فهرست
مدیران پرسپولیس از قهرمانی‌ها شاکی‌اند!
مدیران پرسپولیس از قهرمانی‌ها شاکی‌اند!

مدیران پرسپولیس از قهرمانی‌ها شاکی‌اند!

آی اسپورت - شایعه جدایی برانکو ایوانکوویچ از پرسپولیس هواداران این تیم را حسابی نگران کرده است. پرداخت نشدن مطالبات او از سوی باشگاه چیزی است که باعث عصبانیت سرمربی کروات شده و ارسال نامه سوم توسط او به باشگاه را در پی داشته است. اما این همه ماجرا نیست و برانکو توقعات به‌حق دیگری هم دارد که از سوی باشگاه برآورده نشده است.

معمولا در قراردادهایی که بین باشگاه ها و سرمربیان بسته می‌شود، آپشن‌هایی وجود دارد. پاداش قهرمانی در جام‌های داخلی و خارجی یکی از این آپشن‌هاست که در قرارداد برانکو و دستیارانش و البته بازیکنان پرسپولیس وجود دارد و حالا با دو قهرمانی اخیر پرسپولیس در لیگ برتر و جام حذفی این آپشن‌ها فعال شده‌اند و برانکو خواهان دریافت این آپشن‌ها هم شده است. اما واقعیت این است که پرسپولیس و مدیرانش در پرداخت مطالبات اولیه برانکو، کادر فنی و بازیکنان هم مانده‌اند و قطعا پرداخت پاداش قهرمانی جایی در اولویت‌های آنها ندارد.

اما این مشکل فقط مربوط به ناتوانی مدیران باشگاه نیست. ماجرا این جاست که در فوتبال ایران، قهرمان شدن تیم‌ها هیچ آورده مالی برای آنها ندارد. در واقع فدراسیون و سازمان لیگ هیچ پاداشی به تیم‌های قهرمان نمی‌دهند و آنچه در نهایت به تیم‌های قهرمان در لیگ برتر و جام حذفی می‌رسد یک کاپ قهرمانی است و یک عنوان برای ثبت در تاریخ که بیشتر به درد کری‌خوانی هواداران می‌خورد. در واقع تیمی که قهرمان می‌شود، پاداش‌های قهرمانی به کادر فنی و بازیکنان را باید از جیب خودش پرداخت کند و بدهکارتر از قبل می‌شود و طبیعتا هیچ مدیری از این هزینه اضافه استقبال نخواهد کرد. این موضوع شامل حال مدیران باشگاه پرسپولیس هم می‌شود و شاید اگر بگوییم که آنها از قهرمانی تیم خود در لیگ برتر و جام حذفی ناراحت شده‌اند بیراه نگفته‌ایم. این دو قهرمانی پرسپولیس، فقط به معنای ایجاد یک هزینه اضافه برای مدیران باشگاهی است که در هزینه‌های جاری و روزمره خود هم مانده‌اند و به شدت تحت فشار هستند.

اما این اتفاقات فقط در فوتبال ایران رخ می‌دهد و در کشورهای در حال توسعه هم قهرمانی در لیگ‌های داخلی با درآمدها و پاداش‌هایی همراه است که هزینه‌های چند سال آینده باشگاه را پوشش می‌دهد. به این مثال توجه کنید: «بر اساس یک برآورد مالی که توسط یک شرکت معتبر ارزش‌یابی و حسابرسی مالی انجام شده، برنده دیدار فینال پلی‌آف چمپیونشیب یعنی استون‌ویلا به دلیل پیروزی در این مسابقه 215 میلیون دلار سود کرده. این سود نتیجه درآمد استون‌ویلا از حق پخش تلویزیونی و درآمدهای تبلیغاتی است که این تیم در سه فصل آینده به دست خواهد آورد. اگر استون ویلا در اولین فصل حضورش در لیگ برتر بلافاصله به چمپیونشیب سقوط نکند این مبلغ به 318 میلیون دلار افزایش پیدا خواهد کرد.» این درآمد البته فقط مربوط به همین یک مسابقه پلی‌آف است که بودجه 3 فصل آینده استون‌ویلا را تامین می‌کند و درآمد پخش سایر بازی‌های این تیم در طول فصل، خودش بحثی جداگانه است. در همین قاره آسیا، کنفدراسیون فوتبال آسیا فقط برای شرکت تیم‌ها در هر بازی لیگ قهرمانان آسیا و حتی تورنمنتی درجه دو مثل ای‌اف‌سی کاپ به تیم‌ها پاداش می‌دهد. همین نایب قهرمانی پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیای دو فصل پیش هم میلیاردها تومان برای این باشگاه درآمد ایجاد و کمک زیادی به حل مشکلاتش کرد. اما برخلاف مسابقات و تورنمنت‌های بین المللی، بازی‌ها و مسابقات داخلی نه تنها درآمدی برای باشگاه‌ها ندارد بلکه فقط هزینه‌هایی از قبیل بلیت سفر به شهرهای مختلف و اسکان در هتل‌ها، اجاره زمین برای برگزاری بازی‌ها و .. را دارد.

 هفت صبح

۱۷ ۸  
آی اسپورت
2019-06-08 20:42:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۸ نظر
.
شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸، ۲۰:۵۹
درامد اسیایی پرسپولیس هم ریختن تو حلق کیسه
احسان تاجی
شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸، ۲۳:۴۱
شعر نگید بابا، لنگ دزد و فاسد کل پول ملت ایران رو غارت کرده و بدبختشون کرده! از کجا آوردند که با منقاروند 20 میلیارد تمدید کردند و یا بازیکنا دیگشون مثل سیدبلال و شجاع وحشی! و یا پول اون دلال دزد کروات!!
۱ ۳
کنت دراکولا
يكشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸، ۰۱:۴۹
اخه حرومزاده ی صد پدر اگه ما میگیم شما اینقدر به بازیکنهای خارجی دادین بر اساس اماری که به هر طریقی اومده بیرون میگیم ولی شما بی ناموس حرومزاده بر چه اساسی این اراجیف رو میگین!!!؟؟؟این زرها رو میزنین و طلبکار هم میشین.اخه شل ناموس خود اسپانسر گفته اگه پرسپولیس انصراف بده و بخاد به تنهایی اسپانسر پیدا کنه ضرر ده میشه یعنی کیسه کرده تو گوه یعنی کیسه توانایی درامد داشتن رو به تنهایی نداره یعنی باید اویزون باشه یا به دولت یا به ک ی ر ما!!بعد تو مادر ق ه ب ه میای حرف مفت میزنی .
فرهنگ و شعور دوستان استقلالی مایه حیرت است
يكشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸، ۰۶:۴۱
و البته کم کم عادت می کنیم به فرهنگ چاله میدانی دوستان آبی در اقلیت !
.
يكشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸، ۱۰:۳۱
یه روز جیره کیسه رو قطع کنیم باید برید نوامیس تون رو به حراج بذارید
شاهین کیا
يكشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸، ۰۱:۱۴
لامصبا وقیحا بی چسشم روها دولت و وزارت ورزش برای قهرمانی این تیم حکومتی کاری نبود که نکنند اونوقت تو میگی پاداشم بدن بهش؟؟پاداشو بایدپرسپولیسیا بدن به بابا مسعود برعکس می گی؟؟
۱
...
يكشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸، ۱۰:۳۰
جالبه کیسه صدبرابر همین حمایت ها رو داشت و هیچ عنی نشد. کدوم تیم تو لیگ این همه بازیکن خارجی گرفت و بیرون کرد؟؟؟؟
امید
يكشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸، ۰۷:۳۰
شما چی میگید!!؟ درآمد فدراسیون و سازمان لیگ هم بخاطر فدراسیون است. تنها بازیهای پرسپولیس است که بلیط فروشی می شود. تنها بازیهای پرسپولیس با تیمهای دیگر است که باعث پر شدن ورزشگاه در شهرهای دیگر می شود.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر