فهرست
استراماچونی و این دنیای مصنوعی!
استراماچونی و این دنیای مصنوعی!

استراماچونی و این دنیای مصنوعی!

آی اسپورت - آندرا استراماچونی در حالی به عنوان سرمربی جدید استقلال با حضور در تهران قراردادش را با این باشگاه امضا کرد که برخی جزییات در حاشیه اولین حضور او در کشورمان عجیب بود. به عنوان مثال زمانی که نوبت به برگزاری نشست خبری کشید، مدیرعامل استقلال از خبرنگاران خواست سوالات حاشیه‌‎ای نپرسند و همچنین به مترجم و مجری نشست دستور داد چنین پرسش‌هایی را ترجمه نکنند. عجیب‌تر اینکه حتی سوال متعارف و معمولی «آیا پیش از حضور در ایران با شفر هم مشورت کرده‌ای یا نه»، از سوی مجری مراسم حاشیه‌ای تشخیص داده شد و او با لحنی ناپسند از خبرنگار طراح این سوال انتقاد کرد. این در حالی است که طبیعتا وقتی یک مربی خارجی برای اولین بار برای کار وارد یک کشور می‌شود، ترجیح می‌دهد پیش از توافق نهایی با کسانی که سابقه کار در آنجا را دارند مشورت کند. از این ساده‌تر هم مگر داریم؟ به عنوان مثال کی‌روش پیش از حضورش در ایران با برانکو تماس گرفت و از او مشورت خواست؛ هرچند بعدها رابطه طرفین به شدت خراب شد. حتی همین اواخر هم برخی رسانه‌ها مدعی بودند کی‌روش به نامزدهای سرمربیگری تیم ملی ایران مشورت‌های منفی می‌دهد و این مساله در عدم عقد قرارداد به موقع با گزینه‌های مد نظر تاثیر داشته است. حالا معلوم نیست چرا باید طرح یک سوال در مورد مشورت احتمالی استراماچونی با شفر، از نظر باشگاه با چنین واکنشی مواجه شود.

به طور کلی به نظر می‌رسد استراتژی باشگاه استقلال مبنی بر مصنوعی‌سازی فضای پیرامون استراماچونی چندان مدبرانه نیست و به نتیجه هم نخواهد رسید. گیریم که شما امکانات کلینیک دکتر نوروزی را به اسم داشته‌های باشگاه استقلال به مربی ایتالیایی نشان دادید؛ به نظرتان او خیلی زود متوجه اصل ماجرا نخواهد شد؟ گیریم که در اولین نشست خبری، به ناحق برخی اصحاب رسانه را سرکوب کردید؛ آیا قرار است در دوران همکاری با او هم همه جا دنبالش باشید و سوالات را فیلتر کنید؟ فکر نمی‌کنید بالاخره ممکن است یک خبرنگار پیدا شود و سوالی شبیه «آلزایمر شفر» را از استراماچونی بپرسد؟ اصلا چرا تصور می‌کنید علاقه به سوال و جواب حاشیه‌ای فقط در فوتبال ایران وجود دارد؟ یعنی در خود ایتالیا از این خبرها نیست؟ تازه باز لازم به تاکید است که سوال خبرنگار در مورد مشورت استراماچونی با شفر به هیچ وجه و با هیچ متر و معیاری «حاشیه‌ای» و مخرب تشخیص داده نمی‌شود. اجازه بدهید سرمربی‌تان در یک فضای حقیقی کارش را آغاز کند. وقتی می‌بینیم اینطور سراسیمه رو به سانسور و ارایه تصویری متفاوت از واقعیت‌ها آورده‌اید، نگران می‌شویم که مبادا این رویکرد در طول مذاکره هم وجود داشته است. اگر اینطور باشد، قطعا خطرات بزرگی در مسیر همکاری استراماچونی با استقلال وجود خواهد داشت.

بانک ورزش

۴ ۲  
آی اسپورت
2019-06-24 00:28:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
کنت دراکولا
دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸، ۰۱:۱۲
الان یه مشت الاغ کیسه کش میان شروع می کنن به اینکه خبرنگارها بیخود کردن,غلط کردن و از این حرفها... و هر چی ما بگیم و هرچی مدیریت بگه و هر چی مربی بگه درسته تا اخر فصل که وزیر میشه پرسپولیسی و مدیرمیشه سیب زمینی و الت دست وزیر و مربی هم میشه دلال و از این حرفها.کمی شعور خوبه کیسه کش کمی عقل و درایت خوبه کیسه کش احمق.زمان فعلا به ساز شماست و کوک شما تا اخر فصل که بازهم تیم کثیفتون برینه و شماهم تناول کنین.
nomad
دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸، ۰۲:۲۰
دارید خودتون رو هلاک میکنید تا یه حاشیه ای برای تیم درست کنید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر