فهرست
برانکو و منشا؛ به خاطره‌ها دست نزن
برانکو و منشا؛ به خاطره‌ها دست نزن

برانکو و منشا؛ به خاطره‌ها دست نزن

آی اسپورت - برانکو به‌عنوان یکی از موفق‌ترین مربیان تاریخ پرسپولیس تصمیم گرفت گادوین منشا را در لیست خروج قرار دهد. او ازجمله مربیانی است که جسارت صریح صحبت کردن در مورد تصمیماتش را دارد. ایوانکوویچ بعد از بازگشت به ایران، بدون اینکه دنبال فرافکنی و مبهم‌گویی باشد یا بخواهد توپ را به زمین مسائل مالی و مدیریتی بیندازد، خیلی صاف و ساده روبه‌روی خبرنگاران نشست و در این مورد سخن گفت. او با سر بالا و سینه سپر اعلام کرد: «دست منشا درد نکند. او به تیم خدمت کرد، اما در 26بازی فقط 2 گل زد. انتظار ما بیشتر بود و به‌دنبال ماریو بودیمیر رفتیم. این تصمیم من است و تبعاتش را می‌پذیرم.» با این همه و حتی با وجود کلیشه این سالیان هواداران پرسپولیس مبنی بر «هر چی برانکو بگه»، باز هم تصمیم سرمربی سرخپوشان برای قطع همکاری با منشا با مقاومت‌های زیادی مواجه شده است. البته که منشا بازیکن مؤثری بود و فضاسازی او نقش زیادی در گلزنی‌های علیپور داشت، اما تنها دلیل مقاومت بخشی از هواداران پرسپولیس در مقابل تصمیم برانکو این نیست. مسئله مهم‌تر شاید مربوط به نوستالژی تیمی می‌شود که یک سال با وجود محرومیت جانانه جنگید، بهترین نتایج را کسب کرد و همه ارکانش در قلب هواداران ریشه دواند.

موضوع فقط مربوط به گادوین منشا نمی‌شود؛ از این تیم حتی اگر قرار بود شایان مصلح و سیامک نعمتی یا حتی حسین ماهینی هم جدا شوند، خیلی از مردم واکنش منفی نشان می‌دادند. آنها دوست ندارند به ترکیب تیمی که خاطره‌ساز شد دست بخورد؛ مخصوصا یکی مثل منشا که آن گل تاریخی را به الدوحیل قطر زد. انتظار می‌رود در نیم‌فصل دوم حتی این مقاومت‌ها را در مقابل نیمکت‌نشینی برخی از بازیکنان فیکس قبلی هم ببینیم. بعد از خریدهای جدید، طبیعی است که جا برای بازیکنانی مثل نعمتی، عالیشاه، بشار و حتی شاید علیپور تنگ‌تر شود. در این شرایط نیمکت‌نشینی هر کدام از این بازیکنان که پرسپولیس را به فینال آسیا رساندند با عکس‌العمل‌های منفی همراه خواهد شد. دلیلش هم همان تعلق‌خاطر عمیقی است که هواداران به این تیم محروم و موفق پیدا کردند. در عین حال اما لازم است سرمربی تیم از این احساسات فاصله بگیرد و با دوراندیشی و منطق تصمیماتی اتخاذ کند که به‌کار آینده باشگاه بیاید. قرار نیست برانکو هم مثل هواداران دنبال نوستالژی باشد و مدام تصاویر درخشان یک سال گذشته را مرور کند. او باید تصمیماتی بگیرد که آینده تیم را بسازد. حالا که بیشتر تصمیمات پروفسور طی 4سال گذشته درست بوده و جواب داده، پس در این مورد هم باید به او اعتماد کرد.

۲۶ ۲  
آی اسپورت
2019-01-09 01:46:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
برانکو ایوانکوویچ هستم
چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷، ۰۴:۲۸
درباره ی این جرسومه ی فساد نظر ندهید

با‌جانشبن کرواتش تمام کرده ام و سهم ها تعیین شده.... معامله به هم نمی خوره ..،
پرسپولیس
چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷، ۰۹:۴۵
برانکو اگه دنبال نوستالژی بود رضاییان و مسلمان رو نگه میداشت. تیم برای بهتر شدن تلاش میکنه. نمیشه به بهانه احترام به نوستالژی درجا زد به تصمیمات برانکو احترام میذاریم و برای منشا ارزوی موفقیت میکنیم
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر