فهرست
نگذاشتند استقلال گل سومش را بزند
نگذاشتند استقلال گل سومش را بزند

نگذاشتند استقلال گل سومش را بزند

آی اسپورت- صنعت نفت، پیکان، ماشین سازی و پرسپولیس رقبای 4 بازی اخیر استقلال بودند و همگی در یک نکته شبیه هم: دریافت 3 گل از تیم منصوریان. این رکورد برابر ذوب آهن شکست و استقلال موفق نشد به این میزبان 3 گل بزند. تیم منصوریان فرصت های خوبی برای 3تایی کردن ذوبی ها داشت که توسط برزای و رضایی هدر رفتند یا دروازه بان میزبان دفع شان کرد.

کارشناسان داوری اما می گویند داور بازی هم در اینکه استقلال به گل سوم نرسید، مقصر است. آنها به صحنه دقایق پایانی اشاره دارند که جابر انصاری از محمدزاده گذشت، نقش بر زمین شد ولی پاسش را به رضایی داد و شماره 9 طبق معمول توپ را به آسمان کوبید.

سعید مظفری زاده می گوید:«داور در این صحنه می بایستی برای استقلال اعلام ضربه پنالتی می کرد. یکی از مهمترین نکات قضاوت این است که خطای پنالتی را نباید آوانتاژ داد. اگرچه دادن آوانتاژ جزو هنر یک داور محسوب می شود ولی این کار را درون محوطه جریمه نباید انجام داد. در این صحنه، بازیکن مدافع با زانویش اجازه حرکت به بازیکن استقلال نمی دهد و او را نقش بر زمین می کند. تصمیم داور بدون اینکه منتظر تعیین مالک توپ باشد، یک ضربه آزاد مستقیم است یعنی پنالتی. اعلام خطای پنالتی در این صحنه تصمیم بهتری نسبت به دادن آوانتاژ بود».

نوید مظفری هم چنین توضیحی می دهد:«داور می تواند خطای درون محوطه جریمه را آوانتاژ بدهد ولی اگر پوئنی به تیم صاحب خطا نرسد، باید اعلام خطا کرده و بازی را برگرداند. اگر بنیادی فر این صحنه را آوانتاژ داده، کار بدی نکرده است. کار بد او زمانی است که استقلال به نتیجه نرسیده و باید تصمیم قبلی اش را عملی کند، سوت بزند و اعلام پنالتی کند».

۲۰ ۶  
آی اسپورت
2017-02-17 19:57:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
Gellshah
جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵، ۲۰:۱۶
داوری علیهمونه میبریم،داور براشون گل میزنه میبازن،داور گل سالم حریفو نمیگیره میبازن،دیگه داوره عصبانی میشه میگه بسه دیگه بی عرضه ها و براشون دبل میکنه،منتظر هت تریک داوری در بازی بعدی باشید
666666
جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵، ۲۲:۵۵
فقط ی یادآوری:چند تا زیرشی؟ی نکته دیگه:میبریم صدریم مساوی میکنیم صدریم و حتی هفته پیش میبازیم بازم صدریم.از رو رفتی یا بیشتر بگم؟
۳
3 تا خفتی تو دو دقیقه و فعلا لا فس فس
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۰۰:۳۲
صدرین بعد از یه قرن ؟ فعلا دربی رو بختین اونم با خفت و خواری 3 تا بخوری دیگه ما بجای تو از رو میریم ... دو تا تو دو دقیقه بخوره پرسپولیس ما بجاش از رو میریم اونم تو اوج ادعا واقعا معلوم شد قهرمان واقعی کیه
666666
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۱:۲۸
نگفتی چن تا زیرشی.
۱
مسعود
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۰۶:۵۲
امیدوارم این قضاوت های ناعادلانه برداشته بشه و کار قهرمانی به هفته آخر برسه استقلال باید در نظر داشته باشه تفاضل گل هم مهمه و باید بازی هایی که میتونه گل های بیشتری بزنه این کارو حتما بکنه چون الان تفاضل پرسپولیس خودش یه امتیاز محسوب میشه براشون
۴
666666
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۳:۵۷
استقلالیا چرا نگفتین چن امتیاز زیرشین؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر