همین شکل می شد.

-محمدرضا میثاقی از همکاران و دوستان خوب من است. او جوان است و کارش را از صفر شروع کرده و زحمت می کشد. چند سال قبل برای تهیه گزارش حاشیه بازی ها به شهرستان ها می رفت و در شرایط سخت و گرسنه و تشنه، در سرما و گرما زحمت می کشید و در نهایت 40-50 ثانیه گزارشش پخش می شد. او زحمت کشید تا اسمش شناخته شد. میثاقی جوان است و می خواهد ترقی کند. همین کار گزارش را چند نفر دیگر هم در کنار او انجام می دادند اما میثاقی استعداد بیشتری داشت و شناخته شد.

-پیمان یوسفی وقتی با پیشنهاد تهیه کنندگی و اجرای "ورزش و مردم" مواجه شد به شبکه یک رفت و برنامه اش در شبکه 3 را باید یک نفر دیگر اجرا می‌کرد. این موضوعی طبیعی است. درباره فوتبال برتر و اجرای میثاقی هم باید بگویم او در فوتبال 120 آبدیده شد و مهدی هاشمی تهیه کننده فوتبال برتر گزینه ای به غیر از او برای اجرای این برنامه نداشت.

-من 25 سال است در این سازمان هستم و می گویم این حرف هایی که درباره میثاقی می زنند درست نیست. او چه گناهی دارد؟ ضمن اینکه نباید در تصمیم گیری های مدیران مصرانه دخالت کنیم.

-من خودم عاشق گزارشگری هستم. با توجه به مدرک مربی A که دارم و هفت سابقه مربیگری و هشت سال سابقه فوتبال نویسی ام ترجیح می دهم نود دقیقه گزارش کنم تا آنکه گوشی توی گوشم باشد و دائم تهیه کننده بگوید این را بگو یا آن را نگو. فکر کنم همه می دانند که من در بین گزارشگران بیشترین صراحت لهجه را داشته ام و تمام تلاشم را می کنم که در طول نود دقیقه ها شایسته ها را معرفی کنم. من با گواردیولا و مورینیو می جنگم و آن ها را شایسته نمی دانم. البته بارها در شبکه جام جم اجرا داشتم و به نوعی ذخیره طلایی مرحوم شفیع هم در "ورزش و مردم" بودم. هردفعه ایشان نمی توانست در برنامه حضور داشته باشد کار اجرا را من انجام می دادم.

-اول بگویم که برنامه نود هیچوقت به من پیشنهاد نمی شود؛ چون نود آدم خاصی را می خواهد. مخاطب نود یک مخاطب عام و در تعداد زیاد است که از بلندترین مقامات تا بچه های دانش آموز را در بر می گیرد. من دوست دارم خود عادل فردوسی پور نود را اجرا کند اما اگر عادل نباشد به نظرم مدیران شبکه باید پیمان یوسفی را از شبکه یک بازگردانند.  پیمان یوسفی شرایط تهیه کننده و مجری نود بودن را دارد چرا که مودب و آرام و با سیاست است و می تواند برنامه ای را جلو ببرد که موجب ناراحتی کسی هم نشود.

-من تصمیمات مدیران شبکه و به خصوص آقای فروغی که از مدیران توانای صدا و سیما است را تایید می کنم. من ، عادل، خیابانی، یوسفی ، تهیه کننده ها و مدیران گروه همه باید تابع تصمیمات مدیر شبکه باشیم؛ چون او چیزی را می بیند که ما نمی بینیم.

۹ ۷  
آی اسپورت
2019-04-08 20:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
علی زارع
دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸، ۲۰:۱۵
یک مشت حرف بی سر و ته و بی ارزش
آقای علیفر بدنامی رو به گمنامی ترجیح میده.
....
دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸، ۲۰:۵۳
خوب ادم ...مال بهرام شفیعی که سی سال تو ورزش و مردم بود ولی چون بله قربان گو بود نگهش داشتن
فرشته چمنت
دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸، ۲۱:۱۰
مدیران شبکه باید پیمان یوسفی را از شبکه یک بازگردانند. پیمان یوسفی شرایط تهیه کننده و مجری نود بودن را دارد چرا که مودب و آرام و با سیاست است و می تواند برنامه ای را جلو ببرد که موجب ناراحتی کسی هم نشود.
۶
كصطفي
دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸، ۲۱:۱۱
خيلي ميخواد خوار و ذليل و حقير باشي كه با ٦٠ سال سن، برا خوشباش گويي رئيس ٣٠ سالت بگي اون چيزي كيبينه كه ما نميبينيم.
قارتال
دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸، ۲۲:۱۶
سرهنگ علاوه بر توهم و خود بزرگ بینی و نچسب بودن ، خایه مالی رو هم به صفات خود اضافه کردی ،مردک بی همه چیز ،آخه مردک خودتو با عادل مقایسه میکنی ؟ البته میدونم از کجا ناراحتی چون تو نود تو پخش خلاصه ی بازیها توییییییییی دروازه هاتو قشنگ سانسور میکردند تا لااقل تو نود مردم کمتر از جانب حضور امثال تو زجر بکشند.
ع ع ب
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸، ۰۲:۳۱
مردک شیرین عقل !
اشکان4
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸، ۱۳:۳۳
پدر آقازاده چه شغلی دارن؟
شبا میگه توی دروازه تا مردم خواب نمونن!
رییس انجمن و کمپین " ما دفاع خطی نمی خوایم" هم هستن
و در زمینه دابسمش تولید محتوا می کنن!
واقعا خیلی بده فردی با شصت سال سن تنها تنها کارنامه اش به توی دروازه گفتن ختم میشه
و هرکس که ایشون رو ببینه اولین چیزی که یادش میوفته توی دروازه گفتن های مسخرشه که تنها کاری هست که بلدن انجام بدن
کجا شنیدیم علیفر از حقوق زنان دفاع کنه؟
ممیزی های مسخره صدا و سیما رو دور بزنه
از حق فوتبال دفاع کنه؟
ایشون فقط منافع خودش براش مهمه
و کینه ک کدورت عجیبی از عادل داره
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر