فهرست
تولدت مبارک قهرمان سرسخت!
تولدت مبارک قهرمان سرسخت!

تولدت مبارک قهرمان سرسخت!

آی‌اسپورت- چهارمین فصل حضور بازیکن برزیلی رئال مادرید است و او هر سه فصل پیشینی که در جمع کهکشانی‌ها بوده یک قهرمانی اروپا دشت کرده است. مستقیم سر اصل مطلب می‌رویم؛ او یکی از مهم‌ترین بازیکنان لوس‌بلانکوس است و عدم حضورش در زمین بالانس رئال را به هم می‌ریزد. نقش او در میانه میدان و بین مدافعان و هافبک‌های طراح است. بازیکنی که در مواقع حملات همه جانبه رئال مادرید که اغلب با جلو کشیدن مدافعان چپ و راست و یکی از مدافعان میانی همراه است ایستادگی برابر ضدحملات حریفان است. هرچند چیزی که او را از سایر هم‌پست‌هایش متمایز می‌کند حضور به موقعش در مکان‌هاییست که کم‌تر انتظارش را دارند. در سال‌های اخیر گل‌های مهمی برای رئال زده و شوت محکمش به سمت دروازه بوفون آغازگر فروپاشی خط دفاعی تورینی‌ها در فینال کاردیف بود. احتمالا مهم‌ترین دلیل نتیجه نگرفتن بنیتس بازی ندادن به این هافبک و به هم خوردن تعادل تیمش بود.

کاسمیرو، بعد از فصل اول تقریبا خوبش که نقشی کلیدی در بازی مقابل دورتموند در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان داشت، برای کسب تجربه بیشتر به پورتو رفت. آنجا درخشید و فصل بعد دوباره به پایتخت اسپانیا برگشت. او در دو فصل گذشته و همین حالا تنها مهره بدون جانشین زیدان است و تنها هافبک دفاعی تخصصی این تیم است.

توانایی بازی‌خوانی، تسلط مناسب روی توپ و البته دل و جرات زیاد برای شوت زدن از او بازیکنی ساخته که شاید سال‌های بعد از مثال‌های یک هافبک دفاعی عالی باشد. همین حالا هم البته اینقدر خوب است که زیدان در نبودش واقعا دچار بحران می‌شود. تنها زمانی که او در میدان است کروس و مودریچ می‌توانند نهایت توانایی‌هایشان را به‌نمایش بگذارند و به بازی‌سازی و کارهای فانتزی‌شان مشغول شوند. در نبود او هر دو بازیکن محتاط تر می‌شوند و چیزی که ازشان توقع داریم را نخواهیم دید.

کاسمیرو البته هیچ‌گاه بازیکنی محبوب رسانه‌ها نخواهد شد. چهره جذابی ندارد و از عملکردش نمی‌توان کلیپ‌هایی با چندمیلیون بازدید ساخت. اما او کارش را انجام می‌دهد و زیدان قطعا قدردان زحمات او خواهد بود. هواداران رئال مادرید هم قطعا می‌دانند او چه نقش مهمی در تیمشان دارد. اخیرا البته او بازیکن فانتزی‌تری هم شده و در کنار وظایف دفاعی، پاس‌های چند ده متری و سانترهای خوبی هم می‌کند. پاس گلش به واسکس در بازی مقابل لگانس هم یک نمونه تمام و کمال از هوش بالای او در بازی است و آن چرخش و آن پشت پای دیدنی اگر از طرف رونالدو و مسی بود قطعا تا امروز چندین و چند بار توسط رسانه‌های مختلف به اشتراک گذاشته بود.

کاسمیرو، در سه فصل حضور با رئال ده جام کسب کرده. تقریبا به ازای هر ۱۵بازی یک بار جشن قهرمانی گرفته و در تمام قهرمانی‌ها هم بازیکن اصلی بوده است. او حالا ۲۶ساله شد و رئالی‌ها می‌توانند برای چند سال آینده هم روی درخشش او در میانه میدان حساب کنند. آنطور که عملکردش نشان می‌دهد، هر سال در حال بهتر شدن است و مانند همه این سه فصل بازیکنی بسیار مهم و ضروری برای رئال مادرید در آینده خواهد بود.

۶    
آی اسپورت
2018-02-23 17:04:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر