فهرست
يك داستان تكراری: اكبر عليه عاليجناب
يك داستان تكراری: اكبر عليه عاليجناب

يك داستان تكراری: اكبر عليه عاليجناب

آی‌اسپورت- پرسپولیس و اکبر میثاقیان این هفته در حالی رو در روی هم قرار خواهند گرفت که شرایط این نبرد، بی شباهت به تقابل یک دهه قبل آن‌ها نیست. درست 10 سال قبل، قرمزها بعد از یک شروع طوفانی در لیگ برتر، با اکبر روبرو شدند. به نظر می‌رسید تیم افشین قطبی، راه آهن میثاقیان را به راحتی کنار خواهد زد اما این مربی با تیمی که فصل قبل از آن به سختی در لیگ ماندگار شده بود، دست به یک کار بزرگ زد و یک امتیاز فراموش‌نشدنی از آزادی به دست آورد. تیم امپراتور لیگ هفتم را با شکست دادن نفت در آبادان آغاز کرده بود، این تیم با درخشش عباس آقایی و احسان خرسندی در هفته دوم از سد پگاه عبور کرد. در هفته سوم، نوبت به ابومسلم رسید که از دم تیغ پرسپولیس بگذرد و در هفته چهارم، پیکان هیچ امتیازی از سرخپوشان نگرفت. به دست آوردن 12 امتیاز از 4 مسابقه شروع فصل، پرسپولیس را به یک تیم مهارنشدنی تبدیل کرده بود اما عالیجناب لیگ، در مقابل سماجت اکبر تسلیم شد. میثاقیان به کمک نقشه‌های تدافعی و البته بازیکنانی که با ساده‌ترین برخوردها نقش زمین می‌شدند تا زمان بازی را تلف کنند، به تساوی بدون گل با پرسپولیس دست پیدا کرد.

این نتیجه در حالی که شکل گرفت که 85 هزار تماشاگر برای دیدن مسابقه در آزادی حضور داشتند و این پرجمعیت‌ترین بازی از زمان ورود قطبی به ایران تا آن روز به شمار می‌رفت. درست مثل تیم افشین، تیم برانکو با 4 برد متوالی از شروع فصل با میثاقیان برخورد می‌کند. آن‌ها در مسابقه سوپرجام به نفت غلبه کرده‌اند و در سه هفته اول لیگ هیچ امتیازی از دست نداده‌اند. به احتمال زیاد، هواداران پرسپولیس استقبال بسیار خوبی از این مسابقه به عمل خواهند آورد تا همه چیز برای رسیدن به پنجمین پیروزی متوالی فصل مهیا به نظر برسد. همه چیز به جز سرمربی رقیب که اهل تسلیم شدن در برابر رقبای سرشناس نیست و البته در کشتن زمان و جریان بازی، تبحر دارد. یک تساوی بدون گل، می‌تواند در روند بی‌نقص پرسپولیس سکته ایجاد کند. میثاقیان و تیم‌اش در آخرین هفته از فصل گذشته، پرسپولیس را شکست دادند و با این پیروزی خیره‌کننده به شکلی دراماتیک در جدول لیگ ماندگار شدند اما تیم برانکو در آن مسابقه با نفرات اصلی به زمین فرستاده نشد و عصر چهارشنبه، نفرات اصلی باشگاه انگیزه زیادی برای جبران آن شکست دارند. آیا میثاقیان، دوباره ترمز یک پرسپولیس رویایی را خواهد کشید؟‌

 

۱۴ ۹  
آی اسپورت
2017-08-14 18:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
۹ نظر
علی
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶، ۱۹:۱۴
میثاقیان کاره ای نیست! از وزارت ورزش دستور گرفته تا هر طور شده با ضدفوتبال پرسپولیس رو متوقف کنه تا تیم علیرضا منصوبیان از کورس عقب نمونه!!!!
۵ ۲
مهدی
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶، ۲۰:۵۳
کار کار اینگیلیسیاس دایی جان،شما درست میفرمایی.منتها مومنت آقا،مومنت!شما میفرمایی وزارت وزرش خواهان توقف یکی از تیمای خودشه؟!این یه کمی با عقل سلیم فاصله داره دایی جان!
علی
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶، ۲۱:۵۳
دیگه شکی باقی نمونده که تیم علیرضا منصوبیان
تیم محبوب نظام هست
و وزیر ورزش هر کاری برای موفقیت اون انجام میده!
۲
امیر
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶، ۱۹:۴۸
موندم که چه جوری حساب کتاب کردین. فولاد- تراکتور و نفت میشن سه تا تیم و سه تا امتیاز و تازه سه هفته از لیگ رفته و پرسپولیس هم 9 امتیاز داره و بازی‌اش به سیاه جامگان چهارمین بازی‌اش تو لیگه!
۱ ۱
No One
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶، ۲۰:۳۵
لابد منظورش بازی سوجام بوده
۵
امید از تفت
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶، ۱۹:۵۱
این بمیری از اون تو بمیری ها نیست. اکبر این هفته حداقل 4تا از پرسپولیس میخوره. مطمئن باشید
سروش
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶، ۲۱:۱۳
یادش به خیر ماه رمضون بود. چقدر فحش خورد میثاقیان اون روز... تیمش خیلی وقت کشت
۸
یوسف
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶، ۲۱:۵۵
پارسال با همین کار عجیب پرسپولیس سیاه جامگان تو لیگ موند. پرسپولیسیا که خیلی به آه اعتقاد دارن امیدوارم آه صبا دامنشون رو بگیره
۱
خخخ
سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶، ۰۵:۰۴
سقوط نکنید ... :)))
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر