فهرست
مانیفست استقلال به بیان وزیر ورزش
مانیفست استقلال به بیان وزیر ورزش

مانیفست استقلال به بیان وزیر ورزش

آی اسپورت – ۱- در نشست اعضاى مجمع مدیران استقلال چه گذشت؟ سلطانى‌فر- به عنوان وزیر ورزش و نه فقط در مقام رئیس مجمع- به زبان اشاره و با بیان آشکار، چه گفت و از مجمع عمومی استقلال، چه خواست؟ فهم این دو «حرف» بسیار مهم است، سلطانى‌فر چه گفت؟ سلطانى‌فر چه خواست و البته از چه کسانى؟در قبال «مُشتى» از سخنان به‌کارنابستنى در همه موارد و قرقره کردن کلمات که می‌توان شنید و سرهم درنیاورد و هیچ نخواست و هیچ نگفت، واکنش وزیر ورزش براى امروز استقلال چه بود و براى فرداى استقلال، چه خواهد بود؟

استقلال ایده‌آل و استقلال افتاده در خط قهرمانى، چطور استقلالی باید باشد؟ نازنین مردمانى که صندلى‌هاى تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران را مال خود کرده و تیول خویش درآورده‌اند، چه پاسخى از جنس عمل، به توقعات حداقلى وزیر ورزش خواهند داد؟ خواسته‌هاى وزیر ورزش که مقام عالى وزارت نامیده می‌شود- و ما آن را به صاحب ادب حضور می‌گذاریم- چقدر نزدیک است با مطالبه مردم.  استقلال از این نشست‌ها چه فایده‌اى خواهد برد و کدام عایدى را خواهد داشت؟ بازى‌هاى پندارى سابق که وهم‌گونه بود را دیدیم! همه بىفایده، همه آسیب‌رسان! به نظر می‌رسد نوبت به اشتباهات خطیرترى رسیده است که رندان را هم، کیش و مات می‌کند! چه گفتند و چه شنیدند!

۲-تا مرد سخن نگفته باشد

عیب و هنرش نهفته باشد

در نشست مجمع عمومی استقلال -که نیازى وافر دارد به ملاک قرار دادن افکارى درست و کارآمد- مردهاى حاضر، چه گفتند و چه شنیدند؟ از حرف‌هاى قابل بیان در هر جلسه‌اى، آیا استقلال طرفى بست و بهره‌اى برد؟ آیا اشارات سلطانى‌فر، درست و دقیق و برآمده از فاصله «عمل تا آرزو» نبود؟ آیا آمال استقلال با این شیوه عمل- که گاه پهلو می‌زند به بى‌عملى- بلندپروازانه خواهد بود؟ پس باید پرواز را دوباره نوشت و بلند پریدن را، از نو معنا کرد!

استقلال در سخنان وزیر ورزش، چه مقدار از دستاوردهاى گذشته خود را- در همه زمینه‌ها، از قهرمانى تا استعداد‌پرورى و ستارهسازى و ترانسفر لژیونرها- به گوش شنید که بدل شده‌اند به خاطرات دور و نزدیک! به نظر شما، خواسته‌هاى وزیر ورزش از مدیران استقلال، حتى ذره‌اى نابجا و بیش از حد است؟ سلطانى‌فر، مانیفست استقلال را ترسیم کرد. تا چه کسانى اجرایى اش کنند!

توقع استقلال، مطالبه استقلالى‌ها

۳-سخنان وزیر ورزش از یک حیث دیگر هم مهم است و از دقت و زمان‌سنجى بهره‌اى مناسب دارد که نمی‌تواند مورد توجه قرار نگیرد! از مخالف‌خوانى‌هاى زیر پوستى و مویرگى با وزیر ورزش، باید دست برداشت! وجیه‌المله شدن استقلال، در دایره‌هاى رقابتى، با اشکالاتى چند دست و پنجه نرم می‌کند! شکل بازی‌هایش در لیگ برتر، کوتاه آمدنش در جام حذفى و فرصتى که نباید در لیگ آسیا، از دست برود!

آرى! تیم استقلال، در مسابقه‌هاى لیگ قهرمانان آسیا، با حریفانى درجه اول و مدعى (الهلال، العین، الدحیل) روبه‌رو می‌شود! شرط عقل و نشانه مدیریت نیست که این تیم را، به حال خود رها کرد! با استقلال و از طریق استقلال براى فوتبال ایران و مردمش، باید جور دیگرى عمل کرد!

به واقع که الان «وقت سکوت نیست»! به واقع که گوى مردى و کرامت در میان آورده‌اند! باید که استقلال را پایید! باید که از اشتباهات تیم بربادده اخیر، به دور شد! باید که از هیچ‌کاره بودن در قبال استقلال، دست شست! باید در حد وظایف، کاره‌اى بود! جلوى ضرر را از هر جا که بگیریم، فایده است!

 

خبر ورزشی 

۶ ۳  
آی اسپورت
2018-11-29 11:28:00
نظر دهید

۳ نظر
.
پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷، ۱۱:۴۲
پروژه بسیج شدن واسه ماستمالی کردن بریزبپاش های این تیم و اماده شدن واسه بریزبپاش زمستانی اینبار به بهانه اسیا!!!
iman
پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷، ۱۲:۲۶
همه چی واسه تیو حکومتی کاج صغیره
تیم ریشه دار و مردمی پرسپولیس کبیر هم به حال خود رها شده
پرسپولیس فقط خدا واین مردم عاشق رو داره
6
پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷، ۱۳:۰۵
اره واسه تیمی که هرسال پرخرج ترین تیم میشه ولی دریغ از یه افتخار مانیفیست بنویسین
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر