فهرست
حسین ماهینی؛ متهم ردیف دوم!
حسین ماهینی؛ متهم ردیف دوم!

حسین ماهینی؛ متهم ردیف دوم!

آی اسپورت- این روزها در پرسپولیس هیچ بازیكنی به اندازه محسن ربیع‌خواه تحت فشار نیست؛ دفاع چپ محبوب برانكو كه به واسطه حضور بی‌ثمرش در تمامی مسابقات این فصل به یك علامت سوال بزرگ برای هواداران و منتقدان تبدیل شده است. در حقیقت ربیع‌خواه آن‌قدر بد و مبهم عمل كرده كه بقیه كم‌وكاستی‌های پرسپولیس چندان به چشم نمی‌آید. شاید اگر از جناح چپ خط دفاعی قرمزها كمی فاصله بگیریم، بازیكنان دیگری را هم ببینیم كه آن‌قدرها در انجام وظایف‌شان موفق نبوده‌اند؛ مثلا حسین ماهینی! دفاع راست سرخپوشان كه برانكو به او هم علاقه زیادی دارد، ابتدای فصل از فرصت غیبت رضاییان استفاده كرد و فیكس شد. با وجود بازگشت رامین، ماهینی هنوز هم جایگاهش را از دست نداده است. او در 13بازی این فصل به عنوان دفاع راست و در یك بازی به عنوان مدافع میانی به میدان رفته و هیچ مسابقه‌ای را از دست نداده است. نكته شگفت‌انگیز اما این است كه ماهینی در هیچ‌كدام از این مسابقات نقش چندانی در برنامه‌های هجومی پرسپولیس نداشته و هیچ پاس گلی به نام او ثبت نشده است. تنها در بازی هفته چهارم برابر صبا، ماهینی روی گل طارمی تاثیرگذار بود اما از نظر قواعد فوتبالی اسم ارسال او را نمی‌شود «پاس گل» گذاشت چراكه طارمی بعد از بلوكه شدن ضربه اولش دوباره توپ را تصاحب كرد و گل زد. در سایر مسابقات این فصل اما ماهینی هرگز نتوانسته جناح راست پرسپولیس را به شكل قابل انتظار فعال كند. مسلما اگر پرسپولیس به اندازه پارسال زهردار نیست، یكی از دلایلش همین افت و ایستایی بازیكنان كناری این تیم در خط دفاعی است؛ جایی كه ماهینی و ربیع‌خواه عمدتا ترجیح می‌دهند به جای نفوذ كردن و آزار دادن مدافعان حریف، در نیمه زمین خودی به كار دفاعی مشغول باشند. به نظر می‌رسد این روزها ماهینی به عنوان متهم ردیف دوم بازی كم‌زهر پرسپولیس، به اندازه كافی مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

رضاییان هر 100دقیقه یك پاس گل
اگر قرار باشد عملكرد تهاجمی ماهینی را با رامین رضاییان مقایسه كنیم، نتیجه برای او اصلا خوشایند نخواهد بود. رامین در این فصل حدود 290دقیقه برای پرسپولیس بازی كرده و سه پاس گل داده است، در حالی كه ماهینی در طول 1260دقیقه بازی هنوز هیچ پاس گلی ارسال نكرده!

نكته شگفت‌انگیز
هرایر مگویان امسال در سه پست دفاع میانی، دفاع چپ و دفاع راست برای استفلال بازی كرده. او در غیاب وریا غفوری ناچار شده چند بازی به عنوان مدافع راست به میدان برود و عجیب اینكه در این پست غیرتخصصی تا به حال دو پاس گل هم داده! او در بازی با فولاد با یك سانتر دقیق جابر انصاری را صاحب موقعیت گلزنی كرد تا دروازه حریف را باز كند. دومین پاس گل فصل مگویان بازهم از آن جابر انصاری شد؛ ارسال دقیقی كه در بازی اخیر با پدیده، استقلال را به تنها گلش رساند. مگویان با دو پاس گل تا به حال 4امتیاز برای استقلال گرفته اما ماهینی...!

پارسال هم همین‌طور بود
ماهینی اصالتا بازیكنی نیست كه خیلی در كارهای هجومی فعالیت داشته باشد. او فصل گذشته 28بازی برای ملوان انجام داد و تنها یك پاس گل ارسال كرد؛ پاس گلی كه البته برای هواداران پرسپولیس به یادماندنی بود چراكه در بازی با استقلال ارسال شد!

۸ ۷  
آی اسپورت
2016-12-22 17:44:00
نظر دهید

۷ نظر
فرهاد
پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۵۹
در اينكه به لحاظ فنى رضاييان بر ماهينى برترى و مزيت دارد جاى هيچ شبهه اى نيست و اساساً افت كيفيت هجومى و موقعيت گلسازى پرسپوليس نسبت به سال قبل عمدتاً به عدم حضور منظم رضاييان در تركيب برميگرده اما عجيب در بى اعتنايى برانكو به پيشنهادات پرتعداد كارشناسان و أهل نظر جهت انتقال ماهينى يا انصارى به دفاع چپ ، بيرون گذاشتن ربيع خواه از تركيب ثابت و استفاده از رضاييان در دفاع و بال راست است كه واقعاً قابل فهم نيست البته جناب برانكو در زمان حضور در تيم ملى نيز سابقه لجاجت در مورد خداداد عزيزى رو داشته ولى دود رفتار حالاش دربست و ششدانگ تو چشم تيم و هواداران ميره و والسلام
برزو اورجینال
پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵، ۲۳:۲۲
مرد نا حسابی مگه پلی استیشن که بخواد همینجوری هی چپ و راست کنه بازیکنارو اون هم به استناد اینکه ماهینی 5سال پیش چند بازی چپ بوده از روی باد معده حرف نزنین
۷
برزو
جمعه ۳ دی ۱۳۹۵، ۰۰:۱۳
مرد نا حسابی مگه پلی استیشن که بخواد همینجوری هی چپ و راست کنه بازیکنارو اون هم به استناد اینکه ماهینی 5سال پیش چند بازی چپ بوده
۱
P71
پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵، ۱۹:۴۳
چرا هیشکی نمیاد از تعداد پاس گل های BR7 حرف بزنه یا از شیک ترین خرید فصل! یا گرون قیمت ترین تماشاگر لیگ ! یا از بساط جوجه با نوشابه سرتمرین! فقط و فقط بلدید تیم برانکو رو بکوبید؟؟ چرا هیشکی از سیستم اوت دستی جنرال قلعه مرغی حرفی نمیزنه؟؟؟
علی
جمعه ۳ دی ۱۳۹۵، ۰۹:۰۴
پی اس نیست که ماهینی رو ببره چپ،ولی یه تست می نونه بزنه
امین
جمعه ۳ دی ۱۳۹۵، ۱۲:۵۴
حداقل یه پاس گلو مطمئنم که ارسال کرده
فرزین
جمعه ۳ دی ۱۳۹۵، ۱۳:۲۶
بازی با صبا رو یادمه پاس گل داد به طارمی
آمارتون الکیه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر