فهرست
دو لطف بزرگ استراماچونی به پرسپولیس!
دو لطف بزرگ استراماچونی به پرسپولیس!

دو لطف بزرگ استراماچونی به پرسپولیس!

آی اسپورت - همين چند روز پيش وقتی استقلال در ادامه روند فوق‌العاده‌اش شهرخودرو را در ورزشگاه پر از تماشاگر آزادی شكست داد، كمتر كسی می‌توانست تصور كند چیزی جلودار تیم پرانگیزه و مصمم استراماچونی باشد. آنها تونل وحشت لیگ را هم رد كرده بودند و كاملا قابل انتظار بود كه از دو بازی پایانی برابر پیكان و شاهین بوشهر شش امتیاز بگیرند. با این همه كاری كه هیچكدام از رقبای بیرونی نتوانستند بكنند، اعضای درون خانه كردند. اینكه در ماجرای قهر آندرا استراماچونی چه كسی بیشتر مقصر بود یك بحث دیگر است، اما آنچه در عمل اتفاق افتاد كاملا به زیان استقلال تمام شد. حالا اگر آنطور كه می‌گویند مربی ایتالیایی به ایران هم برگردد، باز قرارداد سال دوم او فسخ شده، اما این تمام ضرری نیست كه غائله استرا به استقلال تحمیل كرد. مربی ایتالیایی علاوه بر اینكه باعث شد برخی حرمت‌ها درون باشگاه بشكند و حتی چند بازیكن به گلایه از خود او بپردازند، دو لطف بزرگ هم به پرسپولیسی‌ها كرد.

لطف اول استراماچونی به رقیب ستنی این بود كه باعث شد استقلال در كورس فشرده قهرمانی، دو امتیاز مفت از دست بدهد و پرسپولیس با برتری برابر گل‌گهر سیرجان به یك قدمی این تیم برسد. حالا قرمزها با یك بازی كمتر نسبت به استقلال، این شانس را دارند كه دوباره در جدول از این تیم سبقت بگیرند. استقلال تازه همین اواخر بود كه بعد از 1300 روز توانست بالاتر از پرسپولیس قرار بگیرد، اما حالا دوباره این جایگاه را به دشمن دیرینه تعارف كرده؛ آنچه اگر استرا بیشتر صبوری می‌كرد و در ایران می‌ماند، بعید بود اتفاق بیفتد.

مربی ایتالیایی البته لطف دیگری هم به سرخپوشان كرد؛ اینكه زحمت برانگیختن احساسات و همدلی پرسپولیسی‌ها را كشید! امسال خیلی‌ها مساله اشباع‌شدگی و بی‌انگیزگی بازیكنان پرسپولیس را مهم‌ترین معضل گابریل كالدرون می‌دانستند؛ آنچه پربیراه هم نبود. ابتدای فصل شواهد نشان می‌داد خبری از انسجام فصول گذشته در اردوی قرمزها نیست و شایعات متعددی هم در مورد اختلاف بازیكنان با مربی آرژانتینی به گوش می‌رسید. با این وجود بعد از قهر استراماچونی و متهم شدن دوباره پرسپولیس به برخورداری از حمایت‌های بیرونی، اعضای خانواده این باشگاه یك بار دیگر به هم نزدیك شدند. كافی است نگاهی به میكس‌زون پایان بازی با گل‌گهر بیندازید و جملات پرانرژی بازیكنان را با چند هفته قبل مقایسه كنید؛ در این صورت خواهید دید كه خبری از آن كرختی و لحن تردیدآمیز نیست. دشمن بیرونی همیشه یكی از عوامل افزایش اتحاد داخلی است و البته كه این بار استراماچونی ناخواسته این محبت رادر حق قرمزها كرد. به عنوان یك برش تصویری گویا در تایید این حقیقت، تنها به یاد بیاورید كه بلافاصله بعد از پایان بازی چطور كالدرون و علیپور همدیگر را در آغوش كشیدند؛ چیزی كه سه هفته پیش مطلقا غیرممكن به نظر می‌رسید!

۲۷    
آی اسپورت
2019-12-13 02:01:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر