فهرست
فصل فانتزی
فصل فانتزی

فصل فانتزی

آی اسپورت - تراکتور در آبادان با نتیجه 2 بر یک برابر صنعت نفت شکست خورد. از آنجا که اصولا همه مربیان جهان تنها تا رقم خوردن نخستین شکست در تراکتور تحمل می‌شوند، بنابراین به‌نظر می‌رسد دوران حضور موقت مسعود شجاعی روی نیمکت تیم تبریزی هم به پایان رسیده است. نکته بامزه اینجاست که شجاعی 3 بازی سرمربی تراکتور بود و به‌خودش یک دقیقه هم بازی نداد! روز اول گفتند کمی مصدومیت دارد، اما گویا این «کمی» آسیب‌دیدگی خوب نشد که نشد. کسی که خودش به‌خودش در حد 10 دقیقه بازی اعتقاد ندارد، تا همین یک‌ماه پیش بازیکن فیکس تراکتور بود و تا همین یک سال پیش در تیم ملی خدمت‌شان بودیم! جالب اینجاست که شجاعی به‌عنوان بازیکن حتی یک‌بار تعویض خودش را وتو کرد، اما به‌عنوان سرمربی ترجیح می‌داد بازیکنان مفیدتر را به زمین بفرستد.

12گل خورده در 8بازی؛ این آمار فاجعه‌بار شهرخودرو با مهدی رحمتی است. تازه در همین مسابقه آخر با آلومینیوم هم اگر برخورد توپ به تیر دروازه در دقیقه پایانی و نیز شوت عضو کادر فنی برای مختل کردن ضدحمله حریف نبود، احتمالا آمار گل‌های خورده شهرخودرو بیشتر می‌شد. آسان‌ترین راه گلزنی به تیم مشهدی هم ارسال از کناره‌ها و استفاده از ضربات سر است. پرسپولیس به آنها همینطوری گل زد، استقلال هم زد و هر دو گل آلومینیوم هم از همین طریق به‌دست آمد. مهدی رحمتی در زمره بهترین دروازه‌بان‌های تاریخ فوتبال ایران به شمار می‌آید، اما در دوران بازی همیشه مشکل خروج داشت و حالا انگار کل تیمش مشکل خروج دارد!

 اوج شگفتی‌های هفته هشتم لیگ برتر اما در اصفهان رقم خورد؛ جایی که علیرضا حقیقی بعد از 14سال موفق به مهار یک ضربه پنالتی شد! او بعد از دفع پنالتی علی دایی در لیگ ششم، 14سال در هیچ کجای این کره خاکی نتوانسته بود پنالتی بگیرد، اما در بازی گل‌گهر و ذوب‌آهن ضربه پنالتی دارکو بیدوف را مهار کرد؛ هرچند بدشانس بود و توپ در ریباند توسط علی دشتی گل شد. جالب اینجاست که در این بازی یک پنالتی دیگر هم به سود ذوب اعلام شد که میلاد جهانی آن را بیرون زد.

در بی‌مهاجم‌ترین دوران این سال‌های پرسپولیس، فورواردهای سابق این تیم هر روز بیشتر خون به دل سرخ‌ها می‌کنند. این هفته گادوین منشا گل نزد، اما پاس گل داد تا همچنان فصل درخشانش را ادامه بدهد. محمد عباس‌زاده هم سومین گلش برای تراکتور را به ثمر رساند و این در حالی است که او به‌عنوان بازیکن آزاد، برای بازگشت به پرسپولیس بی‌تابی می‌کرد. صد البته به همین زودی نمی‌شود حکم کرد که مثلا پرسپولیسی‌ها در مورد عدم‌جذب او در این شرایط ویژه اشتباه کرده‌اند، اما گذشت زمان این موضوع را روشن‌تر می‌کند. در همین راستا رضا خالقی‌فر گل اول نفت آبادان را به تراکتور زد و محمد قاضی هم که بازیکن سابق همه تیم‌های ایرانی است، تنها گل مس رفسنجان را برابر سپاهان به ثمر رساند. شگفتی اما در داربی خودروسازان کامل شد؛ جایی که بنده‌خدا امیر روستایی سرانجام شوک یک سال نیمکت‌نشینی را از یاد برد و بعد از 2 پنالتی سوخته و یک پاس گل به حریف، در جریان تساوی یک - یک برابر سایپا تنها گل پیکان را با فرصت‌طلبی و ضربه دقیقش به‌ثمر رساند.

۱۰ ۱  
آی اسپورت
2020-12-26 14:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
علی
يكشنبه ۷ دی ۱۳۹۹، ۱۷:۱۱
شجاعی حتی با شکست مقابل نفت آبادان هم مورد تایید هوادارا و مالک باشگاه هستش که در مصاحبه اخیر زنوزی گفته سعی میکنیم شجاعی رو راضی کنیم سرمربی باقی بمونه
همیشه مهم نتیجه مسابقه نیست نوع بازی کردن تیم هست که نشون میده میشه روی تیم حساب کرد یا نه
شکست مقابل نفت. شرف داشت به برد و مساوی های منصوریان
شجاعی وظیفه سنگینی در اختیارش هست و شاید فکر میکنه با بازی کردن نتونه در حین مسابقه تصمیمات درستی بگیره و این اصلا نه بامزه هستش نه عجیب!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر